Blisko 100 medali karateków ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w roku 2019

 

Rok 2019 właśnie przeszedł do historii. Czas, więc na podsumowanie działalności i osiągnięć naszego klubu. Z racji ich mnogości postaramy się przedstawić je w możliwie dużym skrócie A oto konkrety.

 

Dziewczęta z sekcji cheerleaders naszego klubu nadal utrzymywały wysoki poziom, co przełożyło się na poniższe wyniki sportowe:
– XXII Mistrzostwa Polski Cheerleaders, Kielce 14-17.03.2019r.
Zdobyte medale: brązowy
– Międzynarodowy Turniej Cheerleaders „Cheermania”, Zabrze 08.06.2019r.
Zdobyte medale: 3 złote, 2 srebrne, 2 brązowe
– Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Rytm, Muzyka, Taniec”, Limanowa, dn. 06.12.2019r.
Zdobyte medale: złoty
– Powiatowe Igrzyska Dzieci Rytm-Muzyka-Taniec – Limanowa, dn. 06.12.2019r. Zdobyte medale: złoty
– Małopolskie Igrzyska Dzieci Grup Tanecznych „CHEERLEADERS” – Limanowa, dn.13.12.2019r.
Zdobyte medale: złoty medal
– Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej „Rytm , Muzyka, Taniec” – Limanowa, dn.13.12.2019r.
Zdobyte medale: złoty medal.

W sumie nasze cheerleaderki zdobyły w 2019 roku 12 medali w zawodach rangi regionalnej, ogólnopolskiej
i międzynarodowej. Wielkie brawa!

W przypadku karateków, to podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika w 2019 roku brali udział w 17 poważnych zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. I właśnie w takich zawodach nasi karatecy w roku 2019 zdobyli łącznie 97 medali, w tym 23 złote, 20 srebrnych i 54 brązowe. Do największych sukcesów w 2019 roku należy zaliczyć brązowy medal zdobyty przez Jakuba Kądziołkę podczas 33 Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin, które odbyły się w Portugalii w dniach 25-26.10.2019r.

 

Poniżej przedstawiamy skrót przedsięwzięć i osiągnięć karateków ARS Klub Kyokushinkai w 2019 roku:

 • 14-27.01.2019r. podczas ferii zimowych w Małopolsce realizowaliśmy projekt, który na stałe wrósł w tradycję naszego klubu, czyli „Ferie z Karate”. W ramach tego projektu były prowadzone otwarte i nieodpłatne treningi dla wszystkich limanowskich dzieci i młodzieży, które, na co dzień nie trenują w naszym klubie. Zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej pięć razy w tygodniu (1,5 h dziennie) przez okres ferii zimowych. Treningi ukierunkowane były głównie na naukę elementów samoobrony, poszerzone o elementy karate oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe. W tym czasie odbywały się również treningi dla członków naszego klubu, którzy nie wyjechali na zimowy wypoczynek.
 • 02.03.2019r. w Będzinie odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin. W turnieju brało udział ponad 300 zawodników z 30 klubów. Karatecy ARS Klub Kyokushinkai w tym turnieju zdobyli 7 medali (1 srebrny i 6 brązowych).
 • 24.03.2019r. w Tokio odbyło się Karate Grandprix z udziałem ponad 700 zawodników. Niestety tym razem udział w tych prestiżowych zawodach nie był najszczęśliwszy dla reprezentantów naszego klubu. Zarówno sensei Arkadiusz Sukiennik oraz Wiktor Stochel wrócili bez medali. 
 • 30.03.2019r. w Leżajsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. W zawodach brało udział blisko 240 zawodników z 34 klubów, z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa reprezentowany był przez: Alicja Piotrowska, Alicja Szumilas, Natalia Jonik, Dawid Jonik, Patryk Kądziołka, Karol Sułkowski i Wiktor Stochel. Z całej siódemki zawodników najlepszy wynik odnotował Wiktor Stochel, który w konkurencji kata młodzików wywalczył 3 miejsce i brązowy medal.
 • 13.04.2019r. w Żorach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin „SARI Cup”. W zawodach brało udział ponad 330 zawodników z 33 klubów reprezentujących. Nasz klub tym razem wzbogacił się o kolejnych 5 medali, które zdobyli: Justyna Stach (złoty), Maksymilian Wojs (srebrny), Adrian Kamenczak (srebrny), Iza Twaróg (brązowy), Filip Limanówka (brązowy).
 • 11.05.2019r. w Wieliczce odbył się IX Międzynarodowy Turnieju o Puchar Solny w Karate Kyokushin. W rywalizacji sportowej w Wieliczce brało udział 350 zawodników z 43 klubów. Karatecy ARS Klub Kyokushinkai wywalczyli w Wieliczce 7 medali, w tym 2 srebrne i 5 brązowych.
 • 01.06.2019r. w Kożuchowie odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin. W zawodach brało blisko 200 zawodników z 17 klubów. Duży sukces odnotowała Natalia Jonik, która w kumite młodziczek wywalczyła brązowy medal.
 • 02.06.2019r. w Nowym Targu odbył się XVII Ogólnopolski Młodzieżowy Turnieju Karate Kyokushin. W turnieju pod Tatrami nasi karatecy wywalczyli 21 medali (8 złotych, 4 srebrne, 9 brązowych), co przełożyło się na 2-ie miejsce naszego klubu w klasyfikacji drużynowej.
 • 15.06.2019r. w Limanowej odbyła się kolejna, ósma edycja Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest nasz klub. W zawodach brało udział 300 zawodników z 40 klubów z Polski, Czech, Węgier, Ukrainy i Litwy. W rywalizacji sportowej podczas tego wymagającego i prestiżowego turnieju bardzo dobrze wypadli zawodnicy naszego klubu. Nasi karatecy aż 20 razy stawali na podium, w tym 4 razy na pierwszym, 4 razy na drugim 12 razy na trzecim jego miejscu, co skutkowało 3-im miejscem dla naszego klubu w klasyfikacji drużynowej.
 • 29.06.2019r. w Stacji Pstrąga przy górnej stacji narciarskiej Łysa Góra na zakończenie roku szkolnego odbył się doroczny grill dla wszystkich członków naszego klubu. Tradycyjnie podczas imprezy odbyły się liczne zabawy i konkursy, w tym ten najważniejszy – konkurs kabaretowy.
 • 18-21.07.2019r. na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się 46 Wschodnioeuropejski Obóz Karate Kyokushin z udziałem 250 karateków. W tegorocznym obozie ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa reprezentowali sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan) oraz sempai Przemysław Juszczak, który podczas tegorocznego zdał egzamin na pierwszy stopień mistrzowski w Karate Kyokushin – 1 Dan.
 • 28.09.2019r. w Leżajsku odbył się międzynarodowy turniej pod nazwą Polish Open WKB. Turniej odbywał się w formule full contact i brało w nim udział 250 zawodników z Polski, Rosji, Ukrainy Litwy i Białorusi. Bardzo dobry start odnotowała Justyna Stach, która w kumite juniorek -55 kg w bardzo dobry i widowiskowy sposób wywalczyła brązowy medal, a w konkurencji kata juniorek uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu.
 • 05.10.2019r. w Sieradzu odbył się 22 Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradz w Karate Kyokushin. Na macie, w konkurencji kata i kumite rywalizowało 230 zawodniczek i zawodników z Francji, Holandii, Irlandii, Czech oraz Polski. Miasto Limanowa i nasz klub w Sieradzu reprezentowało 10 zawodników: Alicja Piotrowska, Alicja Szumilas, Jagoda Zelek, Justyna Stach, Krystian Kądziołka, Patryk Kądziołka, Wiktor Stochel, Jakub Kądziołka, Dawid Jonik, Kamil Michalik. Bardzo dobra postawa członków naszego klubu zaowocowała 6 medalami, które zdobyli: Krystian Kądziołka (złoty), Jakub Kądziołka (złoty), Patryk Kądziołka (srebrny), Jagoda Zelek (brązowy), Justyna Stach (brązowy), Dawid Jonik (brązowy).
 • 25-26.10.2019r. w Portugalii odbyły się 33 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, z udziałem 350 zawodników z 26 krajów. W tych prestiżowych zawodach, w kategorii kumite juniorów -60 kg brązowy medal wywalczył Jakub Kądziołka.
 • 16.11.2019r. w Makowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Karate Kyokushin. Nasz klub reprezentowali Justyna Stach i Jakub Kądziołka. Niestety tym razem zawody te okazały się wyjątkowo pechowe dla naszych zawodników. Jakub Kądziołka został zdyskwalifikowany w pierwszej walce. Justyna Stach zawalczyła naprawdę bardzo dobrze. Mimo, iż zadała swojej rywalce dwa razy czyste kopnięcia na głowę sędziowie tego „nie widzieli” i nie zaliczyli tych kopnięć, jako punktowane i ku zaskoczeniu wszystkich przyznali wygraną rywalce Justyny. Niestety nasi reprezentanci tym razem przegrali z sędziami.
 • 23.11.2019r. w Jastrzębiu Zdroju odbył się XI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin „Carbon Cup”, w którym brało udział blisko 360 zawodników z 36 klubów. W Jastrzębiu karatecy ARS Klub Kyokushinkai wywalczyli 8 medali:- Jagoda Zelek – złoty medal w kumite w kumite kadetek +35 kg i brązowy medal w konkurencji kata kadetek,

