Najmłodsi karatecy ARS Limanowa – JONIEC Team rywalizowali o Puchar Wiślanego Smoka

 

W sobotę, 21.05.2022 w podkrakowskich Liszkach odbył się II Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wiślanego Smoka. Organizatorem zawodów był Lisiecki Klub Karate Kyokushinkai. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Krawontka (6 dan), a sędzią technicznym sensei Andrzej Kaganek (3 dan). Gościem honorowym zawodów był wiceprezes Polskiego Związku Karate i sekretarz generalny Światowej Federacji Kyokushin shihan Andrzej Drewniak (9 dan).

Turniej w Liszkach nie był dużą imprezą sportową bo w rywalizacji sportowej brało udział niewiele ponad 100 osób z 12 klubów z Małopolski, Śląska i Podkarpacia. Nie umniejsza to jego znaczenia, bo rywalizacja sportowa była na całkiem wysokim poziomie, a emocje, jakie towarzyszyły najmłodszym adeptom karate kyokushin, dla których ten turniej był zorganizowany nie były mniejsze niż podczas prestiżowych zawodów dla dorosłych zawodników. Turniej ten był bez wątpienia ważnym sprawdzianem dla początkujących zawodników. ARS Limanowa – JONIEC Team w Liszkach reprezentowali: Patrycja Malec, Oliwia Lachor, Julia Kądziołka, Natalia Szewczyk, Magdalena Szewczyk, Magdalena Florek, Jacek Stachoń, Mikołaj Limanówka, Filip Limanówka, Krystian Kądziołka, Oliwier Kądziołka. Zawodnikom tradycyjnie towarzyszyli i kibicowali ich rodzice oraz sensei Arkadiusz Sukiennik. Podsumowując w największym skrócie te zawody – możemy być dumni z postawy najmłodszych członków naszego klubu, którzy mimo niewielkiego doświadczenia zaprezentowali całkiem spore umiejętności i prawdziwego „ducha walki”.

Na podium miejsca zdobyli:

  1. Krystian Kądziołka – pierwsze miejsce w kata kadetów i drugie miejsce w kumite kadetów,
  2. Natalia Szewczyk – drugie miejsce w kata kadetek,
  3. Oliwier Kądziołka – drugie miejsce w kumite młodzików,
  4. Filip Limanówka – drugie miejsce w kumite juniorów młodszych,
  5. Magdalena Florek – trzecie miejsce w kumite młodziczek,
  6. Julia Kądziołka – trzecie miejsce w kumite juniorek młodszych,
  7. Mikołaj Limanówka – trzecie miejsce w kumite młodzików.

Ilość zdobytych medali sprawiła, że w klasyfikacji drużynowej nasz klub uplasował się na 3 miejscu. Pozostali nasi młodzi wojownicy dosłownie otarli się o podium i zasługują na wielkie gratulacje. Udział w II Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Wiślanego Smoka był dla naszych młodych zawodników kolejnym dobrym krokiem na drodze ich rozwoju. Wszystkim zawodnikom, bez względu na końcowy wynik sportowy gratulujemy. Brawo!

ARS Klub Kyokushinkai składa podziękowania za dotychczasową pomoc i wsparcie firmie JONIEC, PDM LIMDROG, firmie PAK-FOL oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Biedzie i Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej – Panu Wiesławowi Wójtowiczowi.

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki

Turniej Liszki