Mistrzostwa Makroregionu Południowego Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do w Boronowie – 24 kwietnia 2010r.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Śląski Klub Karate Kyokushin-kan i  Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF “Boronowia”. W zawodach, które stały na bardzo wysokim poziomie sportowym wzięło udział ponad 180 karateków, w tym  sześcioosobowa reprezentacja naszego klubu.

W konkurencji kata: Ociepka Filip, Wajda Dariusz, Ładoś Maciej, Pażucha Oskar i Wajda Bartłomiej.Wszyscy wymienieni zaprezentowali się bardzo dobrze. Co prawda nie zajęli miejsca na podium lecz tuż za nim, ale zważywszy na różnice w interpretacji i wykonaniu kata pomiędzy organizacjami “IKO-1” i “Kyokushin-kan” młodzi karatecy mogą śmiało zaliczyć swój pierwszy start w imprezie tej rangi do bardzo udanych.

W konkurencji “Kumite Juniorów” rywalizowali: Bubula Igor (kat +50 kg) oraz Wajda Bartłomiej (kat -50 kg). Zarówno Igor i Bartek stoczyli zacięte pojedynki, wykazując się chartem ducha – niestety zabrakło trochę szczęścia. W efekcie końcowym największy sukces z naszych zawodników odnotował Bartłomiej Wajda zajmując IV miejsce w swojej kategorii.

Wszystkim gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy, OSU!