MP w karate Kyokushin
XXVI MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW W KARATE KYOKUSHIN
Tym razem bez medalu dla limanowskiego zawodnika Bartłomieja Wajdy.

24 października 2015 roku w hali sportowej ROKiS w Radzyminie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział 86 zawodników z 48 klubów. Organizatorem był Międzyszkolny Klub Karate Kyokushin kierowanym przez sensei Tomasza Lenkiewicza (4 dan). Sędzią głównym zawodów był wiceprezes Polskiego Związku Karate shihan Andrzej Drewniak (8 dan). ARS Klub Kyokushinkai i miasto Limanowa podczas tegorocznych mistrzostw reprezentował Bartłomiej Wajda, który rywalizował w kumite -75 kg.

Niestety Bartek nie może uznać zawodów w Radzyminie do udanych i szczęśliwych. Przez tzw. wskazanie sędziego maty Bartek przegrał swoją walkę o wejście do strefy medalowej (¼ finału) swojej kategorii. Niewielkim pocieszeniem niech będzie fakt, iż Bartłomiej Wajda przegrał z bardziej doświadczonym zawodnikiem z Bartoszyc Krystianem Archackim – srebrnym medalistą ubiegłorocznych mistrzostw oraz jak się później okazało tegorocznym zwycięzcom kategorii kumite -75 kg.

Mimo, że nasz zawodnik tym razem wrócił do Limanowej bez medalu, to nie bez znaczenia dla jego dalszego rozwoju jest kolejne doświadczenie, które zdobył podczas tegorocznych MP.

Jak sam mówi „wnioski już wyciągnięte, trzeba pracować nad sobą jeszcze mocniej, a walki starać się wygrywać w sposób zdecydowany, najlepiej przez nokaut – tak żeby sędziowie nie mieli wątpliwości, co do werdyktu”.

Wyjazd i udział zawodnika ARS Klub Kyokushinkai w XXVI Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Karate Kyokushin był możliwy dzięki wsparciu firm JONIEC i PDM LIMDROG.
Dziękujemy, Osu!