Wiktor Stochel brązowym medalistą Mistrzostw Makroregionu Południowego
i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Kyokushin – Leżajsk 2019

W dniu 30 marca 2019 roku w Leżajsku pod egidą Polskiego Związku Karate odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin, w których łącznie wystartowało 240 zawodników z 34 klubów karate z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Sędzią głównym był shihan Robert Kopciowski, a sędzią technicznym shihan Roman Woźniak. Organizatorem Mistrzostw był Leżajski Klub Kyokushin Karate.

Podczas mistrzostw w Leżajsku ARS Klub Kyokushinkai i miasto Limanowa reprezentowali: Alicja Piotrowska, Alicja Szumilas, Natalia Jonik, Dawid Jonik, Patryk Kądziołka, Karol Sułkowski i Wiktor Stochel. Mimo, że wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali się naprawdę dobrze to niestety nie zaliczą tych zawodów do najszczęśliwszych. Niestety niektórym z naszej siódemki brakło szczęścia, inni popełnili drobne błędy, a jeszcze innych z dalszej rywalizacji wykluczyły „dziwne” decyzje sędziów.

Z całej naszej siódemki najlepszy wynik odnotował Wiktor Stochel, który w konkurencji kata młodzików wywalczył 3 miejsce i brązowy medal. Wiktor rywalizował również w konkurencji kumite młodzików -40 kg. W tej konkurencji Wiktor wygrał swoją pierwszą walkę po zażartym pojedynku, zadając w jego końcówce punktowane kopniecie w głowę swojego przeciwnika. By zdobyć kolejny medal w tych zawodach Wiktorowi niewiele brakowało. Niestety w kolejnej walce, o wejście do strefy medalowej popełnił drobny błąd, który kosztował go przegraną. Wiktor zasługuje na duże brawa za swoją postawę i osiągnięty wynik sportowy.

Na wyróżnienie zasługują również Alicja Szumilas, Dawid Jonik i Karol Sułkowski. Cała trójka rywalizowała w konkurencji kata i w swoich kategoriach wiekowych, odpowiednio: młodziczek, juniorów młodszych i juniorów po rozegraniu rund eliminacyjnych, a następnie finałowych uplasowali się w ósemkach najlepszych zawodników tegorocznych mistrzostw.

Reasumując tegoroczne mistrzostwa nie zaliczymy do najszczęśliwszych dla naszych zawodników, ale zaznaczyć trzeba, że dla większości z nich były to pierwsze zawody tej rangi. W wyniku kontuzji i kłopotów zdrowotnych w tych zawodach nie mogli wziąć udziału nasi bardziej doświadczeni i starsi zawodnicy. Zawody w Leżajsku to już historia, z której wyciągniemy wnioski na przyszłość. Cieszyć należy się z sukcesu Wiktora Stochla i dobrej postawy pozostałych reprezentantów naszego klubu. To są w końcu mistrzostwa, a nie turniej podwórkowy i tu nie wszyscy mogą wygrać.

Udział zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w MMP i MMM w Karate Kyokushin w Leżajsku był możliwy dzięki pomocy Burmistrza Miasta Limanowa – Pana Władysława Biedy oraz firm „JONIEC”, PDM LIMDROG i PAK-FOL. W imieniu ARS Klub Kyokushinkai składamy wszystkim Państwu wielkie podziękowania za okazane wsparcie i pomoc.

Gratulujemy!

Leżajsk 2019

Leżajsk 2019

Leżajsk 2019

Leżajsk 2019