Puchar Polski Karate Kyokushin, Włocławek 2019
Zawodnik ARS Klub Kyokushinkai Limanowa – Jakub Kądziołka brązowym medalistą

 

W dniu 14 grudnia 2019 we Włocławku odbył się 36 Puchar Polski Karate Kyokushin. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak (9 dan), zaś sędzią technicznym shian Andrzej Manecki (5 dan). W zawodach brała udział rekordowa ilość 550 zawodników reprezentujących 101 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Organizatorem zawodów był Włocławski Klub Karate Kyokushin, kierowany przez shihan Jana Mazurkiewicza (5 dan).

Miasto Limanowa reprezentowali zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa: Justyna Stach, Alicja Szumilas i Jakub Kądziołka. Zawodnikom towarzyszył sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan).

Jak przystało na tak prestiżowe zawody rywalizacja w każdej z konkurencji przebiegała na bardzo wysokim poziomie sportowym, a każda z kategorii była bardzo licznie obsadzona. Miło nam zakomunikować, że nasz zawodnik Jakub Kądziołka, który rywalizował konkurencji kumite juniorów -60 kg powtórzył swój wynik z roku 2017 i ponownie wywalczył brązowy medal Pucharu Polski Karate Kyokushin. Bardzo dobry debiut w tak prestiżowych zawodach odnotowała Alicja Szumilas, która w bardzo mocno obsadzonej kategorii kumite młodziczek -50 kg, w której rywalizowało blisko 50 zawodniczek po ładnych walkach uplasowała się w ósemce najlepszych młodziczek w kraju. Alicji do szczęścia i miejsca na podium brakło naprawdę niewiele, dosłownie 5 sekund. Alicja dominowała całą walkę nad swoją rywalką ale niestety w 5 sekundzie przed końcem walki rywalka naszej zawodniczki zdołała zadać punktowane kopniecie na głowę, co niestety skutkowało przegrana Alicji. Najmniej szczęścia tym razem miała Justyna Stach, która już na etapie walk eliminacyjnych, po dogrywce musiała uznać wyższość swojej rywalki.

„Tegoroczny Puchar Polski przebiegał na wyjątkowo wysokim poziomie sportowym, ale również organizacyjnym. Każda z konkurencji była bardzo mocno i licznie obsadzona. Naszym zawodnikom brakło trochę szczęścia, być może niektórych dopadła trema. Gdyby nie to, ich wyniki byłyby jeszcze lepsze. Dla całej trójki należą się wielkie gratulacje. Jestem z nich bardzo dumny” podsumował start naszych karateków w Pucharze Polski sensei Arkadiusz Sukiennik.

Gratulujemy!

ARS Klub Kyokushinkai składa serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie firmom: JONIEC, PDM LIMDROG, PAK-FOL oraz Panu Władysławowi Biedzie – Burmistrzowi Miasta Limanowa i Panu Wiesławowi Wójtowiczowi – dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej.