Medalowe żniwo karateków ARS Limanowa – JONIEC Team.
11 medali zdobytych podczas Mistrzostw Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Kyokushin – Wieliczka 2020r

17 października 2020r w Wieliczce w hali Solne Miasto odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin. W zawodach zorganizowanych pod egidą Polskiego Związku Karate wzięło udział 109 zawodników reprezentujących 40 klubów Karate Kyokushin z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak – wiceprezes Polskiego Związku Karate. Sędzią technicznym był shihan Roman Woźniak. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Radny Powiatu Wielickiego Lech Pankiewicz.

Zawody początkowo miały odbyć się w Krakowie, ich organizatorem miał być jeden z krakowskich klubów kierowany przez sensei Artura Steckiego. Niestety w związku z wprowadzonymi obostrzeniami obiekt, w którym pierwotnie miały odbyć się zawody na 4 dni przed terminem zawodów wypowiedział klubowi z Krakowa umowę wynajmu hali. W tej trudnej sytuacji organizację tych ważnych zawodów przejął Małopolski Okręgowy Związek Karate. Podczas ceremonii oficjalnego otwarcia zawodów shihan Andrzej Drewniak w imieniu PZK skierował słowa podziękowania organizatorowi zawodów, a w szczególności komitetowi organizacyjnemu mistrzostw w składzie shihan Robert Kopciowski, sensei Arkadiusz Sukiennik oraz sensei Krzysztof Kopciowski za przejęcie organizacji tej ważnej imprezy, na 3 dni przed jej planowanym terminem. Jak powiedział shihan Drewniak organizacja zawodów tego typu w tak krótkim czasie to prawdziwy rekord, a komitet organizacyjny mistrzostw potwierdził o co chodzi w Kyokushin – niemożliwe uczynić możliwym.

 

Podczas tegorocznych MMP i MMM Karate Kyokushin w Wieliczce miasto Limanowa reprezentowali karatecy ARS Klub Kyokushinkai Limanowa: Justyna Stach, Natalia Jonik, Jakub Kądziołka, Patryk Kądziołka, Arkadiusz Kądziołka, Dawid Jonik, Adrian Kamenczak, Wiktor Stochel, Tomasz Iwański i Kacper Abram. Zawodnikom towarzyszyli rodzice oraz ich trener sensei Arkadiusz Sukiennik. Wychowankowie sensei Arkadiusza Sukiennika przyzwyczaili nas, do dobrych wyników, jakie zdobywają podczas zwodów sportowych. Podobnie było również tym razem. Karatecy ARS Klub Kyokushinkai Limanowa zaprezentowali się na wielickim tatami naprawdę dobrze, co tym razem przełożyło się na zdobycie 11 medali, w tym 5 srebrnych i 6 brązowych.

Szczegółowe wyniki zawodników naszego klubu prezentują się następująco:

  1. Justyna Stach – srebrny medal w kumite juniorek -55 kg,
  2.  Natalia Jonik – srebrny medal w kumite juniorem młodszych -55 kg,
  3. Jakub Kądziołka – srebrny medal w kumite juniorów -60 kg,
  4. Kacper Abram – srebrny medal w kumite juniorów -65 kg,
  5. Wiktor Stochel – srebrny medal w kata młodzików i brązowy medal w kumite młodzików -60 kg,
  6. Dawid Jonik – brązowy medal w kumite juniorów +65 kg,
  7. Tomasz Iwański – brązowy medal w kumite juniorów młodszych -60 kg,
  8. Patryk Kądziołka – brązowy medal w kumite juniorów młodszych -50 kg,
  9. Adrian Kamenczak – brązowy medal w kumite młodzików -45 kg,
  10. Arkadiusz Kądziołka – brązowy medal w kumite młodzików -60 kg.

Z całej naszej dziesiątki na szczególne wyróżnienie zasługują:

Wiktor Stochel, który w konkurencji kata młodzików poprawił swój wynik z ubiegłego roku i zdobył srebrny medal w konkurencji kata młodzików, a w konkurencji kumite młodzików -60 kg uplasował się na 3 miejscu.

Natalia Jonik, która mimo sporej przerwy i stosunkowo niewielkiego doświadczenia zawodach tej rangi stoczyła bardzo dobre pojedynki, z czego jeden wygrała w bezdyskusyjny sposób – przed czasem i w efekcie końcowym zdobyła srebrny medal w kumite juniorek mł -55 kg.

Arkadiusz Kądziołka, który debiutował w zawodach tej rangi podobnie jak wymienieni wyżej stoczył bardzo dobre pojedynki. Niestety w wyniku odniesionej podczas jednej z walki kontuzji stopy musiał zakończyć rywalizację na etapie półfinału i w efekcie końcowym zdobył brązowy medal w kumite młodzików -60 kg. Jak na debiutanta Arkadiusz Kądziołka zaprezentował się naprawdę bardzo dobrze i naprawdę zasługuje na wielkie brawa.   

Justyna Stach, która w mocno obsadzonej konkurencji kata juniorek uplasowała się tuż za podium, zaś w konkurencji kumite juniorek -55 kg stoczyła bardzo dobre walki i wywalczyła srebrny medal w kumite juniorek -55 kg.

Jakub Kądziołka najbardziej doświadczony z naszych zawodników rywalizujących w Wieliczce tym razem miał mniej szczęścia. Stoczył bardzo dobry pojedynek o złoty medal, w którym zdecydowania dominował. Niestety w wyniku błędnej decyzji sędziów, którzy uznali za punktowane kopniecie wykonane przez rywala Jakuba, a które w rzeczywistości nawet nie musnęło głowy limanowskiego zawodnika Jakub Kądziołka przegrał walkę o złoty medal w kumite juniorów -60 kg.

Niestety sędziowie czasem popełniają błędy… Mówi się trudno i trenuje dalej, szczególnie, że zawody w Wieliczce dla Jakuba Kądziołki podobnie jak dla Justyny Stach były tylko kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się niebawem, bo 7 listopada, a w których ta dwójka zawodników ma zamiar wziąć udział.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy dobrej postawy.  Brawo!

Udział zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w MMP i MMM w Karate Kyokushin w Wieliczce był możliwy dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Limanowa – Pana Władysława Biedy oraz firm „JONIEC”, PDM LIMDROG i PAK-FOL. ARS Klub Kyokushinkai składa wszystkim Państwu podziękowania za okazane wsparcie i pomoc. Podziękowania składamy również Dyrektorowi SP nr 3 w Limanowej – Panu Wiesławowi Wójtowiczowi.