Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Sieradza w Karate Kyokushin
6 medali dla ARS Klub Kyokushinkai Limanowa

Prawie trzystu zawodników z sześciu państw brało udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza, który odbył się w minioną sobotę – 4 października. Areną zmagań dla turnieju, którego organizatorem był Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez sensei Roberta Wajgelta (4 dan) stała się hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 10 w Sieradzu. Sędzią głównym zawodów był wiceprezes Polskiego Związku Karate i sekretarz generalny Kyokushin World Federation shihan Andrzej Drewniak (8 dan), a sędzią technicznym był shihan Robert Kern (5 dan) z Węgier.

Turniej po raz pierwszy w swojej historii zgromadził tak dużą liczbę zawodników reprezentujących prawdziwie europejski poziom, przez co rywalizacja sportowa odbywała się na bardzo wysoki poziomie. W zmaganiach na macie brali udział reprezentanci Austrii, Czech, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski.

Do rywalizacji w międzynarodowym towarzystwie zostali zaproszeni młodzi karatecy z ARS Klub Kyokushinkai Limanowa.

Grupa jedenastu zawodników w składzie: Wajda Bartłomiej, Wajda Dariusz, Sukiennik Renata, Zelek Justyna, Zaczyk Bartłomiej, Rosiek Aleksandra, Sułkowski Karol, Zaczyk Klaudia, Sowa Jakub, Michura Klaudia, Jurkiewicz Kacper. Podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika (3 dan) zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając łącznie 6 medali.

Miejsca na podium zajęli:

Wajda Dariusz – 1 miejsce w kata młodzików,

Jurkiewicz Kacper – 2 miejsce w kata chłopców 6-7 lat,

Wajda Bartłomiej – 3 miejsce w kumite juniorów -75 kg oraz 4 miejsce w kata juniorów,

Sułkowski Karol – 3 miejsce w kumite kadetów +60 kg,

Zelek Justyna – 3 miejsce w kumite młodziczek +50 kg,

Rosiek Aleksandra – 3 miejsce w kumite kadetek +45 kg.

Na wyróżnienie zasługuje również Sowa Jakub, który w konkurencji kata chłopców 10-11 lat zajął 4 miejsce przegrywając miejsce na podium o 0,4 pkt.

W wyjeździe do Sieradza zawodnikom towarzyszyli i opiekę sprawowali rodzice: Pani Agnieszka Sowa (autorka zdjęć), Pan Tomasz Jurkiewicz, Pan Stanisław Michura oraz sensei Arkadiusz Sukiennik.

Ten turniej to pierwsze zawody po wakacyjnej przerwie. Zwłaszcza dla starszych z zawodników był to ważny „sprawdzian” na rozpoczęcie nowego sezonu 2014/2015, który przeszli pozytywnie. Oczywiście nie osiadamy na laurach, bo jest jeszcze wiele do zrobienia. Natomiast postawa naszych zawodników pozwala mieć nadzieję na jeszcze lepsze wyniki sportowe w przyszłości.

Gratulacje!

Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Sieradza w Karate Kyokushin

Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Sieradza w Karate Kyokushin