Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate Kyokushin – Sanok 2014
Dwa złote medale Bartłomieja i Dariusza Wajda i jeden brązowy Renaty Sukiennik –zawodników ARS Klub Kyokushinkai Limanowa
MMP Karate Kyokushin – Sanok 2014

MMP Karate Kyokushin – Sanok 2014

Dnia 8 marca 2014 roku w Hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Stróżowskiej 16 w Sanoku, odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików w Karate Kyokushin z udziałem 206 zawodników z województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak (8 dan), a sędzią technicznym shihan Andrzej Karwontka (5 dan). Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej Krawontka. Organizatorem turnieju był Sanocki Klub Karate-Do Kyokushinkai kierowany przez sensei Henryka Orzechowskiego.

W tegorocznych zawodach miasto Limanowa reprezentowali między innymi zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai Limanowa: Bartłomiej Wajda, Dariusz Wajda oraz Julia Adamczyk, Emilia Poręba, Renata Sukiennik i Karolina Zoń.

Cała szóstka naszych zawodników zaprezentowała się dobrze, a troje z nich – Renata Sukiennik, Bartłomiej Wajda i Dariusz Wajda zajęli miejsca na podium. Renata Sukiennik (aktualna wicemistrzyni Europy) potwierdziła swój wysoki poziom umiejętności. W konkurencji kata młodziczek uplasowała się na 4 miejscu, a do miejsca medalowego w tej konkurencji zabrakło jej tylko 0,2 pkt. Brak szczęścia w konkurencji kata limanowska zawodniczka zrekompensowała sobie w konkurencji kumite młodziczek -50 kg. Renata podobnie jak w kata zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i tylko w walce o wejście do ścisłego finału nasza zawodniczka musiała uznać wyższość aktualnej mistrzyni Europy tej kategorii.

Najwięcej powodów do radości oraz dumy przyniosła postawa braci Bartłomieja i Dariusza Wajda, który zdobyli złote medale podczas tegorocznych Mistrzostw.

Starszy z braci Wajda – Bartłomiej podczas tegorocznych Mistrzostw Makroregionu Południowego, w konkurencji kumite juniorów -70 kg, w której rywalizował nie miał sobie równych. Wszystkie pojedynki ze swoimi rywalami rozstrzygał w sposób bezdyskusyjny, nie pozostawiając sędziom wątpliwości, co do tego, kto podczas tegorocznych zawodów jest najlepszy w tej konkurencji. Warto podkreślić, że Bartłomiej zajął również wysokie – 5 miejsce w konkurencji kata juniorów.

Z kolei młodszy z braci Wajda – Dariusz, podczas tegorocznych Mistrzostw nie miał sobie równych w konkurencji kata – konkurencji, w której sędziowie oceniają perfekcję i precyzję wykonywanych przez zawodnika technik zawodnik ARS Klub Kyokushinkai zdaniem sędziów zarówno w rundzie eliminacyjnej jak finałowej nie miał sobie równych. Dariusz rywalizował również w konkurencji kumite młodzików -55 kg i mimo, że nie stanął w tej konkurencji na podium to jego postawa zasługuje na wielkie uznanie. Darek był jednym z najlżejszych zawodników w tej kategorii. Mimo to poziom umiejętności, chart ducha pozwolił Darkowi wygrać swoje dwie pierwsze walki i to w pięknym stylu. Niestety w kolejnej walce o wejście do ¼ finału fizyczna różnica w budowie pomiędzy Darkiem a jego rywalem była na tyle duża, ze Darek decyzja sędziów musiał uznać wyższość przeciwnika.

Na wyróżnienie zasługuje postawa Emilii Poręba, która w pięknym stylu i zdecydowanie wygrała swój pierwszy pojedynek. Niestety w kolejnym górę wzięły emocje i brak doświadczenia. Podczas wykonywania kopnięcia Emilia odniosła drobną kontuzję, która uniemożliwiła jej kontynuowanie walki. Pozostałe dwie zawodniczki – Julia Adamczyk i debiutantka Karolina Zoń niestety musiały uznać wyższość swoich rywalek już w pierwszych pojedynkach.

W zmaganiach młodych limanowskich zawodników wspierali sensei Robert Dziedzic (1 dan) oraz sensei Arkadiusz Sukiennik (2 dan), który był jednym z sędziów tegorocznych zawodów.

W klasyfikacji drużynowej ARS Klub Kyokushinkai uplasował się na:

– 5 miejscu w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików w Karate Kyokushin
– 6 miejscu w ramach Mistrzostw Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin

Zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai kolejny raz potwierdzili swoją przynależność do ścisłej czołówki.

Gratulacje!