Limanowianie w ósemce najlepszych zawodników w Polsce. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – Lublin, 21.10.2017r.

 

W dniu 21.10.2017 w Lublinie odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin oraz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (14-15 lat). W zawodach brało udział 246 zawodników z 36 klubów. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym był sensei Edward Urbańczyk. Organizatorem był Lubelski Klub Kyokushin kierowany przez shihan Jacka Czerniec.
W tegorocznych mistrzostwach ARS Klub Kyokushinkai i miasto Limanowa reprezentowali juniorzy:
1. Jakub Kądziołka w kumite juniorów młodszych -50 kg,
2. Jakub Ociepka w kumite juniorów młodszych -55 kg oraz w kata
3. Damian Górka w kumite juniorów młodszych +65 kg.

Nasi zawodnicy rozpoczęli udział w tegorocznych mistrzostwach w bardzo dobrym stylu. Wszyscy stoczyli bardzo dobre i zacięte pojedynki eliminacyjne, które rozstrzygnęli na swoją korzyść. Cała trójka zakwalifikowała się do ćwierćfinału i znaleźli się w ósemce najlepszych juniorów w Polsce, w swoich kategoriach wagowych. I tu niestety marzenia się skończyły. Jakub Ociepka na skutek odniesionej kontuzji dłoni w poprzedniej walce praktycznie oddał swój pojedynek o wejście do czwórki najlepszych zawodników w Polsce. Podobnie Damian Górka. Przez większość walki o wejście do ¼ finału Damian Górka dominował nad przeciwnikiem. Niestety w końcówce walki popełnił drobny błąd i pozwolił przeciwnikowi by ten zadał mu kopnięcie w kontuzjowane w poprzedniej walce miejsce. Jakub Kądziołka po pięknych walkach eliminacyjnych najwyraźniej zlekceważył swojego przeciwnika w rundzie ćwierćfinałowej, a ten wykorzystał to z pełną premedytacją i niestety Jakub podobnie jak koledzy musiał pożegnać się z medalem Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Reasumując udział naszej trójki w MP Juniorów Młodszych można powiedzieć, że nasi zawodnicy zaprezentowali się naprawdę dobrze, do sukcesu brakło im naprawdę niewiele – trochę szczęścia i opanowania. Medali tym razem nie zdobyli, zdobyli kolejne ważne doświadczenie. W efekcie końcowym każdy z naszych trzech zawodników znalazł się w ósemce najlepszych karateków w Polsce – wstydu nie ma! Następnym razem będzie jeszcze lepiej. Gratulujemy dobrej postawy na zawodach tak wysokiej rangi!

Gratulacje !

Korzystając z okazji członkowie ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa kierują słowa podziękowania w stronę Pana Władysława Biedy – Burmistrza Miasta Limanowa, Pana Mieczysława Jońca – właściciela firmy JONIEC oraz Pana Macieja Szkarłata – prezesa PDM Limdrog. Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu możemy realizować nasze sportowe marzenia i cele oraz rozsławiać dobre imię naszej Ziemi Limanowskiej.
Dziękujemy!

Limanowianie w ósemce najlepszych zawodników w Polsce

Limanowianie w ósemce najlepszych zawodników w Polsce

 

Limanowianie w ósemce najlepszych zawodników w Polsce

Limanowianie w ósemce najlepszych zawodników w Polsce