Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate Kyokushin
Emilia Poręba zawodniczka ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorów w Karate Kyokushin

W dniu 17 października 2015r. w Wieliczce odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate Kyokushin.

Organizatorem zawodów, w których brało udział 172 zawodników z 65 klubów był Wielicki Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Roberta Kopciowskiego (4 dan). Ceremonii otwarcia dokonał wiceprezes PZK shihan Andrzej Drewniak (8 dan) oraz zastępca Burmistrza Wieliczki Rafał Ślęczka.

W tegorocznych mistrzostwach ARS Klub Kyokushinkai i miasto Limanowa reprezentowali: Emilia Poręba w kumite juniorek +60 kg, Justyna Zelek w kumite juniorek -55 kg oraz Bartłomiej Wajda w kata seniorów. Niestety Bartłomiej Wajda i Justyna Zelek popełnili w fazie eliminacyjnej zawodów drobne błędy, które wykluczyły ich z dalszej rywalizacji. Za to Emila Poręba, która podobnie jak Justyna Zelek debiutowała w zawodach tej rangi zaprezentowała się bardzo dobrze. Emilia bez większych problemów i zdecydowanie pokonała swoją rywalkę zapewniając sobie miejsce w finałowej czwórce. Dopiero w dogrywce walki o wejście do finału Emilia decyzją sędziów musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. W efekcie końcowym Emilia Poręba w Wieliczce odnotowała swój jak do tej pory największy sukces sportowy – zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w Karate Kyokushin.

Gratulacje !

Korzystając z okazji członkowie ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa kierują słowa podziękowania w stronę Pana Władysława Biedy – Burmistrza Miasta Limanowa, Pana Mieczysława Jońca – właściciela firmy JONIEC oraz Pana Macieja Szkarłata – prezesa PDM Limdrog. Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu możemy realizować nasze sportowe marzenia i cele oraz rozsławiać dobre imię naszej Ziemi Limanowskiej.

Dziękujemy!

Mistrzostw Polski Juniorów w Karate Kyokushin

Mistrzostw Polski Juniorów w Karate Kyokushin