Limanowianin Wicemistrzem Europy w Karate Kyokushin

W dniach 11-12 maja 2012 roku w Saragossie (Hiszpania) odbyły się XXVI Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem rekordowej liczby 406 zawodników z 22 krajów w tym także z Japonii. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał prezydent Europejskiej Federacji Kyokushinshihan Antonio Pinero 7 dan.

Wśród zaproszonych gości byli: wiceprezydent Światowej Federacji KyokushinshihanHristoTraykov (Bułgaria), sekretarz Światowej Unii Kyokushin Sergei Suvorov (Rosja), shihanSeijiKanamura 8 dan (USA,) shihanShigenoriSakamoto i shihanNoriyuki  Tanaka (Japonia), który ramach otwarcia ME wykonał pokaz kata.

Organizatorem mistrzostw była Hiszpańska Federacja Kyokushin kierowana przez shihan Antonio Pinero.

W tegorocznych ME, wśród grupy reprezentantów naszego kraju, której przewodził shihan Andrzej Drewniak 7 dan (wiceprezes Polskiego Związku Karate)  znaleźli się dwaj młodzi limanowscy karatecy – Andrzej Mrożek i Bartłomiej Wajda,  trenujący w Klubie Kyokushinkai ARS. Podopieczni sensei Arkadiusz Sukiennika rywalizowali w konkurencjach kata i kumite (walka).

Znakomicie zaprezentował się Andrzej Mrożek, który w konkurencji kata chłopców (10-11 lat) zdobył trzecie miejsce, a w konkurencji kumite uplasował się na drugim miejscu zdobywając tym samym tytuł Wicemistrza Europy, w kategorii wagowej chłopców do 45 kg.

Drugi z limanowskich zawodników – Bartłomiej Wajda zaprezentował się również bardzo dobrze. W konkurencji kata chłopców w wieku 14-15 lat, uplasował się na czwartym miejscu,  a do miejsca medalowego zabrakło mu jedynie jednego punktu. W konkurencji kumite Bartłomiej rywalizował w kategorii wagowej do 65 kg.

Pierwszą swoją walkę Bartek stoczył z zawodnikiem gospodarzy i bezapelacyjnie rozstrzygnął ją na swoją korzyść. Niestety w walce o wejście do finałowej czwórki napotkał późniejszego championa tej kategorii i niestety decyzją sędziów przegrał tą walkę.

Zawodnikom podczas zmagań na ME towarzyszył ich trener Arkadiusz Sukiennik, który podkreśla, że jest bardzo dumny ze swoich podopiecznych, którzy zaprezentowali prawdziwie międzynarodowy poziom swoich umiejętności.

Gratulacje!

http://www.miasto.limanowa.pl/pl/3862/85409/Limanowianin_Wicemistrzem_Europy_w_Karate_Kyokushin.html
http://www.powiat.limanowa.pl/pl/7400/85598/Limanowianin_Wicemistrzem_Europy_w_Karate_Kyokushin.html

http://www.karate.org.pl/kyokushin/aktualnosci.php