19 medali zdobytych podczas Ogólnopolskiego Turniej Karate Kyokushin w Będzinie.
Pierwszy start i pierwsze medale limanowskich karateków ARS Klub Kyokushinkai w 2018 roku.

 

W sobotę 24 lutego 2018r, w hali MOSiR w Będzinie odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin pod patronatem Burmistrza Miasta Będzina. Organizatorami turnieju był Zagłębiowski Klub Karate Kyokushin, kierowany przez sensei Artura Sroką (4 Dan) oraz Śląski Związek Karate i OSiR Będzin. Sędzią głównym zawodów był shihan Janusz Piórkowski (5 Dan). W zawodach brało udział ponad 250 zawodników z 22 klubów. 

Turniej w Będzinie przebiegał na wysokim poziomie sportowym i był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności zarówno dla młodych zawodników, stawiających swoje pierwsze kroki w karate i rywalizacji sportowej jak również dla tych bardziej doświadczonych.

W Będzinie miasto Limanowa reprezentowała 22 osobowa grupa zawodniczek i zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa, którym towarzyszyła liczna grupa ich najwierniejszych kibiców, czyli ich rodzice oraz sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan).

 W połowie limanowską drużynę stanowili debiutanci: Ćwik Przemysław, Dominik Matylda, Kamenczak Adrian, Kądziołka Alicja, Mruk Kacper, Othaniel Emilia, Stach Justyna, Szewczyk Anna, Szewczyk Magdalena, Śliwa Zofia, Twaróg Iza. Dla nich udział w tych zawodach był szczególnie ważnym wydarzeniem.

 Pozostała część grupy to bardziej doświadczeni zawodnicy: Kądziołka Jakub, Kądziołka Patryk, Ociepka Jakub, Piotrowska Alicja, Sowa Jakub, Stachak Bartosz, Sukiennik Renata, Szumilas Alicja, Zelek Jagoda, Zelek Justyna, Górka Damian, dla których turniej w Będzinie był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności przez rozpoczynającym się niedługo sezonem startów sportowych.

 Zarówno debiutanci jak i doświadczeni limanowscy karatecy zaprezentowali się na turnieju w Będzinie bardzo dobrze. Efektem tego było medalowe żniwo, jakie zebrali limanowscy karatecy, którzy przywieźli do Limanowej aż 19 medali, w tym 2 złote, 7 srebrnych i 10 brązowych, co przełożyło się na to, iż limanowska drużyna uplasowała się na 4 miejscu w klasyfikacji drużynowej. Jeżeli zaś chodzi o indywidualne osiągnięcia poszczególnych zawodników to:

– złote medale zdobyły: Renata Sukiennik oraz Zofia Śliwa,

– srebrne medale zdobyli: Kamenczak Adrian, Kądziołka Jakub, Piotrowska Alicja, Sowa Jakub, Stachak Bartosz, Szewczyk Magdalena, Szumilas Alicja,

– brązowe medale zdobyli: Ćwik Przemysław, Dominik Matylda, Kądziołka Alicja, Kacper Mruk, Jakub Ociepka
(w kata oraz w kumite), Stach Justyna.

 Ponadto na wyróżnienie zasługują również Justyna Zelek, Alicja Piotrowska, Jagoda Zelek, Magdalena Szewczyk, które w swoich kategoriach wiekowych, w konkurencji kata zajęły 4 miejsca.

Wszystkim zawodnikom, bez względu na zajęte miejsce w rywalizacji sportowej szczerze gratulujemy i dziękujemy za postawę, jaką zaprezentowali na turnieju w Będzinie

Brawo!

 

ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa dziękuję wszystkim, którzy wspierają w jakikolwiek sposób działalność klubu. W sposób szczególny dziękujemy naszym dobroczyńcom i sponsorom, bez których udział naszych zawodników w różnego rodzaju zawodach nie byłby możliwy: Panu Mieczysławowi Joniec – właścicielowi firmy JONIEC i Panu Maciejowi Szkarłat – Prezesowi Zarządu PDM LIMDROG. Słowa podziękowania kierujemy również na ręce Burmistrza Miasta Limanowa – Pana Władysława Bieda oraz Dyrektora SP nr 3 Pana Wiesława Wójtowicza za umożliwienie naszym zawodnikom dodatkowych treningów w sali gimnastycznej limanowskiej „Trójki”. Dziękujemy!

 

Karate Kyokushin - Będzin

Karate Kyokushin – Będzin

Karate Kyokushin - Będzin

Karate Kyokushin – Będzin

Karate Kyokushin - Będzin

Karate Kyokushin – Będzin