IX Puchar Polski karate Kyokushin – Gubin

Limanowianka-Julia Adamczyk brązową medalistką Pucharu Polski Karate Kyokushin.

W dniu 17 listopada 2012 w Gubinie odbył się IX Puchar Polski Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin z udziałem 125 zawodników z 38 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak (7 dan), a sędzią technicznym shihan Witold Stolarczyk (5 dan). Otwarcia zawodów zorganizowanych na prawdziwie europejskim poziomie przez Gubiński Klub Kyokushin Karate dokonała Wiceburmistrz Miasta Gubin Pani Justyna Karpisiak.

Wśród licznego grona młodych karateków z całej Polski znaleźli się limanowianie: Jakub Gaik, Bartłomiej Wajda oraz Julia Adamczyk – trenujący w ARS Klub Kyokushinkai działającym w ZSS nr 3 w Limanowej.

Jakub Gaik, jako pierwszy z limanowskich karateka stanął na tatami do rywalizacji w konkurencji kumite juniorów -65 kg. Niestety Kuba pierwszego w swojej karierze startu w Pucharze Polski nie będzie mógł zaliczyć do udanych. Podczas walki widać było, że brakuje mu tzw. “zimnej krwi”, że za bardzo chce wygrać. Niestety przeciwnik to wykorzystał i zadał Jakubowi punktowane kopnięcie na udo, co spowodowało, że Jakub przegrał swoją pierwszą walkę i niestety na tym zakończył rywalizację w tegorocznym Pucharze Polski.

Bartłomiej Wajda rywalizował w konkurencjach kata młodzików oraz kumite młodzików -65kg. W swojej kategorii wiekowej w tym roku musiał zmierzyć się z 32 zawodnikami z kraju. Mimo, że tym razem Bartkowi nie udało się przywieść medalu należą mu się słowa uznania za jego postawę. Zarówno w kata, jaki i kumite Bartek zaprezentował się bardzo dobrze. W konkurencji kata uplasował się na VI-m miejscu, a w konkurencji kumite w pięknym stylu “wszedł” do 1/8 finału. Niestety w walce o wejście do strefy medalowej zabrakło Bartkowi trochę szczęścia. Po wyrównanej dogrywce sędziowie wskazali remis (2:2) i niestety sędzia maty musiał podjąć decyzję – jak się później okazało była ona na niekorzyść Bartka.

Najlepiej z całej trójki limanowskich zawodników zaprezentowała się Julia Adamczyk (srebrna medalistka Pucharu Polski Młodzików z roku 2011).
W tym roku Julia rywalizowała w konkurencji kumite juniorek do 55 kg. W pięknym stylu i bezdyskusyjnie Julia zakwalifikowała się do 1/4 finału tegorocznego Pucharu Polski. W walce o wejście do półfinału decyzją sędziów Julia musiała uznać wyższość zawodniczki z Leżajska, jak się później okazało zdobywczyni złotego medalu w tej kategorii. Ostatecznie Julia uplasowała się na III miejscu zdobywając brązowy medal IX Pucharu Polski Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin.

Gratulacje!