32 MISTRZOSTWA EUROPY W KARATE KYOKUSHIN – KALININGRAD 2018.
Tym razem bez medalu  

W dniach   21-22 września 2018 w Kaliningradzie odbyły się 32 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, z udziałem 410 zawodników z 21 krajów, którzy walczyli w 37 kategoriach wiekowo-wagowych. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero. Oficjalnego otwarcia dokonał Wice Minister Sportu Kalingradzkiego Regionu – Evgeniy Boris, Prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin – Antonio Pinero, Sekretarz Generalny EKF – Andrzej Drewniak i Reprezentant Krajowy Rosji Sergey Suvorov. Przemawiali także Prezes Rosyjskiej Federacji Kyokushin Sergey Łużnikov, Wiceprezes Sergey Soldatov oraz Reprezentant Krajowy Japonii Noriyuki Tanaka. W pierwszym dniu mistrzostw odbyły się konkurencje kumite młodzików, juniorów młodszych, juniorów oraz kata. W drugim dniu odbyły się konkurencje kumite seniorów oraz oldboy.

W gronie reprezentantów Polski znalazł się zawodnik naszego klubu Jakub Kądziołka, który rywalizował w konkurencji kumite juniorów młodszych -55 kg. Niestety mimo bardzo dobrego przygotowania i postawy, jaką zaprezentował podczas walki nasz klubowy kolega nie zaliczy on tych zawodów do szczęśliwych. Jakub Kądziołka w pierwszej walce spotkał się z reprezentantem Białorusi. Od samego początku Jakub dominował nad swoim rywalem, ewidentnie widać było, że Jakub jest lepszy pod względem siły i wytrzymałości. Przez zdecydowaną większość walki Białorusin cofał się przed naporem ciosów i kopnięć naszego zawodnika. Niestety sędziowie tego nie widzieli (a może nie chcieli widzieć) i po pierwszej rundzie zarządzili dogrywkę. W dogrywce Jakub nadal był aktywniejszy od swojego rywala. Niestety nie zdołał wykonać punktowanej techniki, co potwierdziłoby jego dominację. Sędziowie zaś po zakończeniu dogrywki, ku zdziwieniu widzów wskazali wynik niekorzystny dla naszego zawodnika. „Mówiąc szczerze nie rozumiem decyzji sędziów zwłaszcza po pierwszej rundzie, podczas której Jakub nie dał swojemu przeciwnikowi chwili wytchnienia. Jedynym jego błędem było to, iż nie udało mu się zadać punktowanego kopnięcia czy ciosu, który przesądziłby szale zwycięstwa. Trudno tak czasem bywa i trzeba pogodzić się z przegraną i myśleć o tym co przed nami. A przed Jakubem kolejne wyzwania i ważne zawody, na których będzie mógł potwierdzić swoje umiejętności.” – podsumował sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan)

ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa składa serdeczne podziękowania dobroczyńcom i sponsorom naszego klubu, bez których udział naszego zawodnika w ME nie byłby możliwy: Panu Mieczysławowi Joniec – właścicielowi firmy JONIEC i Panu Maciejowi Szkarłat – Prezesowi Zarządu PDM LIMDROG. Słowa podziękowania kierujemy również na ręce Pana Wiesława Wójtowicza – Dyrektora Zespołu Szkół nr 3, który umożliwił naszemu zawodnikowi korzystanie z sali gimnastycznej w okresie przygotowań do mistrzostw.

 

ME Kaliningrad - podsumowanie

ME Kaliningrad – podsumowanie

ME Kaliningrad - podsumowanie

ME Kaliningrad – podsumowanie

ME Kaliningrad - podsumowanie

ME Kaliningrad – podsumowanie