Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin
12 medali i 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej dla ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa !

 

W minioną sobotę, 6 października 2018r. w Sieradzu odbył się 21 Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradz w Karate Kyokushin. W tej prestiżowej imprezie sportowej, w rywalizacji sportowej, w konkurencjach kata i kumite brało udział blisko 300 zawodników z 32 klubów z Polski oraz z Czech, Niemiec i Rosji. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali Prezydent Sieradza Paweł Osiewała oraz Wiceprezes Polskiego Związku Karate – Shihan Andrzej Drewniak (9 Dan), który był również sędzią głównym zawodów. Sędzią technicznym był Shihan Janusz Piórkowski (5 Dan). Organizatorem zawodów był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez Shihan Roberta Wajgelta (5 Dan).

Tym razem w Sieradzu miasto Limanowa było reprezentowane przez 19 karateków ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w składzie: Karolina Ćwik, Magdalena Szewczyk, Anna Szewczyk, Zofia Śliwa, Alicja Szumilas, Alicja Piotrowska, Jagoda Zelek, Justyna Stach, Iza Twaróg, Renata Sukiennik, Przemysław Ćwik, Wiktor Stochel, Patryk Kądziołka, Maksymilian Wojs, Adam Górszczyk, Kacper Abram, Damian Górka, Jakub Kądziołka i Jakub Sowa. Podczas zmagań sportowych w Sieradzu naszych karateków jak zwykle wspierała liczna grupa najwierniejszych kibiców, czyli ich rodzice i trener – Sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan).

Dla większości młodych limanowskich wojowników był to pierwszy start po wakacyjnej przerwie, a dla niektórych były to pierwsze zawody w życiu. Mimo to podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika zaprezentowali się w Sieradzu bardzo dobrze, zdobywając łącznie 12 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 7 brązowych. Ta ilość medali przełożyła się na zdobycie przez ARS Klub Kyokushinkai 3-go miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Szczegółowe wyniki zawodników naszego klubu prezentują się następująco:

Złote medale zdobyli:

– Karolina Ćwik w kata dziewcząt 6-7 lat,

– Damian Górka w kumite juniorów młodszych +75 kg.

Srebrne medale zdobyli:

– Zofia Śliwa w kumite dziewcząt 8-9 lat

– Jakub Sowa w kata juniorów młodszych,

– Jakub Sowa w kumite juniorów młodszych -55 kg.

Brązowe medale zdobyli:

– Patryk Kądziołka w kumite kadetów -40 kg,

– Maksymilian Wojs w kumite kadetów +60 kg,

– Jakub Kądziołka w kumite juniorów młodszych -55 kg,

– Justyna Stach w kata juniorek młodszych,

– Iza Twaróg w kumite juniorek młodszych -50 kg,

– Renata Sukiennik w kata seniorek

– Renata Sukiennik w kumite seniorek -55 kg.

Na szczególnie wyróżnienie zasługuje najmłodsza zawodniczka w limanowskiej ekipie Karolina Ćwik, która rywalizowała w konkurencji kata dziewcząt 6-7 lat i dla której były to pierwsze zawody w życiu. Mimo bardzo młodego wieku i braku doświadczenia Karolina Ćwik potrafiła opanować tremę i zdeklasować liczne grono swoich rywalek. Zarówno w turze eliminacyjnej i finałowej zaprezentowała swoje kata na poziomie, który nie pozostawiał sędziom wątpliwości, iż to ona jest najlepsza. Również w konkurencji kata bardzo dobrze zaprezentowała się Zofia Śliwa, która zdobyła brązowy medal w kata dziewcząt 8-9 lat. Brązowe medale w kumite młodzików wywalczyli i na brawa zasługują Patryk Kądziołka (kat.-40 kg) i Maksymilian Wojs (kat+60 kg). Świetnie zaprezentowali się nasi juniorzy młodsi: Damian Górka, który w drodze po złoto kolejny raz zdeklasował wszystkich swoich rywali w kumite juniorów mł. +75 kg. Z kolei Jakub Sowa zdobył w Sieradzu 2 srebrne medale – jeden w bardzo licznie obsadzonej konkurencji kata juniorów młodszych, drugi zaś wywalczył w ładnym stylu, po bardzo zaciętych, a zarazem mądrze prowadzonych pojedynkach w kumite juniorów młodszych -55 kg. Dobrze zaprezentował się Jakub Kądziołka zdobywając brązowy medal w konkurencji kumite juniorów młodszych -55 kg. Kuba uległ na etapie półfinału późniejszemu złotemu medaliście tej kategorii. Wyróżnić trzeba również Justynę Stach za zdobycie brązowego medalu w bardzo licznie obsadzonej konkurencji kata juniorek młodszych oraz Izę Twaróg, która wywalczyła brązowy medal w kumite juniorek młodszych -50 kg. Iza Twaróg swoje pierwsze dwie walki wygrała w zdecydowany sposób – zadając przeciwniczkom punktowane kopnięcia na głowę (wazari). Iza uległa dopiero doświadczonej i utytułowanej zawodniczce gospodarzy. Bardzo dobrze zaprezentowała się w Sieradzu nasza seniorka – Renata Sukiennik, zdobywając dwa brązowe medale. Jeden w licznie obsadzonej konkurencji kata seniorek, a drugi w kumite seniorek -55kg.

Turniej w Sieradzu z racji wysokiego poziomu sportowego był doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności naszych zawodników. To był szczególnie ważny sprawdzian dla naszych juniorów młodszych, przed którymi już niedługo start w Mistrzostwach Polski. Wszystkim naszym zawodnikom, bez względu na zajęte miejsce w rywalizacji sportowej składamy wyrazy uznania i gratulacje za postawę, jaką zaprezentowali w Sieradzu. Cieszy fakt, że nasza wspólna praca przynosi efekty, a nasi podopieczni – limanowskie dzieci i młodzież zajmują wysokie lokaty podczas dużych i prestiżowych imprez sportowych, wygrywając rywalizację sportową z zawodnikami z większych miast i klubów, rozsławiając klub ale również nasze miasto i region.           

Gratulujemy !

Członkowie i zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa składają podziękowania za okazaną pomoc Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Bieda i Dyrektorowi ZS nr 3 w Limanowej – Panu Wiesławowi Wójtowiczowi oraz dobroczyńcom naszego klubu – firmom: „JONIEC” i PDM LIMDROG.

 

Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza

Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza

Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza

Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza

Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza

Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza