Medalowe żniwo karateków z ARS Klub Kyokushinkai – aż 23 razy stawali na podium w Bieczu

W sobotę 18 listopada 2017r, w hali sportowej w Bieczu odbył się Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Biecza. Organizatorami turnieju byli Jasielski Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Tadeusza Krygowskiego (5 dan). Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Krawontka (5 dan).

W turnieju rywalizowało około 200 zawodników z 20 klubów z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Warto również podkreślić, że na tatami w Bieczu rywalizowali zawodnicy reprezentujący różne organizacje Karate Kyokushin działające w Polsce (Shinkyokushin, KWF, IKO Sosai, IKO-1, WKU). Turniej w Bieczu mimo, że był stosunkowo niewielką imprezą sportową to przebiegał na wysokim poziomie sportowym. Był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności zarówno dla początkujących jak również dla bardziej doświadczonych zawodników.

W Bieczu miasto Limanowa reprezentowała 28 osobowa grupa zawodniczek i zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w składzie: ABRAM KACPER, GÓRKA DAMIAN, GÓRSZCZYK ADAM, JANIK FILIP, JONIK DAWID, JONIK NATALIA, JUSZCZAK OLIWIER, KĄDZIOŁKA JAKUB, KĄDZIOŁKA PATRYK, KOŁODZIEJ WIKTOR, KUREK ANNA, PARUCH KRZYSZTOF, PIOTROWSKA ALICJA, SOWA JAKUB, STACHAK BARTOSZ, STOCHEL WIKTOR, SUKIENNIK RENATA, SUŁKOWSKI KAROL, SZEWCZYK DAGMARA, SZUMILAS ALICJA, ŚLIWA EMIL, ŚLIWA ZOFIA, TWARÓG IZA, URYGA NORBERT, WĄTROBA MARTYNA, WĄTROBA MATEUSZ, ZELEK JAGODA, ZELEK JUSTYNA.

Zawodnikom towarzyszyła liczna grupa ich najwierniejszych kibiców, czyli ich rodzice oraz trener sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan).

Zarówno debiutanci jak i doświadczeni limanowscy karatecy zaprezentowali się na turnieju w Bieczu bardzo dobrze. Efektem tego było medalowe żniwo, jakie zebrali limanowscy karatecy, którzy przywieźli do Limanowej aż 23 medale, z tego 10 złotych, 2 srebrne i 11 brązowych

Złote medale zdobyli:

 • Szumilas Alicja – w kata oraz w kumite,
 • Sukiennik Renata – w kata oraz w kumite,
 • Zelek Jagoda – w kata,
 • Sowa Jakub – w kata oraz w kumite
 • Kądziołka Jakub – w kumite,
 • Parch Krzysztof – w kumite
 • Stachak Bartosz – w kumite

Srebrne medale zdobyli:

 • Kurek Anna – w kata
 • Stochel Wiktor – w kata

Brązowe medale zdobyli:

 • Piotrowska Alicja – w kata oraz w kumite,
 • Jonik Natalia – w kumite,
 • Zelek Justyna – w kumite,
 • Wątroba Mateusz – w kumite,
 • Górszczyk Adam – w kata oraz w kumite,
 • Górka Damian – w kumite,
 • Śliwa Emil – w kumte,
 • Sułkowski Karol – w kata oraz w kumite.

Ponad to czwarte miejsce w konkurencji kata, w swoich kategoriach wiekowych zajęli Janik Filip, Kądziołka Patryk, Wątroba Martyna. Na wyróżnienie zasługują również wszyscy debiutanci, a w szczególności: Juszczak Oliwer, Stochel Wiktor, Kołodziej Wiktor oraz Twaróg Iza, którzy zaprezentowali się w Bieczu naprawdę bardzo dobrze.

„Turniej w Bieczu jest jednym z tych, które są doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności zarówno dla początkujących zawodniczek i zawodników, jak i dla tych bardziej doświadczonych. Szczególnie cieszy postawa naszych debiutantów, którzy zarówno w kata i w kumite wypadli naprawdę dobrze. Swoją wysoką formę potwierdzili nasi bardziej doświadczeni karatecy: Sukiennik Renata, Kądziołka Jakub, Sowa Jakub, Sułkowski Karol i Górka Damian. Ich postawa w Bieczu pozwala spokojnie patrzeć w przyszłość i liczyć na ich dobre starty w zbliżającym się Pucharze Polski Karate Kyokushin, który odbędzie się już 9 grudnia oraz w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się 15 grudnia br. w Koszalinie. Wszystkim zawodnikom, bez względu na zajęte miejsce w rywalizacji sportowej składam wyrazy uznania i szczere gratulacje za postawę, jaką zaprezentowali na macie w Bieczu.” – podsumował sensei Arkadiusz Sukiennik.

Gratulujemy!

ARS Klub Kyokushinkai składa podziękowania dla firm „JONIEC” i PDM LIMDROG oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Bieda za dotychczasową pomoc i wsparcie.
Dzięki Państwa wsparciu członkowie naszego klubu mogli kolejny raz potwierdzić swoje umiejętności w rywalizacji sportowej z rówieśnikami z innych klubów w kraju. Dziękujemy!

 

Turniej o Puchar Burmistrza Biecza

Turniej o Puchar Burmistrza Biecza

Turniej o Puchar Burmistrza Biecza

Turniej o Puchar Burmistrza Biecza

Turniej o Puchar Burmistrza Biecza

Turniej o Puchar Burmistrza Biecza