Dragon Fights Kyokushin Cup – Radom 2017
Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej i 7 medali karateków ARS Limanowa

W minioną sobotę 22 kwietnia 2017 roku w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 22 w Radomiu odbyła się kolejna edycja turnieju karate kyokushin pod nazwą „Dragon Fights Kyokushin Cup”, którego organizatorem był Dragon Fight Club z Radomia. Rywalizacja sportowa na radomskim tatami odbywała się tylko w konkurencji kumite, a brało udział 200 młodych zawodników.

Turniej w Radomiu był dla limanowskich zawodników świetną okazją by sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć nowe doświadczenie. I z takim założeniem do Radomia wybrała się trzynastoosobowa grupa młodych fighterów ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w składzie: Alicja Piotrowska, Alicja Szumilas, Jagoda Zelek, Szewczyk Dagmara, Angelika Biedroń, Justyna Zelek, Renata Sukiennik, Patryk Kądziołka, Krzysztof Paruch, Maksymilian Wojs, Michalik Kamil, Jakub Sowa i Jakub Kądziołka.

Karatecy ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa zaprezentowali się w Radomiu bardzo dobrze. Po zaciętych pojedynkach, z których większość rozstrzygali na swoją korzyść przed czasem siedmioro podopiecznych sensei Arkadiusza Sukiennika zajęło miejsca na podium. Medali byłoby więcej gdyby nie fakt, że młodzi limanowscy karatecy na etapie walk o wejście do strefy medalowej bądź walk już w strefie medalowej rywalizowali między sobą – przykładem może być walka o wejście do finału pomiędzy Renatą Sukiennik a Angeliką Biedroń, lub walki o 3 miejsce pomiędzy Alicją Piotrowską i Alicją Szumilas oraz pomiędzy Angeliką Biedroń i Justyną Zelek czy walka o złoty medal pomiędzy Krzysztofem Paruchem a Patrykiem Kądziołką.

W efekcie końcowym miejsca na podium zajęli:
– Jakub Sowa – 1 miejsce,
Jakub Kądziołka – 1 miejsce,
Krzysztof Paruch 1 miejsce,
Renata Sukiennik – 2 miejsce,
– Patryk Kądziołka 2 miejsce,
– Alicja Szumilas 3 miejsce,
Justyna Zelek 3 miejsce.
Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowały się: Angelika Biedroń i Alicja Piotrowska. Ala i Andzia przegrały walki o 3 miejsce z klubowymi koleżankami.
Ta ilość zdobytych medali pozwoliła uplasować się naszemu klubowi na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Sensei Arkadiusz Sukiennik (3 dan) tak podsumował start naszych karateków w Radomiu: „Udział w turnieju w Radomiu to kolejne dobre doświadczenie dla naszych zawodników. Sprostali temu wyzwaniu w bardzo dobrym stylu. Jako trener jestem bardzo dumny z postawy moich podopiecznych. Zarówno dziewczęta, jaki i chłopcy zaprezentowali w Radomiu nie tylko dobrą technikę i umiejętności, ale również prawdziwego, sportowego ducha walki. W sposób szczególny cieszy mnie postawa Renaty Sukiennik, dla której turniej w Radomiu był pierwszym startem po około rocznej przerwie. Renata zaprezentowała się wyśmienicie – jak za swoich najlepszych czasów, pokazała technikę i prawdziwie sportowy pazur. Co prawda przegrała walkę finałową z zawodniczką gospodarzy, ale zaznaczyć trzeba, że walka została rozstrzygnięta po dogrywce i przez decyzję sędziów, a różnica wagi między Renatą, a jej rywalką wynosiła ponad 20 kg na korzyść rywalki. Oby Renata podtrzymała tą dobrą passę, bo w tej dziewczynie jest naprawdę duży potencjał i w przyszłości może naprawdę dużo osiągnąć w karate. Kolejny, który zasłużył na ogromne wyróżnienie i gratulacje za wspaniałą postawę i hart ducha to Jakub Sowa. Jakub, mimo, że był najlżejszym zawodnikiem w kategorii młodzików +55 kg to zdominował ją dzięki swoim umiejętnościom i zaciętości charakteru. Aż do walki finałowej Jakub Sowa wygrywał wszystkie walki przed czasem. Dopiero walka finałowa z cięższym o 18 kg reprezentantem gospodarzy okazała się dla Jakuba pewnym problemem. Jakub w tej walce pokazał wielkie serce do walki – walczył nie tylko z wiele cięższym rywalem, ale również z sędziami, którzy byli przychylni zawodnikowi gospodarzy. Podstawowe dwie minuty walki nie przyniosły rezultatu. Sędziowie zarządzili dogrywkę. W dogrywce, mimo bardzo dużej różnicy w wadze Jakuba nie ustępował rywalowi ani na krok, a wręcz dominował nad nim. Mimo to decyzja sędziów po dogrywce również nie dała jednoznacznego rezultatu i o wygranej zgodnie z regulaminem zdecydowała „waga”. Po wejściu na wagę Jakuba Sowy pokazała ona 51 kg, a waga jego rywala wynosiła 69 i tym samym Jakub Sowa został w pełni zasłużonym zwycięzcą kategorii kumite młodzików +55 kg.

Również wspaniałe pojedynki w swoich kategoriach stoczyli 11 letni Krzysztof Paruch i Patryk Kądziołka, którzy po walkach eliminacyjnych spotkali się ze sobą w walce o złoto. W tej walce lepszy okazał się Krzysztof Paruch. Na wyróżnienie zasługują również Jakub Kądziołka, który w walce o złoto pokonał bezdyskusyjnie swojego rywala zadając mu dwa techniczne kopniecie na głowę oraz Justyna Zelek i Angelika Biedroń, które stoczyły między sobą bardzo zacięty pojedynek o 3 miejsce. Alicje Piotrowska i Szumilas to kolejne limanowianki godne wyróżnienia za ich wspaniałą postawę na turnieju w Radomiu. One podobnie jak Angelika i Justyna stoczyły między sobą pojedynek w walce o trzecie miejsce, eliminując bezdyskusyjnie wcześniejsze rywalki.

Generalnie cała trzynastoosobowa reprezentacja ARS Klub Kyokushinkai Limanowa zasługuje na wielkie brawa i gratulacje. Bez względu na zdobyte miejsce wszystkim zawodnikom, którzy walczyli w Radomiu składam szczere gratulacje i podziękowania za ich postawę, zaangażowanie oraz wolę walki. Taka postawa może być i jest powodem do dumy. Taka postawa napawa optymizmem zwłaszcza przed zbliżającymi się ważnymi zawodami, jak np. VII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”, którego organizatorem jest nasz klub, a który odbędzie się 17 czerwca 2017 roku.”

ARS Klub Kyokushinkai dziękuję dziękuje za okazaną pomoc i wsparcie firmom „JONIEC” i PDM LIMDROG oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Bieda. Między innymi dzięki Państwa pomocy młodzi mieszkańcy Limanowej, członkowie naszego klubu mogą rozwijać swoje zdolności i pasje.

Dragon Fights Kyokushin Cup – Radom 2017

Dragon Fights Kyokushin Cup – Radom 2017