Ferie z karate 2015
Ferie 2015 w ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa.

ARS Klub Kyokushinkai, jak co roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży  z terenu Limanowej kolejny raz umożliwił osobom związanym z klubem jak i tym, którzy z klubem nie są związani by pożyteczne i ciekawe spędziły okresu ferii zimowych. Projekt „Bezpieczne ferie z karate” realizowany od początku istnienia klubu mimo trudności finansowych udało się zrealizować również i w tym roku. Podczas tegorocznych ferii codziennie odbywały się treningi dla osób chcących zgłębiać sztukę karate jak również dla dziewcząt, których pasją jest taniec. Młodzi karatecy, członkowie ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa pracowicie spędzili okres tegorocznych ferii zimowych. Dla młodzieży z grup zaawansowanej i średniozaawansowanej treningi odbywały się przez cały okres ferii dwa razy dziennie. Każdego dnia, już o 730 rano młodzi wojownicy spotykali się na jednej z limanowskich siłowni, gdzie spędzali półtorej godziny pracując nad poprawą siły i wytrzymałości. Popołudniami zaś w sali gimnastycznej ZSS nr 3 doskonalili swoje umiejętności karate podczas treningów ukierunkowanych na kata i kumite. W limanowskiej „Trójce”, również codziennie w godzinach 1700-1800 odbywały się treningi karate dla osób początkujących – dzieci oraz osób, które nie trenują, na co dzień w klubie. W ostatni dzień tegorocznych ferii już tradycyjnie w ramach projektu „Bezpieczne ferie z karate” odbyło się spotkanie z japońską kuchnią. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Limanowa ARS Klub Kyokushinkai dla wszystkich uczestników zajęć zorganizował pokaz oraz degustację japońskiego sushi. Dzieci i młodzież biorąca udział w tym dniu w zajęciach miała okazję spróbować japońskiej kuchni. Przygotowane na ich oczach sushi przez profesjonalnego sushi-mastera znikało ze stołu w mgnieniu oka. Następnie dzieci pod okiem profesjonalisty miały okazję i próbowały własnoręcznie przygotować tą potrawę – ten element cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Seminarium z mistrzem.

Jednym z punktów programu „Bezpieczne ferie z karate”, który realizował ARS Klub Kyokushinkai był udział członków klubu w seminarium szkoleniowym, które odbyło się 18 lutego 2015r w Sali Sportów Walki YMCA Polska w Krakowie. Seminarium prowadził gość z Chicago shihan Lesław Samitowski (6 Dan). Shihan Lesław Samitowski to jedna z najbardziej znanych i zasłużonych osób dla polskiego i światowego Karate Kyokushin. Pochodzący z Krakowa polski karateka przed laty wyemigrował do Chicago gdzie jest wykładowcą rehabilitacji i fizykoterapii na tamtejszym uniwersytecie oraz prowadzi swój klub karate. W przeszłości był trenerem kadry narodowej Polski oraz USA w Karate Kyokushin. Był również fizykoterapeutą słynnego polskiego boksera zawodowego Andrzeja Gołoty. Ponad trzygodzinne seminarium, które poprowadził shihan Samitowski poświęcone było głównie interpretacji wybranych elementów kata (bunkai). Przekazał również elementy treningu zaczerpnięte z chińskiej medycyny i od mnichów Shaolin oparte o przepływ energii oraz znajomość punktów witalnych ludzkiego organizmu. Końcowa część seminarium została poświęcona kombinacjom do walki. W trakcie seminarium shihan Samitowski odpowiedział na wiele pytań związanych z metodyką, mapą przepływów energii, interpretacją pojęć i technik karate oraz samoobroną itp. W seminarium uczestniczyło sześćdziesięciu kierowników ośrodków, instruktorów i zawodników z dwudziestu ośrodków. Z uwagi względy logistyczne i finansowe w seminarium z legendą polskiego i światowego Kyokushin Karate brało udział tylko pięcioro młodych członków ARS Klub Kyokushinkai: Adamczyk Julia (4 kyu), Wajda Bartłomiej (4 kyu), Wajda Dariusz (5 kyu), Kopka Aleksandra (6 kyu), Poręba Emilia (7 kyu) oraz trener Sukiennik Arkadiusz (3 dan).

