Klubowe ognisko – zakończenie sezonu 2014/2015
26 czerwca 2015r, podobnie jak w latach poprzednich członkowie ARS Klub Kyokushinkai spotkali się by wspólnie, w miłej i wesołej atmosferze, przy grillu podsumować rok szkolny i sezon 2014/2015. Była to również okazja by podziękować sobie za miniony okres wspólnych treningów i pożegnać się przed wakacyjną przerwą w treningach. Wynikający nieco z japońskiej tradycji zwyczaj, jaki przyjął się i jest kultywowany od początku istnienia klubu i zwykł być nazywany z japońska Sajonarą.
Klubowe ognisko - zakończenie sezonu 2014/2015

Klubowe ognisko – zakończenie sezonu 2014/2015

Tym razem w ostatni dzień roku szkolnego ponad 130 członków ARS Klub Kyokushinkai spotkało się przy górnej stacji narciarskiej, na Łysej Górze w „Stacji Pstrąga” by przy grillu, w atmosferze zabawy zakończyć sezon 2014/2015. Poza członkami i działaczami klubu w spotkaniu brała udział również liczna grupa rodziców oraz osób wspierających klub. Korzystając z położenia miejsca, w którym miała odbyć się tegoroczna Sajonara części młodych karateków wraz z ich trenerem sensei Arkadiuszem Sukiennikiem postanowiła poprzedzić udział w ognisku krótkim treningiem w postaci pokonania pieszo 550 schodów, które prowadzą z podnóża Łysej Góry na jej szczyt. Ten trening został zaliczony i karatecy mogli z czystym sumieniem rozpocząć uczestnictwo w kolacji i zabawie.

Klubowe ognisko - zakończenie sezonu 2014/2015

Klubowe ognisko – zakończenie sezonu 2014/2015

Dla wszystkich obecnych oprócz jedzenia i napojów organizatorzy zapewnili wiele atrakcji i konkursów z nagrodami w postaci słodyczy, książek oraz medali. Rozegrano między innymi konkurs przeciągania liny, w którym bezdyskusyjnymi zwycięzcami okazała grupa chłopców z sekcji karate pokonując grupę rodziców oraz dziewcząt. Odbył się również mini turniej sumo w kategoriach chłopców, dziewcząt i rodziców, a także wyścigi w workach. Dzięki uprzejmości właściciela – Pana Stanisława Matląga wszyscy obecni mogli nieodpłatnie korzystać ze wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie „Stacji Pstrąg”. Kończąca sezon 2014/2015 Sajonara nie mogła odbyć się bez konkursu kabaretowego, który również na stałe wpisał się w tradycje klubowych spotkań. Z pośród kilku grup kabaretowych, które prezentowały się przed widownią największy aplauz wywołał skecz przygotowany przez trójkę młodych karateków: Maksa Wojsa, Kacpra Pałkę i Kacpra Piszczka. I to oni zajęli pierwsze miejsce w tym konkursie. Miejsce drugie zajęła Milena Sukiennik, a miejsce trzecie zajęła grupa w składzie Jan Klemens Wajda, Franciszek Kotlarz i Szymon Kotlarz.

Klubowe ognisko - zakończenie sezonu 2014/2015

Klubowe ognisko – zakończenie sezonu 2014/2015

Przyjazna i rodzinna atmosfera panująca podczas klubowego spotkania była niesamowita. Od początku do końca wszyscy obecni dobrze się bawili i wszystkim dopisywał humor. Dowodem na to niech będzie galeria zdjęciowa. Spotkanie było również okazją do wspomnień o początkach działalności klubu oraz o planach na przyszłość. Generalnie jak mówili uczestnicy klubowej Sajonary po jej zakończeniu „była ona równie udana, jak udany był sezon 2014/2015”. A sezon 2014/2015, o czym warto wspomnieć był naprawdę udany. Karatecy ARS Klub Kyokushinkai zdobyli łącznie 80 medali. Do najcenniejszych trofeów należą 3 medale zdobyte podczas Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin oraz 3 medale zdobyte podczas Mistrzostw Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin. Pominąć nie można dziewcząt z sekcji Cheerleaders, które z powodzeniem rywalizowały między innymi w Otwartych Mistrzostwach Warszawy, w ramach Grand Prix Polski Cheerleaders zajmując wysoką czwartą lokatę. Niewątpliwie do sukcesu klubu można zaliczyć zorganizowanie Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ONE WORLD ONE KYOKUSHIN, który jest uważany za największy turniej dla dzieci i młodzieży nie tylko w kraju, ale również w Europie. Realizacja tego ostatniego, była możliwa między innymi dzięki wsparciu Pani Urszuli Nowogórskiej – Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego, Burmistrza Miasta Limanowa – Pana Władysława Biedy oraz Starosty Limanowskiego – Pana Jana Puchały, którym w tym miejscu Zarząd ARS Klub Kyokushinkai oraz wszyscy członkowie klubu jeszcze raz serdecznie dziękują.

Miejmy nadzieję i życzmy sobie i klubowi, aby kolejny sezon nie był gorszy od tego, który właśnie się zakończył.
Gratulacje!

Życzenia z okazji wakacji:

Wszystkim swoim członkom, rodzicom i sympatykom życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Aby każdy dzień wakacyjnych przygód pozostał w Waszej pamięci, jako dzień, o którym można powiedzieć „to był dobry dzień, to nie był dzień stracony”. Wszystkim Wam życzymy wielu chwil odpoczynku w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i “ładujcie akumulatory” abyśmy mogli spotkać się po zasłużonym odpoczynku już we wrześniu, pełni sił i zapału do nauki i treningu. Osu!

Zarząd ARS Klub Kyokushinkai

Tych, którzy chcą w przyjaznej atmosferze, pod okiem profesjonalistów zadbać o prawidłowy rozwój i zdrowie swojego dziecka lub swoje własne oraz tych, którzy chcą realizować swoje sportowe pasje i marzenia poprzez sztukę i sport Karate Kyokushin lub poprzez taniec Cheerleaders zapraszamy już na początku września 2015 na zajęcia do sali gimnastycznej w Zespole Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej lub w Zespole Szkół w Laskowej. Nie marnujcie zdrowia, czasu i pieniędzy – od września trenujcie z nami.

Do zobaczenia we wrześniu, Osu!

Autor: ARS Klub Kyokushinkai Limanowa

www.miasto.limanowa.pl/pl/4906/12558/czlonkowie-ars-klub-kyokushinkai-limanowa-zakonczyli-sezon-214-215.html