Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Rok 2023 właśnie dobiega końca. Czas na zwyczajowe podsumowanie tego co robiliśmy i co udało się nam wszystkim osiągnąć w 2023 roku. Mijający rok dla członków naszego klubu to nie tylko udział w zawodach sportowych i zdobyte trofea sportowe, dlatego poniżej przedstawiamy w możliwie dużym skrócie, jak minął nam 2023 rok:

 • W dniach 14-15.01.2023 r., w Krakowie odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Kyokushin w ramach „Kagami Biraki”, w którym brało udział około 120 karateka z Polski i z zagranicy. Gościem specjalnym i głównym prowadzącym seminarium był shihan Javier Lezcano (6 Dan) z Hiszpanii. W tym wydarzeniu wzięło udział ośmioro członków i zawodników ARS Limanowa – JONIEC Team.
 • 01-12.02.2023 r., to okres ferii zimowych w Małopolsce, dlatego podobnie jak w latach poprzednich realizowaliśmy projekt, który na stałe wrósł w tradycję naszego klubu, czyli „Ferie z Karate”. W ramach „Ferii z Karate” treningi odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 1500–1700w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej, w której na co dzień trenują limanowscy karatecy. Okres ferii zimowych był pracowity dla członków klubu trenujących we wszystkich sekcjach naszego, zwłaszcza dla zawodników przygotowujących się do nowego sezonu startowego. „Ferie z Karate” zakończyliśmy treningiem w plenerze oraz klubowym kuligiem.
 • 02.2023 r., w Liszkach koło Krakowa odbyło się 16. Otwarte Zgrupowanie KUMITE Małopolskiego Okręgowego Związku Karate. W tym wydarzeniu brało udział 12 członków naszego klubu.
 • 02.2023 r., w Przeworsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego
  i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin, w których wystartowało 234 zawodników z 31 klubów karate z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Podczas tych wymagających i ważnych zawodów wojownicy ARS Limanowa-JONIEC Team wywalczyli 5 srebrnych medali.
 • 04.2023 r., w Wieliczce odbył się 1. Kurs Sędziowski Małopolskiego Okręgowego Związku Karate, w którym brało udział 90 osób – kandydatów na sędziów, oddelegowanych z 16 klubów, stowarzyszonych w Małopolskim Okręgowym Związku Karate. W kursie wzięło udział aż 15 członków naszego klubu. Wszyscy ukończyli ten kurs z wynikiem pozytywnym i uzyskali uprawnienia i tytuł sędziego MOZK.
 • 05.2023 r. w Będzinie odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin.
  W turnieju brało udział ponad 300 zawodników z 27 klubów. Nasi karatecy wywalczyli na tym turnieju 7 medali, w tym 2 złote, 1 srebrny i 4 brązowe.
 • 05.2023 r., w Skawinie odbyły się Mistrzostwa Małopolski Karate Kyokushin. W tych zawodach kolejny raz bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszego klubu zdobywając łącznie 11 medali, w tym 4 złote, 2 srebrne i 5 brązowych.
 • 05.2023r. kilkunastu naszych karateków podjęła się wyzwania i czerpiąc wzór z treningów pod wodospadem, które to praktykował twórca Kyokushin Karate – Sosai Masutatsu Oyama (10 Dan) kolejny raz postanowiła zregenerować swoje mięśnie i umysł w nurtach zimnej, górskiej wody i udała się na trening w nurtach górskiego wodospadu, zwany z japońska Takigyo (滝行). Uczestnicy tego treningu kolejny raz przekonali się jak wiele dobrego daje taki trening – relaks i ogólną regenerację organizmu, oczyszczenie umysłu, wiele radości i niesamowity ładunek pozytywnej energii oraz motywację do dalszych treningów.
 • 05.2023 r. w Krakowie odbyły IX Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. W tych zawodach z powodzeniem wzięła udział Justyna Stach zdobywając brązowy medal w kumite kobiet -55 kg.
 • 05.2023 r. w Jaśle odbył się Turniej Karate Kyokushin „Pierwszy Start”. W tym turnieju brali udział nasi początkujący karatecy, którzy mimo małego doświadczenia zaprezentowali się bardzo dobrze i wywalczyli 13 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 6 brązowych.
 • 05.2023 r. w Liszkach koło Krakowa początkujący karatecy naszego klubu rywalizowali w Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Wiślanego Smoka. Z tego turnieju nasi zawodnicy wrócili z 13 medalami, w tym 2 złotymi, 5 srebrnymi i 6 brązowymi.
 • 02-03.06.2023r., w Świnoujściu odbyły się 50-te Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin Karate. W zawodach wzięło udział 116 zawodników reprezentujących 54 kluby członkowskie PZK. Z powodu siły wyższej i przyczyn niezależnych od klubu tym razem w zawodach nie brali udziału nasi zawodnicy. Nasz klub był reprezentowany przez sensei Arkadiusza Sukiennika, który pełnił funkcję sędziego podczas 50-tych MP. Sensei Arkadiusz Sukiennik – założyciel, prezes, a także główny trener naszego klubu znalazł się w gronie 110 kierowników ośrodków Kyokushin, którzy zostali wyróżnieni i otrzymali pamiątkowe medale 50-lecia.
 • 06.2023r., dzieci z sekcji naszego klubu w Słopnicach, które trenują pod okiem Sensei Przemysława Juszczaka, przy wsparciu starszych kolegów z Limanowej zaprezentowały swoje umiejętności w formie pokazu karate na Pikniku Rodzinnym, podczas którego świętowany był w Gminie Słopnice Dzień Dziecka.
 • 06.2023 r., w Limanowej, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 odbyła się dziewiąta edycja Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin „One World One Kyokushin”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest nasz klub. Zgodnie z przyjętymi założeniami, w tegorocznej odsłonie turnieju wzięło udział 300 zawodników z 34 klubów, reprezentujących 7 światowych organizacji Kyokushin. Na limanowskim tatami pojawili się przedstawiciele Ukrainy, Kazachstanu, Węgier oraz Polski. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy, którzy w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na pierwszym miejscu, zdobywając łącznie 29 medali, w tym: 2 złote, 12 srebrnych i 15 brązowych.
 • 06.2023 r., odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe w Karate Kyokushin (KYU), w którym wzięło udział 70 członków naszego klubu.
 • 20-23.07.2023 r., na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się jubileuszowy, 50. Wschodnioeuropejski Obóz Karate Kyokushin. Głównymi trenerami podczas tegorocznego obozu byli: Shihan Antonio Pinero (9 Dan) oraz Shihan Francisco Filho (7 Dan) – wybitny i utytułowany karateka oraz trener, m.in. zwycięzca Mistrzostw Świata Open w Karate Kyokushin (1999 r.).W obozie brało udział blisko 300 karateka z Polski, Brazylii, Czech, Hiszpanii, Mołdawii, Niemiec, Węgier, Arabii Saudyjskiej i Iranu. W gronie karateka, którzy brali udział w tegorocznym obozie byli członkowie naszego klubu: Senpai Jakub Sowa, Sensei Przemysław Juszczak (1 Dan) i Sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan). Podczas obozu odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie w Karate Kyokushin (Dan), do którego w tym roku przystąpiło 40 karateka, w tym trzech członków naszego klubu. Decyzją siedmioosobowej komisji egzaminacyjnej pod przewodnictwem Shihan Antonio Pinero (9 Dan) trójka limanowskich karateka pozytywnie przeszła wszystkie etapy egzaminu.Tym samym Jakub Sowa zdał egzamin na stopień mistrzowski 1 Dan w Karate Kyokushin,  Sensei Przemysław Juszczak zdał egzamin na stopień mistrzowski 2 Dan w Karate Kyokushin, natomiast Sensei Arkadiusz Sukiennik zdał egzamin na stopień mistrzowski 5 Dan w Karate Kyokushin i jako pierwszy w historii klubu i Limanowianin uzyskał tytuł Shihan w Karate Kyokushin.
 • 09.2023 r. w Żorach odbył się IX Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP”.
  W zawodach brało udział ponad 300 zawodników z 35 klubów. Był to pierwszy turniej po wakacyjnej przerwie, w którym brali udział nasi zawodnicy. Z tego wymagającego turnieju nasi zawodnicy wrócili do Limanowej z 3 medalami, w tym 1 złotym i 2 brązowymi.
 • 10.2023 r., w Czerwionce-Leszczynach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Rybnickiego w Karate Kyokushin. Po bardzo dobrych i zaciętych pojedynkach limanowscy karatecy wywalczyli na tym turnieju 13 medali, w tym 5 złotych, 5 srebrnych
  i 3 brązowe.
 • 10.2023 r., grupa naszych karateków wzięła udział w II Ogólnopolskim Biegu Papieskim, którego organizatorem była Komenda Główna OHP. Mimo wyjątkowo niskiej temperatury w tym dniu wszyscy podołali temu wyzwaniu i pokonali całą trasę biegu, co więcej niektórzy z naszych karateka oraz ich rodzice uplasowali się w pierwszej dziesiątce J
 • 10.2023 r., w Jastrzębiu Zdroju odbył się XV Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin „Carbon Cup”, w którym brało udział ponad 300 zawodników z 28 klubów. W mocno obsadzonym i wymagającym turnieju nasi wojownicy wywalczyli aż 10 medali, w tym: 3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.
 • 11.2023 r., w podkrakowskich Zielonkach odbyło się 17. Zgrupowanie KUMITE Małopolskiego Okręgowego Związku Karate z udziałem ponad 80 karateka z małopolskich klubów oraz z Dąbrowy Górniczej i Będzina. W zgrupowaniu wzięło udział 13 członków i zawodników naszego klubu. Udział w zgrupowaniu był jednym z elementów przygotowań naszych zawodników do udziału w MŚ Karate Kyokushin.
 • 11.2023 r., zawodnicy ARS Limanowa-JONIEC Team wraz z trenerem Shihan Arkadiuszem Sukiennikiem (5 Dan) gościli w studio RMF MAXX by opowiedzieć o przygotowaniach do udziału w Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin.
 • 17-18.11.2023 r., w Holandii odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin, w których wzięło udział 600 zawodników z 32 krajów. W gronie reprezentantów Polski, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji sportowej i walczyć o tytuły mistrzowskie z najlepszymi karateka na świecie znalazło się sześcioro zawodników naszego klubu: Nikola Kądziołka, Arkadiusz Kądziołka, Oliwier Kądziołka, Tomasz Iwański, Filip Limanówka i Mikołaj Limanówka. Z sześciorga naszych zawodników największy sukces odniosła Nikola Kądziołka, która po świetnych pojedynkach wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Świata Karate Kyokushin w konkurencji kumite juniorek -50kg. Jako dobry wynik i sukces uznać można wyniki uzyskane przez Mikołaja Limanówkę, Filipa Limanówkę i Arkadiusza Kądziołkę, którzy to po 2-3 wygranych pojedynkach,w kategoriach wiekowych, w których rywalizowali ostatecznie uplasowali się w ósemce najlepszych zawodników na świecie.
 • 11.2023 r., w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Karate Kyokushin. Niestety czwórka naszych zawodników, która brała udział w tegorocznych MP nie zaliczy tych zawodów do udanych. Tym razem przyszło nam wracać do Limanowej bez medali.
 • 01-02.12.2023 r., w Krakowie odbyło się seminarium szkoleniowe ukierunkowane na budo karate oraz kata i bunkai Kyokushin Karate. Prowadzącym seminarium był mieszkający, na co dzień w USA – Shihan Lesław Samitowski (7 Dan). W seminarium wzięło udział 7 członków i zawodników naszego klubu.
 • 12.2023 r., w Nowym Targu odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników z 23 klubów. Zawodnicy ARS Limanowa-JONIEC Team wywalczyli w Nowym Targu 21 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 14 brązowych.
 • 12.2023 r. na obiektach Podkarpackiego Centrum Sportów Walki w Jaśle odbyły się Otwarte Mistrzostwa Jasła w Karate Kyokushin. Tym razem nasz klub reprezentowało dziewięcioro zawodniczek i zawodników. Postawa naszych młodych karateków wzbudzała nie tylko radość ich kibiców – rodziców i trenera, ale również respekt rywali. Młodzi limanowscy wojownicy zdobyli w Jaśle łącznie 9 medali, w tym 5 złotych i 4 srebrne, potwierdzając tym samym, iż ich rozwój zmierza we właściwym kierunku.
 • 12.2023 r., w naszym klubie odbyła się zimowa sesja egzaminacyjna na stopnie szkoleniowe w Karate Kyokushin (KYU). W egzaminie wzięło udział ponad 70 członków naszego klubu.
 • 12.2023 r., w Katowicach odbył się 39. Puchar Polski Karate Kyokushin, w którym wzięło udział 384 zawodników z 80 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Nasz klub reprezentowało ośmioro zawodników.Podczas tegorocznego Pucharu Polski Karate Kyokushin 2 srebrne medale wywalczyli: Nikola Kądziołka – w kumite juniorek -55 kg oraz Mikołaj Limanówka – w kumite młodzików -50 kg., Mimo, że nie wszyscy reprezentanci naszego klubu stanęli na podium Pucharu Polski to możemy być dumni z ich postawy i umiejętności, jakie zaprezentowali podczas stoczonych walk. Kolejny raz dostarczyli mnóstwo pozytywnych wrażeń i powodów do radości.

