Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin

6 medali zawodników ARS Klub Kyokushinkai na początek nowego sezonu !

 

W minioną sobotę, 9 września 2017r. w Sieradzu odbył się Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradz w Karate Kyokushin. W turnieju, który co warto podkreślić przebiegał na bardzo wysokim poziomie sportowym uczestniczyło 200 zawodników z 40 klubów z Czech, Niemiec, Rosji i Polski. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali Minister RP i Poseł na Sejm Grzegorz Schreibert, Prezydent Sieradza Paweł Osiewała, Wiceprezydent PZK Andrzej Drewniak, Wiceprezydent Miasta Rafał Matysiak, Przewodniczący Rady Miasta Sieradza Mirosław Antonii Owczarek, Komendant Straży Miejskiej Marek Pacyna. W tegorocznej edycji sieradzkiego turnieju rywalizacja sportowa odbywała się w standardowych konkurencjach obowiązujących w Karate Kyokushin, czyli: kumite, kata i kata. Odbyła się również rywalizacja wg. przepisów WKF (karate olimpijskie). Sędzią głównym zawodów był Shihan Andrzej Drewniak (8 Dan), a sędzią technicznym Shihan Robert Kopciowski (5 Dan). Sędzią WKF był Remigiusz Powroźnik (5 Dan). Organizatorem imprezy był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Wajgelta (5 Dan).

Tym razem w Sieradzu miasto Limanowa było reprezentowane przez szóstkę karateków ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w składzie: Zelek Jagoda, Górka Damian, Kądziołka Jakub, Ociepka Jakub, Sułkowski Karol i Wajda Bartłomiej. Zawodników w ich zmaganiach na tatami w Sieradzu wspierali rodzice: Pan Grzegorz Kądziołka i Pan Lesław Zelek oraz ich trener – Sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan).

Mimo, że był to pierwszy start tych limanowskich wojowników po wakacyjnej przerwie i brali w nim udział bez większych przygotowań („z marszu”) to w Sieradzu zaprezentowali się naprawdę dobrze. Pięcioro z naszej szóstki zawodników stanęła na podium i przywiozła do Limanowej łącznie sześć medali, w tym 1 złoty i 2 srebrne i 3 brązowe. Tradycyjnie już nie zawiodła i zasługuje na wyróżnienie Zelek Jagoda, która w Sieradzu zdominowała konkurencję kata dziewczynek w wieku 8-9 lat i zdobyła złoty medal. Kolejni medaliści to: Górka Damian, który wywalczył srebrny medal w konkurencji kumite juniorów młodszych +75 kg. Dwa razy na podium w Sieradzu wchodził Jakub Kądziołka, który wywalczył srebrny medal w konkurencji kumite juniorów młodszych WKF (karate olimpijskie) oraz brązowy medal w kumite juniorów młodszych -55 kg. Kolejny medalista to Karol Sułkowski, który rywalizował i wywalczył brązowy medal w konkurencji kumite juniorów WKF (karate olimpijskie). Ostatni limanowski medalista z Sieradza to Bartłomiej Wajda, który rywalizował w konkurencji kumite seniorów +80 kg i który w tej kategorii zdobył brązowy medal. Był to pierwszy jego start w zawodach po dłuższej przerwie w treningach i zawodach, która wynikała z przygotowań do egzaminów maturalnych. Mimo tremy spowodowanej przerwą w startach oraz faktem, że był bodaj najlżejszym zawodnikiem w kategorii kumite seniorów +80 kg (jego waga podczas weryfikacji wskazywała 82 kg.) ten limanowski zawodnik zaprezentował się w Sieradzu bardzo dobrze i podołał wyzwaniu, przed którym przyszło mu stanąć. Jego walka ćwierćfinałowa zapewne na długo pozostanie w pamięci widzów. Bartłomiej Wajda w widowiskowy sposób, wykonując kopnięcie z wyskoku
w głowę swojego rywala (Tobi Mawashi Geri Jodan) rozstrzygnął ten pojedynek na swoją korzyść w ciągu 30 sekund
https://www.youtube.com/watch?v=RHK6i-ziA_A&feature=youtu.be

Niestety w kolejnej walce (półfinałowej) dała się we znaki różnica wagi i limanowski karateka musiał uznać wyższość swojego rywala, jak się później okazało zwycięzcy tej kategorii. Mimo to Bartłomiej może uznać swój start w Sieradzu za naprawdę udany. Oby tak dalej. Warto zaznaczyć, że Bartłomiej Wajda został powołany na zgrupowanie Kadry Narodowej przed XXXI Mistrzostwami Europy w Karate Kyokushin, które odbędą się w dniach 13-14 października 2017 r. w Świnoujściu.

Gratulacje !

Członkowie i zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa składają podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Bieda oraz firmom „JONIEC” i PDM LIMDROG

MPP Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin

MPP Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin

MPP Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin

MPP Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin