Seminarium z shihan Kenji Fujiwara
Seminarium z shihan Kenji Fujiwara (6 dan), uchi-dechi Masutatsu Oyamy

W dniu 14 października 2015r w Jaśle odbyło się seminarium Karate Kyokushin, które prowadził shihan Kenji Fujiwara (6 dan).

Shihan Kenji Fujiwara to jeden z pierwszych uchi-deshi (uczniów) Masutatsu Oyamy – twórcy stylu Kyokushin Karate.W latach 70 i 80 shihan Fujiwara był jednym z topowych zawodników Kyokushin Karate. Potwierdzał to wieloma wygranymi podczas turniejów Karate Kyokushin, w których brał udział w Japonii oraz USA.  Tu można zobaczyć kilka walk z przeszłości z udziałem shihan Fujiwara https://www.youtube.com/watch?v=tlnrMBIjFgA Obecnie shihan Kenji Fujiwara mieszka w USA, gdzie propaguję Kyokushin Karate. Organizatorem seminarium był shihan Tadeusz Krygowski (5 dan), szef Jasielskiego Klubu Karate Kyokushin.

Na zaproszenie shihan Tadeusza Krygowskiego w seminarium brali udział podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika, członkowie ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa: Emilia Poręba, Jakub Kądziołka, Dariusz Wajda, Bartłomiej Wajda.

Seminarium było podzielone na dwa bloki po 90 minut każdy. Pierwszy dedykowany był głównie młodszym adeptom Kyokushin, drugi zaś już zaawansowanym zawodnikom. W trakcie seminarium shihan Kenji Fujiwara zwracał uwagę na wiele istotnych zagadnień związanych z treningiemKarate Kyokushin, techniką, generowaniem siły i szybkości. Udzielił również istotnych uwag, co do kształtowania w zawodnikach „ducha walki” i zasad etycznych.

Po treningu na spotkaniu z instruktorami przedstawił znaczenie uchi-dechi w Honbu Dojo Masutatsu Oyamy – twórcy stylu Kyokushin. Przytoczył również wiele faktów z życia Masutatsu Oyama nieopisanych w literaturze i odpowiedział na wiele zadanych pytań.Opisał wpływ ewolucji przepisów walki na dystans i stosowane techniki. Shihan jest osobą otwartą i skromną a zarazem stanowi żywy skarbiec prawdziwego Kyokushin.

ARS Klub Kyokushinkai dziękuje shihan Tadeuszowi Krygowskiemu za zaproszenie do udziału w seminarium. Firmie JONIEC zaś dziękujemy za okazane wsparcie dla naszego klubu. Osu!

 

Seminarium z shihan Kenji Fujiwara

Seminarium z shihan Kenji Fujiwara