Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin.
6 medali w międzynarodowym turnieju dla ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa.

 

W Sieradzu 5 października 2019r. odbył się 22 Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradz w Karate Kyokushin. Na macie, w konkurencji kata i kumite rywalizowało 230 zawodniczek i zawodników z Francji, Holandii, Irlandii, Czech oraz Polski. Sędzią głównym turnieju był wiceprezes Polskiego Związku Karate shihan Andrzej Drewniak (9 Dan). Sędzią technicznym był shihan Janusz Piórkowski (5 Dan). Organizatorem zawodów był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Wajgelta (5 Dan).

Miasto Limanowa w Sieradzu było reprezentowane przez 10 karateków ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w składzie: Alicja Piotrowska, Alicja Szumilas, Jagoda Zelek, Justyna Stach, Krystian Kądziołka, Patryk Kądziołka, Wiktor Stochel, Jakub Kądziołka, Dawid Jonik, Kamil Michalik. Zawodnikom towarzyszyli ich rodzice oraz trener sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan).

Dla większości limanowskich wojowników był to pierwszy start po wakacyjnej przerwie, a dla niektórych były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi. Nasi karatecy zaprezentowali się bardzo dobrze, co zaowocowało sześcioma medalami, w tym dwoma złotymi, jednym w kolorze srebra i trzema brązowymi.

Szczegółowe wyniki zawodników naszego klubu prezentują się następująco:

Złote medale zdobyli:

– Krystian Kądziołka w kata chłopców 6-7 lat

– Jakub Kądziołka w kumite juniorów młodszych -60 kg

Srebrne medale zdobyli:

– Patryk Kądziołka w kumite młodzików -40 kg

Brązowe medale zdobyli:

– Jagoda Zelek w kata kadetek

– Justyna Stach w kumite juniorek -60 kg

– Dawid Jonik w kumite juniorów młodszych – 60 kg.

 

Medalistom należą się wielkie brawa, bo turniej w Sieradzu przebiegał na naprawdę wysokim poziomie sportowym. Szczególnie cieszy wysoka forma Jakuba Kądziołki, który w Sieradzu w bezdyskusyjnym stylu wywalczył złoty medal. Dla Jakuba turniej w Sieradzu był ważnym sprawdzianem przed jego startem w Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin, które odbędą się już w dniach 25-26.10.2019r w Porto. Wyrazy uznania należą się również tym zawodnikom, którzy tym razem mieli mniej szczęścia i nie zajęli miejsca na podium. Wszyscy, bez wyjątku zaprezentowali bardzo dobrą postawę podczas sieradzkiego turnieju.

Wszystkim gratulujemy !

ARS Klub Kyokushinkai Limanowa składa podziękowania za okazane wsparcie i pomoc firmom: „JONIEC” i PDM LIMDROG oraz PAK-FOL.