Kolejny dobry start karateków ARS Klub Kyokshinkai
Tym razem 5 medali na turnieju w Jastrzębiu Zdroju

W minioną sobotę 5 listopada 2016 roku w hali MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju odbył się VIII Turniej Karate Kyokushin, którego organizatorem był Jastrzębski Klub Kyokushin Karate, kierowany przez shihan Janusza Piórkowskiego. W zawodach rywalizowało 352 zawodników z 31 klubów z Polski oraz Republiki Czech.

Miasto Limanowa podczas rywalizacji na jastrzębskim tatami reprezentowała 13 osobowa grupa podopiecznych sensei Arkadiusza Sukiennika z ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w składzie: Anna Kurek, Jagoda Zelek, Alicja Piotrowska, Alicja Szumilas, Emilia Poręba, Stanisław Golonka, Damian Górka, Patryk Kądziołka, Krzysztof Paruch, Norbert Uryga, Jakub Sowa, Bartosz Stachak, Maciej Twaróg. Limanowskim wojowniczkom i wojownikom oprócz ich trenera towarzyszyła liczna grupa najwierniejszych kibiców, – czyli ich rodzice.

Limanowscy karatecy kolejny raz zaprezentowali się z dobrej strony przysparzając dumy swoim rodzicom i trenerowi oraz rozsławiając dobre imię miasta Limanowa. Z Jastrzębia przywieźli do Limanowej łącznie 5 medali, w tym 3 srebrne i dwa brązowe. Tym razem medale i miejsca na podium przypadły w udziale:

Alicji Szumilas, która w konkurencji kumite open dziewcząt do 9 lat wywalczyła brązowy medal. Mimo, że dla Alicji turniej w Jastrzębiu był debiutem w kumite to stoczyła ona swoje pojedynki bez kompleksów większość wygrywając w zdecydowany sposób przed czasem. Dopiero w walce o wejście do finału, gdy na drodze pojawiła się dużo cięższa rywalka Alicja decyzją sędziów musiała uznać wyższość swojej rywalki. Ponad to Alicja wraz ze swoją klubową koleżanką Zelek Jagodą uplasowała się na 4 miejscu w konkurencji kata dziewcząt i chłopców do 9 lat.

Drugi brązowy medal przypadł w udziale niezawodnemu Jakubowi Sowie, który rywalizował w konkurencji kata kadetów. Podkreślić trzeba, że była to jedna z najliczniej obsadzonych kategorii kata, dlatego wynik Jakuba należy uznać za duży sukces.

Srebrny medal i drugie miejsce na podium wywalczył Bartosz Stachak, który rywalizował w konkurencji kumite chłopców 10-11 lat +45 kg. Bartek na turnieju w Jastrzębiu zaprezentował się naprawdę z dobrej strony. Szczególnie walka o złoty medal, mimo że przegrana przez Bartka była bardzo zacięta i emocjonująca.

Bardzo zacięte i udane pojedynki stoczyła Poręba Emilia, która po dłuższej przerwie w startach rywalizowała w Jastrzębiu w konkurencji kumite juniorek +55 kg i w ładnym stylu wywalczyła srebrny medal ustępując jedynie w finale bardziej utytułowanej zawodniczce z Sieradza.

Ostatni medal przypadł w udziale Damianowi Górka, który w konkurencji kumite kadetów +55 kg stoczył cztery zacięte pojedynki. Każdy z nich Damian rozstrzygał na swoją korzyść w zdecydowany sposób. Jedynie walka o złoty medal nie była szczęśliwa dla Damiana, ale dla kibiców była chyba najbardziej emocjonująca. Od samego początku Damian dominował nad swoim przeciwnikiem mimo to w połowie rundy przeciwnikowi Damiana jakimś cudem udało się zadać kopniecie na udo, za które sędziowie przyznali rywalowi Damiana punkt „wazari”. Była to o tyle dziwna decyzja sędziów, że kopnięcie to było bardziej podcięciem niż kopnięciem. Radość rywala nie trwała długo, bo Damian po kilku sekundach odrobił stratę zadając rywalowi piękne kopnięcie w głowę (mawashi geri), za które sędziowie przyznali Damianowi punkt „wazari”. Damian kontynuował swoją ofensywę do końca rundy i wszyscy obserwujący walkę koledzy i kibice byli przekonani o wygranej Damiana lub ewentualnej dogrywce. Niestety sędziowie mieli inne zdanie i decyzją sędziów Damian musiał uznać wyższość swojego rywala zdobywając ostatecznie srebrny medal w kumite kadetów +55 kg. To już kolejny turniej z rzędu, na którym Damian Górka zajmuje miejsce na podium, dlatego można śmiało powiedzieć, że dobra passa Damiana nadal trwa. I oby trwała jak najdłużej.

Wszystkim zawodnikom ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa gratulujemy dobrej postawy jaką zaprezentowali podczas zawodów w Jastrzębiu.


ARS Klub Kyokushinkai składa podziękowania dla firm „JONIEC” i PDM LIMDROG oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Bieda za dotychczasową pomoc i wsparcie. Dziękujemy!

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju

Turnieju w Jastrzębiu Zdroju