Limanowianin drugi w Tokio.
Życiowy sukces sensei Arkadiusza Sukiennika, na co dzień prowadzącego zajęcia karate kyokushin w działającym przy Zespole Szkół Samorządowych nr 3 Klubie Sportowym Ars Limanowa.

Wraz ze swym kolegą z tegoż klubu sensei Robert e m Dziedzicem ze znakomitym skutkiem wziął udział w rozgrywanych w Tokio zawodach pn. 8 Mas OymamMemorialCup, uważanych za nieoficjalne mistrzostwa świata organizacji Interna tional Karate OrganisationKyokushin-kaikan, którą kieruje KuristinaOyama – córka leg endarnegoSosaiMasutatsuOyama, twórcy i założyciela stylu Kyokushin Karate. Limanowianin sięgnął w nich po srebrny medal, tylko w jednym przypadku uznając wyższość swego rywala. Grupie zawodników z Polski przewodził wiceprezes Polskiego Związku Karate Shihan Andrzej   Drewniak (7 dan). Spośród reprezentantów naszego   regionu jako pierwszy na tatami stanął Robert Dziedzic,   w zdecydowany sposób wygrywając swoją pierwszą    walkę  w kategorii kumite open z zawodnikiem z Japonii.   Niestety, w wyniku odnowienia się kontuzji kolana, nie   mógł podejść do kolejnego pojedynku. Znacznie dalej w   turnieju dotarł inny limanowianin – Arkadiusz Sukiennik,   który rywalizował w konkurencji kumite open senior   (masters). W drodze do finału pokonał m.in. dwóch   karateków z Japonii. W decydującym o światowym   czempionacie starciu rywalem Polaka był Shihan   Fleming   (6 dan) z Danii. Pojedynek miał wyjątkowo   zażarty przebieg. Rozstrzygnięcia nie przyniosła nawet   dogrywka. W tej sytuacji o zwycięstwie miał   zadecydować sędzia maty. Niestety, wskazał na   Duńczyka. Warto jednak w tym momencie podkreślić,  że   Shihan Fleming od lat należy do światowej elity w   karate kyokushin.

Na swoim koncie ma m.in. wygraną walkę ze słynnym Andy Hug’iem (mistrzem w K -1 i kyokushin). Walkę finałową limanowianina sędziowały m.in. takie znakomitości karate, jak Nicholas Pettas – mistrz w karate kyokushin, osobisty uczeń Sosai Mas Oyama oraz mistrz w K-1, a także Istvan Adamy (8 dan). Polacy pozostają jeszcze w kraju kwitnącej wiśni. W planie mają treningi w HonbuDojo w Tokio – głównej siedzibie organizacji założonej przez Mas Oyama oraz wyjazd i zajęcia szkoleniowe  w miejscowości Mistumine. Do występu limanowian w Tokio powrócimy po powrocie Arkadiusza Sukiennika i Roberta Dziedzica do kraju.

Nicholas Pettas i polska reprezentacja

Nicholas Pettas i polska reprezentacja

Arkadiusz Sukiennik ze swym finałowym rywalem

Arkadiusz Sukiennik ze swym finałowym rywalem

Susumu Mijake wręcza puchar Arkadiuszowi Sukiennikowi

Susumu Mijake wręcza puchar Arkadiuszowi Sukiennikowi

Źródło: Dziennik Nowosądecki, 27 września 2011r.