Limanowskie Cheerleaderki ARS nadal na topie

14 listopada, jak co roku, odbyły się Szkolne Zawody Cheerleaders RYTM-MUZYKA-TANIEC o Mistrzostwo Powiatu Limanowskiego. Udział w zwodach wzięło 9 grup tanecznych, w tym 3 grupy, na co dzień trenujące w sekcji cheerleaders Klubu Kyokushinkai ARS Limanowa. Tancerki rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: igrzyskach młodzieży szkolnej oraz gimnazjady młodzieży szkolnej.
Jako pierwsze swoje umiejętności prezentowały uczennice szkół podstawowych. Bezkonkurencyjnymi mistrzami powiatu został zespół ARS reprezentujący barwy ZSS nr 3. Dodatkowo na turnieju po raz pierwszy zatańczyły również najmłodsze tancerki z klubu „ARS”. Niestety, ze względów regulaminowych nie mogły brać one udziału w klasyfikacji. Ocena, jaką uzyskały stawiała je na drugim miejscu, ustępując miejsca tylko starszym klubowym koleżankom. Zaraz po nich, swoje pokazy rozpoczęły gimnazjalistki. Okazały się również najlepsze spośród 4 zespołów, zostając laureatkami i uzyskując awans do zawodów wojewódzkich. Dziewczyny uzyskały maksymalną liczbę punktów i obroniły, co roczny zwycięski tytuł.

Po zwycięstwie na szczeblu powiatu nadszedł czas na rywalizację w województwie.
21 listopada w Gnojniku odbył się Małopolskie Zawody Sportowe RYTM-MUZYKA-TANIEC. W zawodach rywalizowało ze sobą 7 drużyn reprezentujących powiaty małopolskie. Nasze dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze. Zajęły III miejsce na podium, choć zdaniem widzów powinny stać na najwyższym miejscu podium. To, że tak nie było trzeba złożyć na barki trochę wątpliwych decyzji sędziowskich.

Małopolskie Igrzyska RYTM-MUZYKA-TANIEC dla szkół podstawowych odbyły się 21 listopada w limanowskiej hali sportowej przy ZSS nr 3. Podobnie jak w gimnazjadzie udział wzięło 7 grup tanecznych. Konkurencja była spora. Mimo to dziewczęta z ARS wywalczyły II miejsce w klasyfikacji.

22 listopada dziewczyny z ARS pojechały do Krakowa na najważniejszą imprezę w tym sezonie – GRAND PRIX POLSKI by zmierzyć się z formacjami z całego kraju. Turniej ten organizowany był przez Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders, a tancerki oceniało profesjonalne jury. Udział wzięło w nim ponad 400 cheerleaderek i cheerleaderów z całej Polski w wieku od 6 do 64 lat. Dziewczyny reprezentujące ARS Klub Kyokushinkai Limanowa zajęły odpowiednio III i VI miejsce w dywizji CHEER DANCE w kategoriach Junior Młodszy i Junior, co jest nie lada osiągnięciem, zważywszy na bardzo wysoki poziom zawodów i ich zasięg.

Po miesiącu intensywnych treningów i zmagań turniejowych dziewczyny nie odpuszczają, trenują dalej – chcąc być coraz lepsze w tym, co robią. I tego im oczywiście z całego serca życzmy, a dotychczasowych osiągnięć serdecznie gratulujemy.

Skład zwycięskich drużyn:

Junior Młodszy: Bujak Julia,  Czaja Aleksandra, Hybel Eliza, Lesiecka Oliwia, Leśniak Magdalena, Odziomek Aleksandra, Pietryga Gabriela, Pucha Martyna, Stach Justyna, Twaróg Karolina, Wojtas Izabela

Junior: Bieda Kinga, Bieda Martyna,  Bugajska Olga, Cabała Aleksandra, Nagłowska Aleksandra, Pałka Martyna, Ptaszek Natalia, Sułkowska Natalia.

Gratulacje!

 

ARS-  osiagnięcia 2014

ARS- osiagnięcia 2014