Ms. Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin – Kraków 2011

Dnia 9 kwietnia 2011 w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin, nad którymi patronat objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. W zawodach wzięło udział 118 karateka z 22 ośrodków. Organizatorem zawodów był Krowoderski Klub Karate Kyokushin pod kierownictwem sensei Artura Steckiego. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym był shihan Andrzej Krawontka.
Swój debiut, w zawodach tej rangi odnotowała trójka naszych młodych karateków – Julia Adamczyk, Michał Czaja i Bartłomiej Wajda. Dwoje z nich uplasowało się na podium w swoich kategoriach:

• Julia Adamczyk zajęła III miejsce w konkurencji kumite lekki kontakt młodziczek, do 55 kg,
  • Michał Czaja zajął III miejsce w konkurencji kumite lekki kontakt młodzików do 65 kg.

Trzeci z naszych zawodników miał mniej szczęścia – Bartłomiej Wajda rywalizował w konkurencji kumite lekki kontakt młodzików do 55 kg. Niestety decyzją sędziów przegrał swoją pierwszą walkę. Bartek rywalizował również w konkurencji kata lecz i w tej konkurencji los nie był mu przychylny – do miejsca na podium zabrakło Bartkowi 0,5 pkt.
Udział w zawodach tej rangi to ważny krok i ważne doświadczenie dla każdego zawodnika. Po tym jak zaprezentowali sie Bartek, Michał i Julia jest podstawa sądzić, że w przyszłości będą zdobywać kolejne medale i jeszcze wyższe miejsca na podium. Opiekę nad naszymi zawodnikami podczas Mistrzostw pełnili sempai Robert Dziedzic i sensei Arkadiusz Sukiennik, który był również jednym sędziów tych zawodów.