W dniach 19-22 sierpnia 2021 r. na obiektach AWF Kraków odbył się 48 Wschodnioeuropejski Obóz Kyokush z udziałem blisko 250 zawodników i instruktorów z Czech, Węgier, Izraela, Mołdawii, Rosji i Polski.

Organizatorem obozu był Shihan Andrzej Drewniak (9 Dan) – Sekretarz Generalny Kyokshin World Federation i Wiceprezes Polskiego Związku Karate. Głównym prowadzącym obóz był Shihan Antonio Pinero (9 Dan) – Prezydent Kyokshin World Federation.

Obóz jak zwykle był dedykowany trenerom i instruktorom, brali w nim udział głównie posiadacze czarnych pasów. Program obozu jak zwykle był ukierunkowany głównie na doskonalenie techniki – kihon i kata. Shihan Pinero oprócz techniki zwracał szczególną uwagę trenujących na kwestie etyczne, jakie niesie w swoich założeniach Kyokushin Karate oraz na przestrzeganie zasad etykiety Dojo. Odniósł się również krytycznie do pojawiającej się coraz częściej, szczególnie w Europie niczym niepopartej „pogoni za stopniami”.

Treningi poświęcone doskonaleniu umiejętności oraz przygotowaniu motorycznemu do walki (kumite) prowadzone były przez Sensei Michała Wernera (3 Dan) i Sempai Kamila Mastaja (1 Dan).
Podczas obozu odbyło się również zebranie kierowników ośrodków, reprezentujących blisko 50 klubów z całego kraju. Była to okazja by omówić bieżące sprawy organizacyjne, w tym przygotowania do najważniejszych wydarzeń sportowych, które odbędą się w naszym kraju w tym roku – ME Karate Kyokushin w Świnoujściu i MŚ Karate Kyokushin w Krakowie. Ukoronowaniem seminarium było blisko dwugodzinne kumite. W tegorocznym seminarium nasz klub reprezentował sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan).