Karate Grand Prix Tokio 2018 – Limanowianin Arkadiusz Sukiennik brązowym medalistą

 

W dniu 25 marca 2018 r., w Tokio odbyło się międzynarodowy turniej pod nazwą Karate Grand Prix Karate. W turnieju rywalizowało łącznie blisko 800 zawodników z 11 państw, reprezentujących różne światowe organizacje Kyokushin, którzy w myśl idei „Time to be united” rywalizowali w konkurencji kumite, w 37 kategoriach wiekowych i wagowych. Głównym organizatorem zawodów z ramienia Kyokushin World Federation był shihan Noriyuki Tanaka (7 Dan). Sędzią głównym był shihan Masahiro Kaneko (5 Dan). Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Sekretarz Generalny Kyokushin World Federation – shihan Andrzej Drewniak (9 Dan).

W tym prestiżowym turnieju nasz kraj reprezentowała trójka zawodników, wśród których znalazł się limanowianin sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan). Limanowski zawodnik, a jednocześnie trener w ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa kolejny raz zaprezentował się na tokijskim tatami bardzo dobrze. W kategorii kumite senior-masters, w której rywalizował limanowski karateka znalazło się 18 pretendentów do złotego medalu, co naturalne głównie Japończyków, ale również karatecy z Chile, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Rosji. W drodze do ½ finału sensei Arkadiusz Sukiennik bez problemu uporał się ze swoimi japońskimi rywalami. Dopiero w walce o wejście do finałowej rundy decyzją sędziów limanowski zawodnik musiał uznać wyższość swojego kolejnego, również japońskiego przeciwnika. W efekcie końcowym sensei Arkadiusz Sukiennik w zdominowanym przez Japończyków oraz Rosjan turnieju uplasował się na 3 miejscu w konkurencji kumite senior-masters, powtarzając tym samym swój ostatni sukces sprzed dwóch lat.

„Udział w turnieju w Japonii był dla mnie dużym wyzwaniem z uwagi na fakt, iż okres przygotowań do tych zawodów z różnych przyczyn, w tym zdrowotnych nie przebiegał po mojej myśli. Tuż przed startem odnowiła mi się kontuzja kręgosłupa, do tego ogrom pracy, w tym tej związanej z przygotowaniami do 45 Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin, które odbędą się w Limanowej 21 kwietnia 2018r., a których nasz klub jest organizatorem stawiały mój udział w Grand Prix Karate w Tokio pod dużym znakiem zapytania. Ostatecznie zdecydowałem się na start w tych zawodach. Wynik sportowy jaki udało mi się osiągnąć, mimo że mnie do końca nie zadowala można niewątpliwie uznać za spory sukces zwłaszcza, że tegoroczne Karate Grand Prix przebiegało na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Wielu utytułowanych zawodników, można powiedzieć „gwiazd” straciło swoją pozycję na rzecz innych, często młodych, utalentowanych karateków. Mam nadzieję, że wynik sportowy jaki uzyskałem zadowoli i sprawi radość moim podopiecznym i kolegom
z klubu, którzy bardzo mnie motywowali do wzięcia udziału w tym turnieju. Jestem im wszystkim za to bardzo wdzięczny.”

Gratulujemy!

Korzystając z okazji Zarząd ARS Klub Kyokushinkai serdecznie dziękuje sponsorom, którzy wspierają bieżącą działalność naszego klubu – Firmie JONIEC i firmie LIMDROG oraz Urzędowi Miasta Limanowa na czele z Panam Władysławem Biada – Burmistrzem Miasta Limanowa . W sposób szczególny dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Limanowej, na czele z Panem Janem Puchałą – Starostą Limanowskim, który finansowo wsparł udział zawodnika i trenera naszego klubu Arkadiusza Sukiennika w Karate Grand Prix – Tokio 2018r.

Karate Grand Prix Tokio 2018 - medaliści

Karate Grand Prix Tokio 2018 – medaliści

Karate Grand Prix Tokio 2018

Karate Grand Prix Tokio 2018

Karate Grand Prix Tokio 2018

Karate Grand Prix Tokio 2018

Karate Grand Prix Tokio 2018

Karate Grand Prix Tokio 2018

Karate Grand Prix Tokio 2018

Karate Grand Prix Tokio 2018

Karate Grand Prix Tokio 2018

Karate Grand Prix Tokio 2018

Karate Grand Prix Tokio 2018

Karate Grand Prix Tokio 2018

Karate Grand Prix Tokio 2018

Karate Grand Prix Tokio 2018