Bezpieczna ferie karate pod patronatem Burmistrza Miasta – Limanowa 2014

Dla większości osób zimowe ferie to czas odpoczynku. My również odpoczywaliśmy, ale trochę inaczej niż pozostali. Postanowiliśmy pożytecznie wykorzystać czas przerwy w zajęciach szkolnych.  Dzięki Panu Władysławowi Biedzie – Burmistrzowi Miasta Limanowa kolejny raz zostały zorganizowane zajęcia pod hasłem „Bezpieczne Ferie z Karate”, w których mogły uczestniczyć limanowskie dzieci, które na co dzień nie trenują karate jak i nasi klubowicze.

Ferie Zimowe 2014

Ferie Zimowe 2014

W ramach tego projektu w pierwszym tygodniu ferii, od poniedziałku do soboty, w godzinach 800 do 930odbywały się treningi na siłowni znajdującej się na terenie ZSTiO w Limanowej. Uczestniczyli w nich członkowie grupy zawodniczej naszego Klubu oraz wszystkie zainteresowane osoby, które ukończyły 14 lat. W sobotę, 9 lutego zorganizowaliśmy wspólne – klubowe wyjście do kina na film pt. „47 Roninów”, który właśnie wszedł na ekran kina „Klaps”. W sali gimnastycznej ZSS nr 3 w Limanowej codziennie odbywały się treningi karate i samoobrony, w których uczestniczyli zarówno członkowie naszego klubu jak również dzieci, które karate, na co dzień nie trenują.W zajęciach, które odbywały się w dwóch grupach – pierwsza w godzinach 1600 – 1730 i druga, w godzinach 1730-1900uczestniczył blisko 60 dziewcząt i chłopców.Ostatni dzień zajęć dla uczestników był szczególny.Dzięki przychylności Pana insp. Roberta Hahna – Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej, na prośbę organizatorów w ostatnim dniu„Bezpiecznych Ferii z Karate”uczestników zajęć odwiedziły funkcjonariuszki KPP Limanowa. Ich przybycie i wykład dotyczący bezpieczeństwa i profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom, jak również pracy Policji spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników.Kolejnym punktem piątkowych zajęć był specjalnie zorganizowany dla uczestników „Bezpiecznych Ferii z Karate” mini turniej karate, w którym w ramach konkurencji kata mogły brać udział dziewczęta i chłopcy uczęszczający systematycznie na zajęcia podczas ferii. Mimo, że była to rywalizacja w formie zabawy, to zarówno emocje jak i medale były jak na „prawdziwych” zawodach. Atmosferę turnieju podgrzewał dodatkowo doping zgromadzonych na sali rodziców.

W ramach rozegranego turnieju miejsca na podium i medale zdobyli:

Kategoria chłopcy 6-7 lat:

Jurkiewicz Kacper – złoty medal

Zelek Mateusz – srebrny medal

Kategoria chłopcy 8-9 lat:

Piszczek Kacper – złoty medal

Stachak Bartosz – srebrny medal

Pałka Kacper – brązowy medal

Kategoria dziewczęta 8-9 lat:

Jonik Natalia – złoty medal

Wątroba Martyna – srebrny medal

Michura Klaudia – brązowy medal

Kategoria chłopcy 10-11 lat:

Jonik Dawid – złoty medal

Kądziołka Jakub – srebrny medal

Rosiek Jakub – brązowy medal

Tokarczyk Jan – brązowy medal

Kategoria dziewczęta 10-11 lat:

Smoter Justyna – złoty medal

Sukiennik Milena – srebrny medal

Zaczyk Karolina – brązowy medal

Kądziołka Alicja – brązowy medal

Kategoria chłopcy 12-13 lat:

Stachak Przemysław –złoty medal

Sułkowski Karol – srebrny medal

Filipiak Filip – brązowy medal

Zelek Dawid – brązowy medal


Kategoria dziewcząt 12-13 lat:

Kurek Aleksandra – złoty medal

Dudek Patrycja – srebrny medal

Kategoria dziewcząt 14-15 lat:

Smoter Joanna – złoty medal

Zelek Justyna (st) – srebrny medal

Zelek Justyna (mł) – brązowy medal

Biedroń Angelika – brązowy medal

Kategoria chłopcy 14-15 lat:

Daniel Kacper – złoty medal

Zaczyk Bartłomiej – srebrny medal

Rączkowski Paweł – brązowy medal

Kategoria dziewcząt +16 lat:

Grzesik Monika – złoty medal

Kita Oliwia – srebrny medal

Zwieńczeniem programu tegorocznych „Bezpiecznych Ferii z Karate” był pokaz przyrządzania i degustacja sushi. Ten punkt programu cieszył się szczególnym zainteresowaniem wśród limanowskich dzieci. Przygotowywane przez sushi mastera potrawy znikały w tempie błyskawicznym z jego stołu. Po ceremonii zakończenia treningu wszyscy uczestniczy wraz z gratulacjami od organizatorów i instruktorów prowadzących zajęcia otrzymali pamiątkowe dyplomy udziału w „Bezpiecznych Feriach z Karate”. W ramach tego projektu limanowskie dzieci mogły pożytecznie i „na sportowo” spędzić wolny czas pod okiem naszych instruktorów zaznajamiając się z podstawami karate i samoobrony. Mogły również zapoznać się z kulturą i historią Japonii. Członkowie naszego klubu mieli możliwość szlifować swoją formę przed zbliżającymi się zawodami.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w realizację tego projektu serdecznie dziękujemy. Osu!