9 medali ARS Klub Kyokushinkai na SARI CUP w Żorach

W sobotę 28 kwietnia 2018 roku w hali MOSiR w Żorach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP”, którego organizatorem był Klub Sztuk Walki SHOGUN w Żorach. W zawodach brało udział ponad 360 zawodników z 32 klubów, reprezentujących 5 światowych organizacji Kyokushin Karate. Sędzią głównym zawodów był shihan Janusz Piórkowski (5 dan). Miasto Limanowa reprezentowała 16-osobowa grupa zawodników ARS Klub Kyokushinkai w składzie: Górka Damian, Jonik Dawid, Kądziołka Jakub, Kądziołka Alicja, Kurek Anna, Ociepka Jakub, Stach Justyna, Stochel Wiktor, Sukiennik Renata, Szewczyk Dagmara, Śliwa Emil, Twaróg Iza, Wątroba Martyna, Zelek Jagoda, Zelek Justyna (młodsza) i Zelek Justyna (starsza). Tradycyjnie zawodnikom towarzyszyła grupa najwierniejszych kibiców, czyli ich rodzice oraz trener – sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan).

Biorąc pod uwagę wysoki poziom sportowy turnieju SARI CUP – bo trzeba podkreślić, że zawody w Żorach nie był turniejem z cyklu „piknikowych” należy uznać start naszych zawodników za bardzo udany. Wychowankowie sensei Arkadiusza Sukiennika kolejny raz potwierdzili wysoki poziom swoich umiejętności. Namacalnym potwierdzeniem tego jest zdobycie przez zawodników spod znaku „ARS Limanowa – Joniec Team” 9 medali, w tym dwóch złotych, jednego srebrnego i sześciu brązowych.

Szczególne gratulacje należą się dla złotych medalistów: Damiana Górki i Renaty Sukiennik. Damian Górka wszystkie swoje walki wygrał w zdecydowany sposób, nie pozostawiając sędziom i rywalom wątpliwości, kto w konkurencji kumite juniorów młodszych +65 kg jest tym razem najlepszy. Renata Sukiennik, podobnie jak Damian wygrała wszystkie swoje walki w zdecydowany sposób, i co warto podkreślić – każdą przed czasem, przez Ippon. Renata rywalizowała również w bardzo licznie obsadzonej konkurencji kata, w której zajęła 3 miejsce. Zawodami w Żorach Renata Sukiennik w pięknym stylu zakończyła swoją karierę w kategorii wiekowej junior. Życzymy jej by, jako seniorka osiągała co najmniej takie sukcesy jak w juniorkach.

Niemniejsze brawa należą się pozostałym medalistom. Jakub Kądziołka w konkurencji kumite juniorów mł. -55 kg wywalczył srebrny medal, i gdyby nie kontuzja nogi odniesiona podczas turnieju to miał on spore szanse na złoto. Kolejny medalista to Jakub Ociepka, który w kumite juniorów młodszych -65 kg wywalczył brązowy medal, a w do medalu w konkurencji kata brakło mu 0,3 pkt.
Wiktor Stochel – rywalizował w konkurencji kata chłopców 10-11 lat, w której rywalizowało łącznie 30 zawodników. Wiktor zaprezentował się wyśmienicie zarówno w eliminacjach jak również w rundzie finałowej, zdobywając ostatecznie brązowy medal. Wiktor zaliczył w Żorach swój pierwszy start w konkurencji kumite, który można by uznać za bardzo udany, gdyby nie błąd sędziów, którzy nie zaliczyli Wiktorowi dwóch kopnięć jako punktowane. Gdyby nie to Wiktor z pewnością zająłby miejsce na podium również w kumite. Jagoda Zelek zdobyła brązowy medal w konkurencji kata dziewcząt 10-11 lat, w kategorii, w której rywalizowało ponad 30 dziewcząt. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dwie Justyny Zelek, które rywalizowały w kumite seniorek -55 kg (starsza) i +65 kg (młodsza). Obie zawodniczki wywalczyły w ładnym stylu brązowe medale w swoich kategoriach wagowych. Wyróżnić trzeba Justynę Zelek (starszą), która mimo, że jest nowicjuszką w kategorii senior to stoczyła naprawdę ładne i zacięte pojedynki. Bez kompleksów walczyła z doświadczonymi zawodniczkami, w tym z medalistką mistrzostw Europy i świata, z którą przyszło jej walczyć.

Na wyróżnienie zasługuje najmłodsza w drużynie limanowskich karateków Anna Kurek, która rywalizowała w licznie obsadzonej konkurencji kata dziewcząt 8-9 lat zajęła miejsce tuż za podium – do miejsca medalowego brakło jej 0,1 pkt.