          – Justyna Stach – złoty medal w kumite juniorek -55 kg oraz 4 miejsce w kata juniorek,
          – Jakub Kądziołka – srebrny medal w kumite juniorów -65 kg,
          – Adrian Kamenczak – srebrny medal w kumite kadetów +40 kg,
          – Alicja Szumilas – brązowy medal w kumite młodziczek -55 kg,
          – Magdalena Szewczyk – brązowy medal w kumite kadetek mł. -25 kg i brązowy medal w kata kadetek mł.

 • 30.11.2019r. w hali sportowej przy SP nr 3 w Limanowej odbyło się I Otwarte Zgrupowanie Kumite MOZK. Zgrupowanie było ukierunkowanie na doskonalenie umiejętności walki. Zgodnie z przyjętymi założeniami trzygodzinny blok treningowy obejmował głównie sparingi w grupach wiekowych, w jakich odbywa się rywalizacja sportowa w Kyokushin Karate, tj. 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat, +18 lat oraz masters. W planie było również omówienie i przybliżenie szczególnie młodym zawodnikom przepisów i zasad sędziowania walki sportowej w Karate Kyokushin. W wydarzeniu wzięło udział 70 karateków z 10 klubów z Małopolski oraz Podkarpacia. Podkreślić trzeba, iż do Limanowej przyjechało wielu utytułowanych młodych zawodników, w tym medaliści Mistrzostw Polski i Europy. Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem zgrupowania był ARS Klub Kyokushinkai i sensei Arkadiusz Sukiennik oraz Małopolski Okręgowy Związek Karate.
 • 06.12.2019r. naszych karateków odwiedził Święty Mikołaj?. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali paczki mikołajowe w postaci plecaków z logo klubu, wypełnionych słodyczami. Dwa dni później Święty Mikołaj? odwiedził nasze cheerleaderki obdarowując je takimi samymi prezentami. Wizyta Świętego Mikołaja oraz  prezenty wywołały u dzieci ogromną radość.
 • 08.12.2019r. na obiektach Podkarpackiego Centrum Sportów Walki w Jaśle odbyły się Otwarte Mistrzostwa Jasła w Karate Kyokushin. Postawa naszych młodych karateków wzbudzała nie tylko radość i zachwyt wśród kibiców oraz rodziców, ale respekt wśród ich rywali. Młodzi limanowscy wojownicy zdobyli w Jaśle łącznie 17 medali, w tym 6 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych, potwierdzając tym samym, iż ich rozwój zmierza we właściwym kierunku.
 • 14.12.2019r. we Włocławku odbył się 36 Puchar Polski Karate Kyokushin. W tych prestiżowych zawodach, w których brała udział rekordowa ilość 550 zawodników reprezentujących 101 klubów z całego kraju miasto Limanowa było reprezentowane przez trójkę zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa: Justynę Stach, Alicję Szumilas i Jakuba Kądziołka. Jakub Kądziołka, który rywalizował konkurencji kumite juniorów -60 kg powtórzył swój wynik z roku 2017 i wywalczył brązowy medal Pucharu Polski Karate Kyokushin. Bardzo dobry debiut w tak prestiżowych zawodach odnotowała Alicja Szumilas, która w mocno obsadzonej kategorii kumite młodziczek -50 kg, po ładnych walkach uplasowała się w ósemce najlepszych młodziczek w kraju. Najmniej szczęścia tym razem miała Justyna Stach, która już na etapie walk eliminacyjnych, po dogrywce musiała uznać wyższość swojej rywalki. Tegoroczny Puchar Polski był szczególnie wyjątkowy i wymagający, dlatego dla całej naszej trójki zawodników należą się słowa uznania i wielkie brawa.