Ferie limanowskich cheerleaderek.

Okres ferii zimowych pracowicie spędzały również dziewczęta z sekcji cheerleaders. Blisko 50 dziewcząt każdego dnia ferii spotykało się na treningach w odpowiednich do wieku oraz poziomu umiejętności grupach doskonalić swoje umiejętności i spędzić okres ferii zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Ze szczególnym zaangażowaniem trenowały dziewczęta z grup juniorek młodszych i juniorek, które to przygotowywały się do udziału w Otwartych Mistrzostwach Warszawy Zespołów Cheerleaders w ramach Grand Prix Polski 2015. Limanowskie tancerki mimo sporej tremy wynikającej z udziału prestiżowej imprezie i dużej konkurencji zaprezentowały się bardzo dobrze. Zarówno juniorki jak i juniorki młodsze po rundzie eliminacyjnej zakwalifikowały się do fazy finałowej, do której „wchodzi” jedynie 6 zespołów. W fazie finałowej obie grupy limanowskich tancerek zaprezentowały się również bardzo dobrze. Na tyle dobrze, że dosłownie dziesiątych punktu brakło, aby zarówno młodsze 
i starsze dziewczęta stanęły na podium w swoich kategoriach wiekowych. Ostatecznie juniorki i juniorki młodsze uplasowały się tuż za podium, na IV miejscu wyprzedzając miedzy innymi zespoły z takich potęg tej dyscypliny jak Warszawa, Garwolin, Łochów czy Mszczonów.
 Osobiste uznanie dla limanowskich cheerleaderek oraz pracy ich trenerek wyraził prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders Bartosz Pękala, który będąc pod wrażeniem ich występów zadeklarował chęć wizyty w Limanowej i poprowadzenie treningów dla tak uzdolnionej młodzieży.

Plebiscyt Gazety Krakowskiej na najpopularniejszego sportowca 2014r.

W okresie ferii zimowych 23 lutego 2015 roku odbyło się rozstrzygnięcie plebiscytu Gazety Krakowskiej na najpopularniejszego sportowca roku 2014 powiatów limanowskiego, nowosądeckiego i gorlickiego. W ramach tego plebiscytu zawodnik ARS Klub Kyokushinkai Bartłomiej Wajda zajął 2 miejsce w kategorii „Odkrycie roku”. W kategorii „Trener” na 3 miejscu uplasował się Arkadiusz Sukiennik, zaś a w kategorii „Klub” uplasował się ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa. Tegoroczna gala odbyła się w NCK Sokół. Zebranym gościom czas umilał swoim występem zespół Skaldowie, a laureatom nagrody wręczali m.in. były trener piłkarskiej Reprezentacji Polski Andrzej Strejlau oraz Zygmunt Anczok. Arkadiusz Sukiennik został wyróżniony indywidualnym pucharem przez obecnego na gali Posła RP Pana Wiesława Janczyka. Limanowianie otrzymali również listy gratulacyjne od Pana Jana Puchały – Starosty Powiatu Limanowskiego.

Warto podkreślić, że udział we wszystkich zajęciach realizowanych przez ARS Klub Kyokushinkai w ramach projektu „Bezpieczne ferie z karate” był całkowicie bezpłatny dla ich uczestników. Ku radości limanowskich dzieci i młodzieży udało się tego dokonać dzięki wsparciu życzliwych klubowi osób i instytucji. ARS Klub Kyokushinkai składa podziękowania za pomoc w realizacji projektu „Bezpieczne ferie z karate” Panu Władysławowi Biedzie – Burmistrzowi Miasta Limanowa oraz Panu Wiesławowi Wójtowiczowi – Dyrektorowi ZSS nr 3 w Limanowej.

 

 

Ferie z karate 2015

Ferie z karate 2015

 

Ferie z karate 2015

Ferie z karate 2015