11 medali – Łukowica 2015
11 medali i kolejne doświadczenia zdobyte przez zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa na turnieju w Łukowicy.

19 kwietnia w sali gimnastycznej Gimnazjum w Łukowicy obył się Turniej Karate Kyokushin z okazji 10-lecia działalności sekcji karate w Łukowicy. Organizatorem turnieju była sekcja Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin w Łukowicy – „Inpakuto” prowadzona przez sensei Edward Krawczyka (2 dan). Sędzią głównym był shihan Andrzej Krawontka (5 dan) z Nowego Sącza. W turnieju w konkurencjach kata i kumite rywalizowało ponad 120 karateka z Łukowicy, Bukowna, Gorlic, Krakowa, Nowego Sącza, Nowego Targu, Starego Sącza, Wieliczki, Zakopanego oaz z Limanowej. Do Łukowicy wybrała się blisko 30 osobowa grupa rodziców i kibiców oraz rzecz jasna zawodniczek i zawodników ARS Klub Kyokushinkai pod opieką sensei Arkadiusza Sukiennika oraz sempai Bartłomieja Wajdy, który tym razem pełnił rolę sekundanta swoich młodszych koleżanek i kolegów. Udział w zawodach w Łukowicy można udać za udany. Reprezentanci ARS Klub Kyokushinkai przywieźli do Limanowej 5 złotych, jeden srebrny  i 5 brązowych medali oraz co najważniejsze kolejne doświadczenie. Zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai w klasyfikacji drużynowej zajęli 1 miejsce w ramach konkurencji kata oraz 2 miejsce w ramach konkurencji kumite.

Limanowianie, którzy zajęli miejsca na podium to:

  • Wajda Dariusz – 1 miejsce w kata młodzików i 2 miejsce w kumite młodzików
  • Sukiennik Renata – 1 miejsce w kata młodziczek i 3 miejsce w kumite młodziczek
  • Kopka Aleksandra – 1 miejsce w kata juniorek i 3 miejsce w kumite juniorek
  • Kądziołka Jakub – 1 miejsce w kumite kadetów -40 kg
  • Ociepka Szymon – 1 miejsce w kata kadetów
  • Górka Damian – 3 miejsce w kumite kadetów +40kg
  • Sułkowski Karol – 3 miejsce w kumite młodzików
  • Sowa Jakub – 3 miejsce w kata kadetów

Tuż za podium, 4 miejsca zajęli: Zaczyk Bartłomiej w kumite juniorów -65 kg, Biedroń Angelika w kumite młodziczek i Jeż Justyna w kumite juniorek. Obie zawodniczki w walce o 3 miejsce uległy swoim bardziej doświadczonym klubowym koleżankom – Renacie Sukiennik i Aleksandrze Kopka. Na szczególne wyróżnienie zasługuje najmłodsza limanowska zawodniczka Zelek Jagoda, która w bardzo licznie obsadzonej konkurencji kata dziewcząt (rocznik 2004 i młodsze) w klasyfikacji końcowej zajęła 4 miejsce.

Turniej w Łukowicy był dla wszystkich naszych zawodników dobrą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Dla debiutantów był również okazją do oswojenia się z atmosferą zawodów i emocjami, jakie towarzyszom zawodnikom podczas turnieju. Udział w tym turnieju był dobrym doświadczeniem dla moich podopiecznych a ich postawa bardzo dobra. Szczególnie cieszy postawa najmłodszych zawodniczek i zawodników, którzy startowali w konkurencji kata. Mimo bardzo licznej konkurencji praktycznie wszyscy zakwalifikowali się do finałowych ósemek w swoich kategoriach. To daje podstawę uważać, że rozwój ich umiejętności karate idzie w dobrym kierunku. Bez względu na zdobyte miejsce wszystkim moim podopiecznym składam szczere gratulacje i podziękowania za ich postawę i zaangażowanie. Osu!