11 Puchar Polski Karate Kyokushin 2014

13 grudnia 2014 w nowo wybudowanej Hali PSW w Białej Podlaskiej odbyły się: XXXI Puchar Polski seniorów i XI Puchar Polski juniorów i młodzików z udziałem rekordowej liczby około 400 zawodników z 87 ośrodków. Otwarcia imprezy dokonał Vice Prezydent Miasta. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec. Organizatorem tego rekordowego PP był Bialski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Ariela Miszczyniuka.

W tej prestiżowej i wyjątkowej imprezie sportowej miasto Limanowa reprezentowali zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai – Renata Sukiennik oraz Dariusz i Bartłomiej Wajda. Mimo dobrej postawy i zaangażowania w rywalizację sportową limanowianie udziału w tegorocznym Pucharze Polski nie zaliczą do szczęśliwych. Zarówno Renata Sukiennik jak i Dariusz Wajda przegrali swoje walki eliminacyjne i nie zakwalifikowali się do 1/8 finału. Najbliżej szczęścia był Bartłomiej Wajda, który przez trochę kontrowersyjną decyzję sędziego maty przegrał walkę o wejście do ćwierć finału.

Mimo że nasi karatecy nie zdobyli trofeów sportowych zarówno oni sami jak i sensei Arek są zadowoleni z udziału w tegorocznym Pucharze Polski. Możliwość konfrontacji – sprawdzenia się podczas tak dużej imprezy sportowej z najlepszymi zawodnikami w Polsce do doskonała okazja do doskonalenia swoich umiejętności i wyciągnięcia wniosków na przyszłość.

11 Puchar Polski

11 Puchar Polski