VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ONE WORLD ONE KYOKUSHIN – Limanowa 2016
Już w najbliższą sobotę w Limanowej wielkie święto Karate Kyokushin.

W najbliższą sobotę 14 maja 2016 w hali sportowej przy ZSS nr 3 w Limanowej odbędzie się VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ONE WORLD ONE KYOKUSHIN – Limanowa 2016r, którego pomysłodawcą jest Sensei Arkadiusz Sukiennik, a organizatorem jest nasz klub.

Podobnie jak w latach poprzednich ten uważany za największy w Polsce, a nawet w Europie turniej karate kyokushin dla dzieci i młodzieży przyciągnął do Limanowej bardzo liczne grono młodych sportowców i pasjonatów sztuki walki, jaką jest Karate Kyokushin.

Tym razem na limanowskim tatami, w myśl idei ONE WORLD ONE KYOKUSHIN, w konkurencjach kata i kumite rywalizować będzie 450 młodych karateka z 54 klubów z Polski, Białorusi, Czech, Estonii, Rosji, Węgier i Wielkiej Brytanii reprezentujących największe światowe organizacje Kyokushin Karate.

W tym roku do udziału w turnieju zgłosiło się 520 zawodników. Po weryfikacji zgłoszeń do rywalizacji sportowej dopuszczonych zostało 450 młodych wojowników. Turniej sędziować będzie blisko 60 sędziów.

Naszym zamierzeniem było by organizowany przez nas turniej nie był tylko największym pod względem ilości uczestników, ale również by brali w nim udział najlepsi zawodnicy. W regulaminie tegorocznego turnieju wprowadzone zostały pewne zmiany celem, których było między innymi zmniejszenie ilości zawodników zgłaszanych przez kluby w poszczególnych kategoriach i spowodowanie, by kluby zgłaszały swoich najlepszych młodych wojowników. Jesteśmy przekonani, że ten cel udało się nam osiągnąć i w tegorocznej edycji ONE WORLD ONE KYOKUSHIN będą rywalizować najlepsi z najlepszych, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na poziom sportowy turnieju oraz na jego atrakcyjność dla widzów.

Tegoroczny VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ONE WORLD ONE KYOKUSHIN realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Współorganizatorami turnieju są: Starostwo Powiatowe w Limanowej i Urząd Miasta Limanowa.

Honorowy patronat nad turniejem objęli:

  • Pan Józef Leśniak – Poseł na Sejm RP,
  • Pan Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego,
  • Pani Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego,
  • Pan Jan Puchała – Starosta Limanowski,
  • Pan Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa,
  • Pan Jarosław Pachut – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA)-Region Limanowa,
  • Shihan Andrzej Drewniak – Sekretarz Generalny Kyokushin World Federation i Wiceprezes Polskiego Związku Karate.

Patronat medialny sprawują: TVP Kraków, Radio Kraków, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, Echo Limanowskie, MałopolskaTV, limanowa.in, ziemia-limanowska.pl

Sponsorami turnieju są: Urząd Miasta Limanowa, Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz firmy: JONIEC, PDM LIMDROG, JACEK WÓJCIK, ELECTRICAL, Bank Spółdzielczy w Limanowej, salon łazienek „ABRA”, Kulinar, Szpital Powiatowy w Limanowej, EM ARCHITEKT Mirosław Stochel, Firma EMI, Kaolim Ochrona i inni.

Rozpoczęcie rywalizacji sportowej planowane jest na godzinę 930, natomiast oficjalne otwarcie zostało zaplanowane na 1430. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Limanowej na trybuny hali sportowej przy ZSS nr 3 w Limanowej i kibicowania młodym adeptom Karate Kyokushin. Wstęp wolny.

Zapraszamy!

ONE WORL ONE KYOKUSHIN 2016

One World One Kyokushin 2016