Jakub Kądziołka, zawodnik ARS Klub Kyokushinkai – Limanowianin brązowym medalistą Pucharu Polski Karate Kyokushin.

W dniu 9 grudnia 2017 we Wrocławiu odbył się XXXIV Puchar Polski Seniorów i XIV Puchar Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików Karate Kyokushin. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec (5 dan), a sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk (5 dan). W tegorocznych zawodach, które jak przystało na zawody tej rangi przebiegały na bardzo wysokim poziomie brało udział aż 485 zawodników z całej Polski, reprezentujących kluby zrzeszone w Polskim Związku Karate. Organizatorem zawodów był Wrocławski Klub Karate Kyokushin – A. i S. Sypień.

Miasto Limanowa reprezentowali zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa:
Renata Sukiennik, która rywalizowała w konkurencji kata juniorek oraz kumite juniorek -55 kg, Jakub Sowa, który rywalizował w kata młodzików oraz kumite młodzików -55 kg oraz Jakub Kądziołka, który rywalizował w kumite juniorów młodszych -50 kg. Limanowskim karatekom towarzyszył ich trener, sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan) oraz Pan Grzegorz Kądziołka, który pełnił rolę sekundanta limanowskich zawodników.

Zawody tradycyjnie rozpoczęły się od rywalizacji zawodników w konkurencji kata, w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jako pierwsi do rywalizacji sportowej na wrocławskim tatami stanęli: Renata Sukiennik (kata juniorek) i Jakub Sowa (kata młodzików). Renata Sukiennik w tej konkurencji miała aż 40 konkurentek, zaś Jakub Sowa ponad 30. Mimo bardzo dużej konkurencji podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika bez problemu znaleźli się w finałowej ósemce zawodników. W rundzie finałowej konkurencji kata zarówno Renata Sukiennik i Jakub Sowa zaprezentowali swoje kata bardzo dobrze – wręcz perfekcyjnie, bez najmniejszego błędu. Niestety sędziowie przyznali im oceny, które uplasowały limanowskich zawodników tuż za podium. Niestety tej dwójce zawodników pech towarzyszył również w konkurencji kumite. Renata Sukiennik jak i Jakub Sowa nie zdołali rozstrzygnąć w zdecydowany sposób swoich walk eliminacyjnych. Po remisowych walkach sędzia maty zarówno w przypadku Renaty Sukiennik jak i Jakuba Sowy wskazał na wygraną ich rywali. Cóż, taki jest sport – najlepiej wygrywać w zdecydowany sposób. Trzeba powiedzieć, że uplasowanie się Renaty Sukiennik oraz Jakuba Sowa w ósemce najlepszych zawodników Pucharu Polski jest niewątpliwie dużym sukcesem i zasługuje na uznanie
i wielkie gratulacje.

Z trójki limanowskich karateków największy sukces odnotował Jakub Kądziołka, który aż do rundy półfinałowej był bezkonkurencyjny, wygrywając przed czasem. Niestety w myśl przysłowia „gdzie drwa rąbią, tam wióra lecą” Jakub Kądziołka odniósł podczas walk kilka kontuzji, które jak się później okazało miały wpływ na przebieg walki półfinałowej. W walce półfinałowej Jakub Kądziołka spotkał się z zawodnikiem, z którym niedawno rywalizował podczas Mistrzostw Polski Karate Kyokushin. W początkowej części tej walki Jakub Kądziołka dominował nad swoim przeciwnikiem, wszyscy byli wręcz pewni, że Jakub Kądziołka wygra ten pojedynek. Niestety na około 20 sekund przed końcem walki przeciwnik Jakuba wykonał kopniecie obrotowe i niestety trafił Jakuba w kontuzjowane żebra. Ból był nie do wytrzymania i Jakub Kądziołka musiał uznać wyższość swojego rywala, późniejszego złotego medalisty tej kategorii. Jakub Kądziołka ostatecznie zdobył brązowy medal Pucharu Polski w konkurencji kumite juniorów młodszych -50 kg.

„Tegoroczny Puchar Polski przebiegał na bardzo wysokim poziomie sportowym i każda z konkurencji była bardzo licznie obsadzona. Naszym zawodnikom brakło trochę szczęścia. Gdyby nie to, ich wyniki byłyby jeszcze lepsze. Dla całej trójki należą się wielkie gratulacje i szacunek. Jestem z nich bardzo dumny. Na szczególne słowa uznania zasługuje Jakub Kądziołka, który kolejny raz pokazał, że jest prawdziwym wojownikiem i łatwo się nie poddaje. Mimo odniesionych kontuzji i możliwości rezygnacji z dalszej walki potrafił zacisnąć zęby i walczyć do końca. Siła woli nad słabością i walka z bólem to cecha prawdziwych wojownikówpodsumował sensei Arkadiusz Sukiennik.

Gratuacje!

ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa dziękuję wszystkim, którzy wspierają w jakikolwiek sposób działalność klubu. Szczególnie dziękujemy naszym dobroczyńcom i sponsorom, bez których udział naszych zawodników w Pucharze Polski nie byłby możliwy: Panu Mieczysławowi Joniec – właścicielowi firmy JONIEC i Panu Maciejowi Szkarłat – Prezesowi Zarządu PDM LIMDROG. Słowa podziękowania kierujemy również na ręce Burmistrza Miasta Limanowa – Pana Władysława Bieda oraz Dyrektora SP nr 3 Pana Wiesława Wójtowicza za umożliwienie naszym zawodnikom dodatkowych treningów w sali gimnastycznej limanowskiej „Trójki”.

Limanowa brązowym medalistą Pucharu Polski Karate Kyokushin

Limanowa brązowym medalistą Pucharu Polski Karate Kyokushin

Limanowa brązowym medalistą Pucharu Polski Karate

Limanowa brązowym medalistą Pucharu Polski Karate Kyokushin