Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin SARI CUP  w Żorach
Siedem medali karateków ARS Limanowa – JONIEC Team

W sobotę 24 października w Żorach odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin „SARI CUP”. Organizatorem zawodów, w których brało udział 160 karateków z 22 klubów był Klub Sztuk Walki SHOGUN w Żorach kierowany przez sensei Dariusza Kudyka (3 Dan). Sędzią głównym zawodów był shihan Janusz Piórkowski (5 Dan).

Miasto Limanowa w Żorach było reprezentowane przez 7 karateków ARS Limanowa – JONIEC Team w osobach: Jonik Natalia, Kądziołka Patryk, Kądziołka Arkadiusz, Kądziołka Oliwier, Kądziołka Krystian, Królik Witold i Kamenczak Adrian. Jak zwykle zawodnikom towarzyszyli ich rodzice oraz trener – sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan).

Podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika kolejny raz nie zawiedli swoich sympatyków i trenera zdobywając w Żorach łącznie 7 medali, w tym 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe.

Szczególnie dobrze spisali się najmłodsi karatecy – Krystian Kądziołka, Oliwier Kądziołka i Witold Królik, dla których turniej w Żorach był pierwszym poważnym turniejem w ich życiu.
Krystian Kądziołka wywalczył srebrny medal w kumite kadetów -25 kg oraz brązowy medal w kata kadetów. Witold Królik i Oliwier Kądziołka wywalczyli srebrne w medale w kumite kadetów odpowiednio: -30 kg i +30 kg.

Wyśmienity start odnotowali Adrian Kamenczak i Arkadiusz Kądziołka, którzy rywalizowali w kumite młodzików odpowiednio: -50 kg i +50 kg. W swoich kategoriach wagowych obydwaj nasi zawodnicy stoczyli bardzo zacięte i emocjonujące pojedynki. Adrian Kamenczak wywalczył srebrny medal w kumite młodzików -50 kg, zaś Arkadiusz Kądziołka walczył złoty medal w kumite młodzików +50 kg.

Ostatni medal dla naszego klubu przypadł w udziale Patrykowi Kądziołka, który w kumite juniorów młodszych -50 kg wywalczył brązowy medal. Tym razem najmniej szczęścia miała jedyna kobieta w naszej reprezentacji – Natalia Jonik, która już na etapie eliminacji musiała uznać wyższość swojej rywalki.

Generalnie turniej w Żorach należy uznać za bardzo udany dla naszych zawodników.  Szczególnie cieszy postawa debiutantów, którzy bez kompleksów stawili czoła swoim rywalom i wywalczyli wysokie lokaty w wymagającym turnieju.