Limanowa wywalczyli 5 medali na SARI CUP w Żorach

W sobotę 13 kwietnia 2019 roku w hali MOSiR w Żorach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP”, którego organizatorem był Klub Sztuk Walki SHOGUN w Żorach.

W tym wymagającym i przebiegającym na wysokim poziomie sportowym turnieju brało udział 330 zawodników z 33 polskich klubów. W turnieju brali udział również reprezentanci Czech.
Sędzią głównym zawodów był shihan Janusz Piórkowski (5 Dan).

Miasto Limanowa było reprezentowane przez 22 młodych karateków ARS Limanowa – JONIEC Team, którym tradycyjnie towarzyszyła liczna grupa rodziców oraz trener – sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan).

Wyśmienity start odnotowała Justyna Stach, która w konkurencji kumite juniorek -55 kg wywalczyła w bezdyskusyjnym stylu złoty medal.

Udany „powrót na matę” odnotował Maksymilian Wojs, który w konkurencji kumite młodzików +50 kg wywalczył srebrny medal. W drodze do finału Maksymilian w zdecydowany sposób wygrał trzy pojedynki. Jedynie w walce finałowej decyzją sędziów musiał uznać wyższość swojego utytułowanego rywala.

Świetny debiut w tak poważnych zawodach odnotował Adrian Kamenczak, który w konkurencji kumite kadetów -45 kg wywalczył srebrny medal. Trzeba podkreślić rewelacyjny styl walki Adriana, który w drodze do finału finałowej w bezdyskusyjnym stylu pokonał swoich trzech rywali – wszystkie walki wygrał przed czasem.

Również dobry start odnotowała Iza Twaróg, która w konkurencji kumite juniorek -55 kg wywalczyła brązowy medal. Gdyby nie kontuzja odniesiona podczas jednej z walk Iza miała szanse na lepszy wynik i być może finał ze swoją klubową koleżanką – Justyną Stach. Ale zdrowie jest najważniejsze i wspólnie z trenerem podjęła decyzję o niepodejmowaniu kolejnej wali o wejście do finału.

Kolejny medal – brązowy przypadł w udziale debiutantowi Filipowi Limanówce, który rywalizował w kumite kadetów -45 kg. Filip stoczył dwa wygrane w ładnym stylu pojedynki. Dopiero w walce o wejście do finału musiał uznać wyższość swojego bardziej doświadczonego rywala.

W bardzo mocno obsadzonej konkurencji kata 4 miejsca i wyróżnienia zdobyli: Wiktor Stochel, Jagoda Zelek, Magdalena Szewczyk. W konkurencji kata bardzo dobrze zaprezentowały się również: Alicja Piotrowska i Alicja Szumilas, które po rundach eliminacyjnych, w swojej kategorii wiekowej zakwalifikowały się do finałowej ósemki najlepszych zawodniczek. Medali mogło być więcej gdyby nie błędy, które niestety zdarzyły się niektórym sędziom. Pechowo, właśnie w konsekwencji takiego błędu Wiktor Stochel przegrał swoją walkę o wejście o czwórki najlepszych zawodników w kumite kadetów -40 kg. Gdyby nie to, że sędziowie „nie widzieli” zadanych przez Wiktora kopnięć w głowę rywala to nasz zawodnik miał duże szanse nawet na złoto. No cóż… mówi się trudno i mimo przeciwności losu walczy się dalej.

Turniej w Żorach był dobrą okazją dla naszych karateków by sprawdzić swoje umiejętności. Biorąc pod uwagę fakt, że SARI CUP nie jest turniejem z cyklu „piknikowych” i odbywał się na naprawdę wysokim poziomie sportowym, z udziałem bardzo dużej ilości zawodników w każdej z konkurencji i kategorii to udział naszych zawodników w turnieju w SARI CUP należy uznać za udany. Bez względu na wynik wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy dobrej postawy podczas SARI CUP – Żory 2019r. Brawo!

Udział zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w turnieju SARI CUP w Żorach był możliwy dzięki wsparciu firm: „JONIEC”, PDM LIMDROG i PAK-FOL oraz Urzędu Miasta Limanowa. ARS Klub Kyokushinkai składa również podziękowania za okazaną pomoc Panu Wiesławowi Wójtowiczowi – Dyrektorowi SP nr 3 w Limanowej.