10 medali oraz tytuł „najlepszego zawodnika mistrzostw” wywalczyli limanowscy karatecy ARS Limanowa – JONIEC Team podczas Otwartych Mistrzostw Powiatu Rybnickiego w Karate Kyokushin.

W dniu 14.09.2024 w Czerwionce-Leszczynach odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Rybnickiego pod patronatem Starosty Powiatu Rybnickiego i Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Organizatorem Turnieju był Klub Karate Kyokushin TENSHO Czerwionka-Leszczyny, którego liderem jest Sensei Piotr Janczak (3 Dan). Sędzią głównym zawodów był Shihan Janusz Piórkowski (5 Dan), zaś sędzią technicznym Shihan Arkadiusz Sukiennik (5 Dan). Honorowym gościem zawodów był wiceprezes Polskiego Związku Karate Shihan Andrzej Drewniak (9 Dan). W zawodach zorganizowanych przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki wzięło udział 197 zawodników z 27 klubów z Polski i Czech.

W tych pierwszych zawodach po wakacyjnej przerwie bardzo dobry start odnotowali limanowscy karatecy ARS Limanowa – JONIEC Team. Podczas tegorocznej edycji mistrzostw Miasto Limanowa i barwy klubu „ARS Limanowa – JONIEC Team” reprezentowało 11 podopiecznych shihan Arkadiusza Sukiennika (5 Dan) w składzie: Zofia Klos, Patrycja Malec, Zuzanna Kita, Maciej Kądziołka, Oliwier Kądziołka, Jacek Stachoń, Krystian Kądziołka, Mikołaj Limanówka, Adrian Kamenczak, Arkadiusz Kądziołka i Bartłomiej Wygoda. Limanowskim zawodnikom jak zwykle towarzyszyli najwierniejsi kibice, czyli ich rodzice oraz ich trener – shihan Arkadiusz Sukiennik (5 Dan).

Podczas Otwartych Mistrzostw Powiatu Rybnickiego w Karate Kyokushin limanowscy karatecy zaprezentowali się bardzo dobrze i wywalczyli 10 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 5 brązowych. Warto podkreślić świetną dyspozycję Oliwiera Kądziołki, który wywalczył dwa złote medale – w konkurencji kata i kumite. Jego postawa i rezultat sportowy został doceniony przez grono sędziowskie i organizatora mistrzostw poprzez przyznanie mu tytułu „najlepszy zawodnik mistrzostw”.

Miejsca na podium i medale wywalczyli:

1. Oliwier Kądziołka złoty medal w kata młodzików i złoty medal w kumite młodzików -50 kg oraz tytuł „najlepszy zawodnik mistrzostw”;
  9. Mikołaj Limanówka brązowy medal w kumite młodzików -55 kg;

Tym razem mniej szczęścia mieli Patrycja Malec i Jacek Stachoń. Patrycja w walce eliminacyjnej popełniła drobny błąd pod koniec wali eliminacyjnej, pozwalając by jej rywalka zadała punktowane kopniecie. Jacek Stachoń przegrał w wyniku widowiskowych, ale niestety nieregulaminowych kopnięć na głowę rywala, co zostało ukarane przez sędziów ujemnymi punktami (tzw. genten).

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Rybnickiego w Karate Kyokushin limanowscy wojownicy mogą zaliczyć do bardzo udanych. Były one cennym sprawdzianem po wakacyjnej przerwie. W szczególności dla tych z limanowskich karateków, którzy niebawem wezmą udział w prestiżowych i wymagających turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych jak np. Mistrzostwa Polski czy Puchar Świata Karate Kyokushin – Tokio 2024r.

Nie wszyscy zdobyli medale, ale wszyscy zdobyli to, co najcenniejsze i po co tak naprawdę pojechali na ten turniej, czyli dużo cennego doświadczenia, które na pewno zaowocuje w niedalekiej przyszłości.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz ich rodzicom. Brawo!

ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa dziękuje wspierającym działalność klubu firmom: JONIEC, PDM LIMDROG, LUMORS, PAK-FOL, Bank Spółdzielczy w Limanowej oraz UM Limanowa na czele z Panią Burmistrz Jolantą Juszkiewicz za częściowe pokrycie kosztów transportu limanowskich karateków na te zawody.