Turniej w Jastrzębiu 2019 – 8 medali karateków ARS Limanowa – Joniec Team na międzynarodowym turnieju

W sobotę 23 listopada w Jastrzębiu Zdrój odbył się XI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin “Carbon Cup” z udziałem 360 zawodników z 36 klubów z Polski i Czech.

Do rywalizacji w tym wymagającym turnieju przystąpiła reprezentacja naszego klubu w składzie: Anna Kurek, Anna Szewczyk, Magdalena Szewczyk, Alicja Szumilas, Zofia Śliwa, Justyna Stach, Jagoda Zelek, Mikołaj Limanówka, Filip Limanówka, Przemysław Ćwik, Adrian Kamenczak, Patryk Kądziołka, Wiktor Stochel, Jakub Kądziołka. Opiekę nad zawodnikami sprawował ich trener sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan). Zawodnikom towarzyszyła liczna grupa najwierniejszych kibiców, czyli ich rodzice.

W Jastrzębiu Zdroju nasi karatecy kolejny raz zaprezentowali nie tylko wysoki poziom umiejętności, ale również wykazali się odwagą i prawdziwym „duchem walki”. W większości przypadków stawali do walki z zawodnikami nie tylko bardziej doświadczonymi, ale o lepszych warunkach fizycznych. Mimo to wychodzili z takich pojedynków obronną ręką. I za to należą się im wszystkim wielkie brawa.

Na szczególne wyróżnienie zasługują medaliści, którzy w pięknym stylu wywalczyli miejsca na podium:

 1. Jagoda Zelek – złoty medal w kumite w kumite kadetek +35 kg i brązowy medal w konkurencji kata kadetek,
  2. Justyna Stach – złoty medal w kumite juniorek -55 kg oraz 4 miejsce w kata juniorek,
  3. Jakub Kądziołka – srebrny medal w kumite juniorów -65 kg,
  4. Adrian Kamenczak – srebrny medal w kumite kadetów +40 kg,
  5. Alicja Szumilas – brązowy medal w kumite młodziczek -55 kg,
  6. Magdalena Szewczyk – brązowy medal w kumite kadetek mł. -25 kg i brązowy medal w kata kadetek mł.

Łącznie nasi zawodniczy zdobyli 8 medali, w tym 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe co przełożyło się na 8 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Co ważniejsze nasi zawodnicy wzbogacili się o kolejne doświadczenie podczas wymagającego turnieju. Wszystkim gratulujemy dobrej postawy i życzymy dalszych sukcesów. Osu!

ARS Klub Kyokushinkai składa serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie Panu Mieczysławowi Jońcowi – właścicielowi firmy JONIEC, Panu Maciejowi Szkarłatowi – prezesowi PDM LIMDROG, Panu Robertowi Myjak – właścicielowi firmy PAK-FOL, Panu Władysławowi Biedzie – Burmistrzowi Miasta Limanowa i Panu Wiesławowi Wójtowiczowi – dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3, w której to, na co dzień trenują nasi karatecy.