SARI CUP
ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa kolejny raz w czołówce
10 medali zdobytych na turnieju

W sobotę 29 kwietnia 2017 roku w hali MOSiR w Żorach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP”, którego organizatorem był Klub Sztuk Walki SHOGUN w Żorach. Sędzią głównym zawodów był shihan Robert Wajgelt (5 dan), a sędzią technicznym shihan Janusz Piórkowski (5 dan). Gościem honorowym turnieju był wiceprezes Polskiego Związku Karate – shihan Andrzej Drewniak. W rywalizacji sportowej w Żorach brało udział blisko 350 zawodników z województw dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Miasto Limanowa i ARS Klub Kyokushinkai reprezentowała trzynastoosobowa grupa zawodników w składzie: Biedroń Angelika, Piotrowska Alicja, Sukiennik Renata, Szumilas Alicja, Zelek Jagoda, Zelek Justyna, Golonka Stanisław, Kądziołka Jakub, Kądziołka Patryk, Ociepka Jakub, Paruch Krzysztof, Uryga Norbert i Wojs Maksymilian. Zawodnikom towarzyszyła grupa najwierniejszych kibiców, czyli ich rodzice oraz trener – sensei Arkadiusz Sukiennik (3 dan).

Karatecy spod znaku „ARS Limanowa” kolejny raz potwierdzili wysoki poziom swoich umiejętności, czego namacalnym potwierdzeniem jest zdobycie przez nich łącznie dziesięciu medali, w tym czterech złotych, jednego srebrnego i pięciu brązowych. W klasyfikacji drużynowej ARS Klub Kyokushinkai uplasował się na 4 miejscu, a do podium w klasyfikacji drużynowej brakło dosłownie jednego punktu.

Medale w Żorach dla Limanowej zdobyli:
Zelek Jagoda – złoty w kumite open dziewcząt -9 lat oraz złoty w kata dziewcząt -9 lat,
Zelek Justyna – złoty w kumite juniorek +60 kg,
Kądziołka Jakub – złoty w kumite juniorów młodszych -60 kg,
Sukiennik Renata – srebrny w kumite juniorek -60 kg oraz brązowy w kata juniorek i seniorek,
Biedroń Angelika – brązowy w kumite juniorek -60 kg,
Paruch Krzysztof – brązowy w kumite kadetów -35 kg,
Wojs Maksymilian – brązowy w kumite kadetów +35 kg,
Ociepka Jakub – brązowy w kata juniorów młodszych.

Turniej w Żorach przebiegał w tym roku na bardzo wysokim poziomie. Każda z kategorii i konkurencji, w której rywalizowali nasi zawodnicy była bardzo licznie obsadzona. Więc postawa limanowskich karateków cieszy tym bardziej. Na wyróżnienie i wielkie brawa zasługują, co naturalne wszystkie medalistki i medaliści. Szczególnie zaś wyróżnić trzeba podwójne medalistki: Jagodę Zelek, która zdominowała zarówno konkurencję kata dziewcząt do 9 lat jak i konkurencję kumite dziewcząt do 9 lat open, w której to stoczyła wspaniałe cztery pojedynki – każdy wygrała przez nokaut techniczny. Drugą podwójną medalistką turnieju w Żorach jest Renata Sukiennik, która w konkurencji kata zdobyła brązowy medal. Trzeba zaznaczyć, że Renata w konkurencji kata rywalizowała nie tylko z rówieśniczkami (juniorkami), ale również z seniorkami. Jeszcze lepiej Renata Sukiennik zaprezentowała się w konkurencji kumite juniorek -60 kg, w której wywalczyła srebrny medal. W kumite, w drodze do walki finałowej Renata w zdecydowany sposób wyeliminowała trzy przeciwniczki. Dopiero w walce o złoty medal Renata Sukiennik musiała uznać wyższość swojej rywalki, która dysponowała znacząco lepszymi warunkami fizycznymi. Renata Sukiennik może i powinna być z siebie dumna, bo jej postawa w Żorach potwierdza, że jest ona na dobrej drodze by po przerwie w startach sportowych powrócić do dawnej formy, znanej nam z czasów, kiedy to zdobywała medale Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin. Również świetny start odnotowali Justyna Zelek, która wywalczyła złoty medal w kategorii kumite juniorek +60 kg oraz Jakub Kądziołka, który, mimo, iż był najlżejszym zawodnikiem w kategorii juniorów młodszych -60 kg po pięknych walkach stanął na najwyższym podium tej kategorii. Kolejny raz z rzędu bardzo dobrze zaprezentowała się Angelika Biedroń, która wywalczyła brązowy medal w kumite juniorek -60 kg oraz Maksymilian Wojs i Krzysztof Paruch – obydwaj brązowi medaliści w kumite, w swoich kategoriach wagowych. Każdy z nich zanim doszedł do strefy medalowej stoczył po cztery wygrane pojedynki. 

Dumni z siebie mogą być również pozostali zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai: Alicja Piotrowska, Alicja Szumilas, Stanisław Golonka, Patryk Kądziołka i Norbert Uryga. Co prawda nie udało się im zdobyć medali, ale każda z wymienionych osób zaprezentowała się w Żorach naprawdę dobrze. Przykładem może być Patryk Kądziołka, który stoczył dwie wygrane walki i dopiero w trzeciej, decyzją sędziów musiał uznać wyższość rywala. Dodatkowo Alicja Szumilas i Patryk Kądziołka zakwalifikowali się do ścisłego finału w bardzo licznie obsadzonej konkurencji kata, co należy uznać za spory sukces.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy dobrej postawy i wyników uzyskanych podczas SARI CUP – Żory 2017r.


ARS Klub Kyokushinkai składa podziękowania firmom: „JONIEC”i PDM LIMDROG oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Bieda za okazaną pomoc i wsparcie. Dzięki Państwa pomocy podopieczni naszego klubu mogą rozwijać swoje umiejętności i pasję oraz kolejny raz mieli możliwość potwierdzić swoje umiejętności w rywalizacji sportowej na wysokim poziomie z rówieśnikami z dużych ośrodków w kraju. Dziękujemy, Osu!

SARI CUP

SARI CUP

SARI CUP

SARI CUP