Mamy nadzieję, że podsumowania, które staraliśmy się skrócić do minimum pokazuje, iż rok 2019 był dla nas nie tylko bardzo pracowity, ale również udany od strony sportowej i organizacyjnej. Członkowie naszego klubu podnosili i doskonalili swoje umiejętności potwierdzając to między innymi podczas egzaminów na wyższe stopnie w karate (Kyu i Dan), ale również odnieśli wiele sukcesów sportowych, czego namacalnym dowodem jest ilość – „grad medali”J zdobytych medali (karatecy – 97 medali, cheerleaderki – 12 medali).

Na szczególne wyróżnienie zasługują osoby, które w „Klubowym Rankingu Indywidualnych Osiągnięć Sportowych” za rok 2019 uzyskali najwyższe noty.  A są to:

 • Jagoda Zelek i Jakub Kądziołka(1 miejsce ex aequo)
 • Justyna Stach i Alicja Szumilas (2 miejsce ex aequo)
 • Magdalena Szewczyk i Wiktor Stochel (3 miejsce ex aequo)

Gratulujemy!

Mimo ograniczeń lokalowych naszemu klubowi i zawodnikom w roku 2019 udawało się utrzymywać wysoki poziom sportowy i rozsławiać dobre imię klubu, ale również miasta Limanowa. Nadal udawało nam się, by reprezentanci naszego klubu nie ponosili kosztów wynikających z ich udziału w zawodach sportowych, co podobno jest swego rodzaju ewenementem. Sukcesy członków naszego klubu w 2019 roku to efekt ich ciężkiej pracy. Należą się im za to wyrazy uznania i gratulacje. Nie mniej jednak to, co udało się osiągnąć naszemu klubowi i jego członkom w 2019 roku nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie i pomoc wielu ludzi dobrej woli, w tym rodziców naszych podopiecznych. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc. Dziękujemy również za wsparcie oraz zaufanie ze strony władz samorządowych: Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, Starostwu Powiatowemu w Limanowej oraz Urzędowi Miasta w Limanowej.

Szczególnie podziękowania składamy naszym dobroczyńcom i sponsorom bez wsparcia, których działalność naszego klubu byłaby znacznie utrudniona. Dziękujemy zatem firmom: JONIEC, PDM LIMDROG, PAK-FOL. To dzięki Państwa wsparciu nasze plany oraz sukcesy naszych podopiecznych były możliwe do zrealizowania. Dziękujemy !

Wszystkim członkom i sympatykom ARS Klub Kyokushinkai życzymy dużo zdrowia, wytrwałości w realizacji obranych celów oraz wszelkiej pomyślności w 2020 roku, OSU!

ARS Posumowanie roku 2019

ARS Posumowanie roku 2019

ARS Posumowanie roku 2019

ARS Posumowanie roku 2019

ARS Posumowanie roku 2019

ARS Posumowanie roku 2019