II Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin – Frysztak 2010


8 medali dla młodych karateków z Limanowej

W sobotę 23 października 2010 roku w hali sportowej przy SP we Frysztaku odbył się II Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin pod patronatemWójta Gminy Frysztak. Organizatorem imprezy był Jasielski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Tadeusza Krygowskiego (3 dan)., który pełnił również funkcję sędziego głównego zawodów. 

Wśród 60 młodych adeptów sztuki karate, którzy rywalizowali na macie w konkurencjach kata i kumite bardzo dobrze zaprezentowała się 10 osobowa grupa młodych zawodników z Limanowej reprezentujących barwy „ARS” i UKS „Trójka” Limanowa, w składzie: Andrzej Mrożek, Michał Czaja, Miłosz Czaja, Maciej Ładoś, Bartłomiej Wajda, Dariusz Wajda, Bartosz Bulanda, Igor Bubula, Przemysław Stachak, Julia Adamczyk.

Sześcioro z nich zajęło miejsca na podium, zdobywając w sumie 8 medali: Limanowscy młodzi karatecy, którzy zajęli miejsca na podium to:
  1. Julia Adamczyk – 3 m-ce w konkurencji kumite dziewcząt do 14 lat
  2. Bartosz Bulanda – 3 m-ce w konkurencji kumite chłopców do 11 lat
  3. Andrzej Mrożek – 3 m-ce w konkurencji kata chłopców do 9 lat
  4. Dariusz Wajda – 2 m-ce w konkurencji kata chłopców do 11 lat
  5. Maciej Ładoś – 2 m-ce w konkurencji kata oraz 3 m-ce w konkurencji kumite chłopców do 12 lat
  6. Bartłomiej Wajda – 3 m-ce w konkurencji kata oraz 2 m-ce w konkurencji kumite chłopców do 14 lat.

Na wyróżnienie zasługują Julia Adamczyk, która odnotowała udany debiut jako zawodniczka zdobywając brązowy medal w konkurencji kumite oraz niespełna 9 letni Przemysław Stachak, który w swoich walkach wykazał się ogromnym chartem ducha konsekwencją „zmiatając” przeciwników z maty – niestety zabrakło odrobiny szczęścia, aby zajął miejsce na podium. Ostatecznie uplasował się na piątym miejscu.

Szczególnie wyróżnić należy Bartłomieja Wajdę, zdobywcę brązowego medalu w konkurencji kata i srebrnego medalu w konkurencji kumite. Bartek stoczył bardzo zaciętą i wyrównaną walkę finałową z Dawidem NguyenQuang – zdobywcą złotego medalu i tytułu najlepszego zawodnika turnieju.

Należy zaznaczyć, że młodzi karatecy brali udział w turnieju bez szczególnych przygotowań można powiedzieć, żę „z marszu”, a poziom który zaprezentowali wróży bardzo dobrze przed kolejnymi zawodami.

Dzieciom w wyjeździe na turniej towarzyszyła grupa rodziców oraz instruktorzy: sensei Arkadiusz Sukiennik (1 dan) i sempai Robert Dziedzic (1 kyu), który podczas turnieju pełnił rolę sędziego.