Mistrzostwa Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin  –  Przeworsk 2017
Cztery medale dla karateków ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa.


W dniu 12 marca 2017 roku w hali MOSiR w Przeworsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin, w których łącznie wystartowało 270 zawodników z 31 klubów karate z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak. Organizatorem tegorocznych zawodów był Przeworski Klub Kyokushin kierowany przez sensei Dariusza Walasa. 

Co ciekawe na tegorocznych zawodach po raz pierwszy odbyły się walki nie tylko według przepisów Karate Kyokushin, w formule semi contact i full contact, ale również według przepisów WKF (karate olimpijskie), tzw. point system, według którego odbędzie się rywalizacja w dyscyplinie karate na najbliższej Olimpiadzie – Tokyo 2020.

Podczas zawodów w Przeworsku ARS Klub Kyokushinkai i miasto Limanowa reprezentowali: Damian Górka, Dawid Jonik, Jakub Kądziołka, Jakub Sowa, Jakub Ociepka i Karol Sułkowski. Nad naszymi zawodnikami opiekę sprawowali: Pan Grzegorz Kądziołka oraz ich trener – sensei Arkadiusz Sukiennik.

Z całej szóstki limanowskich wojowników najlepiej zaprezentował się Jakub Kądziołka, który wywalczył dwa medale – brązowy w kumite juniorów młodszych -50 kg oraz srebrny medal w kumite WKF juniorów młodszych open. Odnotował on również dobry start w mocno obsadzonej konkurencji kata, w której po rundzie finałowej zakwalifikował się do finałowej ósemki.

Kolejni podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika, którzy zajęli miejsca na podium to: Damian Górka, który rywalizował w kumite juniorów młodszych +65 kg oraz Karol Sułkowski, który w konkurencji kata juniorów uplasował się na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal. Karol Sułkowski rywalizował również w konkurencji kumite juniorów, w formule WKF (karate olimpijskie). Karol w tej konkurencji można powiedzieć, że otarł się o podium. W walce o wejście do finałowej czwórki Karol prowadził na punkty (5: 0), niestety w pewnej chwili chyba „zapomniał”, że walczy w innej niż dotychczas formule i potraktował swojego przeciwnika zbyt mocno. Sędziowie przyznali Karolowi punkty karne, co spowodowało, że Karol przegrał tą walkę.

Jeśli chodzi o pozostałych naszych zawodników to nie mieli oni tym razem szczęścia: Jakub Ociepka w konkurencji kata juniorów młodszych uplasował się na 4 miejscu. Tuż za podium, również na 4 miejscu w kata młodzików uplasował się Jakub Sowa, natomiast Dawid Jonik w kumite młodzików wg. przepisów WKF (karate olimpijskie) popełnił podobny błąd jak jego starszy kolega – Karol Sułkowski i zbyt mocno „potraktował” swojego przeciwnika w walce o wejście do finałowej czwórki.

Podsumowując udział naszej szóstki zawodników w tegorocznych MMP i MMM w Karate Kyokushin można powiedzieć, że mogło być lepiej, no, ale… Z drugiej strony były to ich pierwsze zawody w tym roku i pierwsze zawody tej rangi, więc z czystym sumieniem można powiedzieć, że wszyscy wypadli bardzo dobrze pokazując to, co najważniejsze w karate – wolę walki oraz wysokie i wszechstronne umiejętności. Oby tak dalej. Gratulacje!

Udział zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w MMP i MMM w Karate Kyokushin w Przeworsku był możliwy dzięki wsparciu firm: „JONIEC” i Pana Mieczysława Jońca oraz PDM LIMDROG z Panem Prezesem Maciejem Szkarłatem na czele.

Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu możemy realizować nasze sportowe marzenia i cele oraz rozsławiać dobre imię naszego klubu i miasta Limanowa. Serdecznie dziękujemy za dotychczas okazane wsparcie i pomoc.
Członkowie i zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa.

Otwarcie MM Południowego

Otwarcie MM Południowego

ARS z sensei Waldemarem Wiszynskim

ARS z sensei Waldemarem Wiszynskim

ARS z sensei Kamilem Mastaj

ARS z sensei Kamilem Mastaj

ARS z sensei Arkadiuszem Sukiennikiem

ARS z sensei Arkadiuszem Sukiennikiem