 

Mamy nadzieję, że podsumowanie, które staraliśmy się skrócić do minimum pokazuje, iż rok 2023 był dla nas nie tylko bardzo pracowity, ale również udany od strony sportowej i organizacyjnej. Członkowie naszego klubu podnosili i doskonalili swoje umiejętności nie tylko podczas bieżących treningów, ale także biorąc udział w zgrupowaniach, szkoleniach, seminariach i egzaminach na wyższe stopnie. Zawodnicy ARS Limanowa – JONIEC Team swoje umiejętności i przynależność do krajowej i międzynarodowej czołówki karateka potwierdzali podczas różnego rodzaju zawodów sportowych, w tym tych o najwyższej randze. Namacalnym potwierdzeniem ich umiejętności, wytrwałości i zaangażowania w proces treningowy jest „grad medali”J, który zdobyli w 2023 roku. A jest to łącznie 139 medali, w tym 32 złote, 43 srebrnych i 64 brązowe. Te najcenniejsze to brązowy medal Mistrzostw Świata Karate Kyokushin wywalczony przez Nikolę Kądziołkę oraz dwa srebrne medale wywalczone podczas Pucharu Polski Karate Kyokushin przez Nikolę Kądziołkę i Mikołaja Limanówkę.

Poniżej przedstawiamy listę zawodniczek i zawodników, którzy w „Klubowym Rankingu Indywidualnych Osiągnięć Sportowych” za rok 2023zajęli najwyższe lokaty:

 1. Oliwier Kądziołka (8 medali, 38 pkt)
 2. Jacek Stachoń (8 medali, 28 pkt)
 3. Nikola Kądziołka (8 medali, 26 pkt)
 4. Mikołaj Limanówka (10 medali, 24 pkt)
 5. Tomasz Iwański (7 medali, 19 pkt)
 6. Krystian Kądziołka (7 medali, 19 pkt)
 7. Filip Limanówka (6 medali, 18 pkt)
 8. Maciej Kądziołka (6 medali, 18 pkt)
 9. Jakub Banach (5 medali, 17 pkt)
 10. Arkadiusz Kądziołka (6 medali, 16 pkt)
 11. Natalia Malec (5 medali, 13 pkt)

 

20 grudnia 2023 r., wymienieni wyżej zawodnicy zostali zaproszeni do głównej siedziby Firmy JONIEC – wieloletniego i głównego partnera naszego klubu. Podczas spotkania właściciele Firmy JONIEC, Państwo Anna i Mieczysław Joniec pogratulowali i uhonorowali naszych młodych, zdolnych sportowców za ich wysokie wyniki sportowe w 2023 roku. Państwo Joniec wyrazili uznanie dla naszych młodych wojowników i ich trenera za zaangażowanie oraz determinację w rozwijaniu umiejętności sportowych i dążeniu do obranych celów. Złożyli życzenia wielu sukcesów, konsekwencji i niegasnącej pasji w nadchodzącym 2024 roku. Zawodnicy, trener i rodzice podziękowali Państwu Joniec za zaproszenie, możliwość współpracy oraz za okazane wyróżnienie i docenienie osiągnięć sportowych młodych karateka ARS Limanowa-JONIEC Team. Na koniec wszyscy obecni złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

 

Rok 2023 dobiega końca. Sukcesy członków naszego klubu w 2023 roku to efekt ich ciężkiej pracy. Należą się im za to wyrazy uznania i gratulacje. Nie mniej jednak to, co udało się osiągnąć naszemu klubowi i jego członkom w 2023 roku nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie i pomoc wielu ludzi dobrej woli, w tym rodziców naszych podopiecznych, którzy angażowali się i wspierali działalność klubu, brali udział w wyjazdach na turnieje i pomagali w organizacji turnieju w Limanowej. Słowa podziękowania kierujemy do władz samorządowych: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Urzędu Miasta Limanowa, Urzędu Gminy Limanowa. Szczególnie podziękowania składamy naszym partnerom, którzy wspierają działalność naszego klubu: Firma JONIEC, PDM LIMDROG, PAK-FOL, LUMORS, ELMAR. To między innymi dzięki Państwa wsparciu nasze plany oraz sukcesy naszych podopiecznych były możliwe do zrealizowania. Dziękujemy !

 

Wszystkim członkom i sympatykom ARS Klub Kyokushinkai życzymy dużo zdrowia, wytrwałości w realizacji obranych celów oraz wszelkiej pomyślności w 2024 roku, OSU!

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy - podsumowanie 2023 roku

Blisko 140 medali wywalczyli nasi karatecy – podsumowanie 2023 roku