MMP w Karate Kyokushin – Leżajsk 2016.
Mistrzostwa Makroregionu Południowego w Karate Kyokushin – Leżajsk 2016. Srebrny medal Dariusza Wajda zawodnika ARS Klub Kyokushinkai Limanowa.

W dniu 12 marca 2016 roku w hali widowiskowej Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin, w których łącznie wystartowało 223 zawodników z 32 klubów karate z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Sędzią głównym był shihan Andrzej Krawontka, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak. Organizatorem Mistrzostw był Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Dariusza Burdę

Podczas zawodów w Leżajsku ARS Klub Kyokushinkai i miasto Limanowa reprezentowali: Aleksandra Rosiek w kata i kumite młodzików +55kg, Justyna Zelek w kumite juniorek -55kg, Justyna Zelek w kumite juniorek -60kg oraz Bartłomiej Wajda w kata i kumite seniorów -75kg i Dariusz Wajda w kata i kumite juniorów -60 kg. Niestety tegoroczne zawody nie będą zaliczone do najszczęśliwszych.

Z całej piątki najlepiej zaprezentował się Dariusz Wajda, który w konkurencji kata juniorów zdobył srebrny medal, potwierdzając kolejny raz swój wysoki poziom wyszkolenia technicznego. Dariusz Wajda był bardzo blisko zajęcia miejsca na podium również w konkurencji kumite juniorów -60 kg. Niestety podczas walki o wejście do ¼ finału Darek wykonał punktowane kopniecie w głowę swojego przeciwnika – zawodnika z Nowego Sącza. Wszyscy byli pewni, że Darek walkę wygrał. Niestety po chwili okazało się, że kopnięcie wykonane przez Darka Wajdę rozcięło łuk brwiowy i policzek przeciwnika. Wynikiem tego sędzia główny zawodów podjął decyzję o dyskwalifikacji Darka z dalszej rywalizacji. Z pozostałych zawodników na wyróżnienie zasługuje Bartłomiej Wajda, który w prawdzie nie zajął miejsca na podium, ale w mocno obsadzonej konkurencji kata seniorów zakwalifikował się do finału i uplasował się w ósemce najlepszych zawodników konkurujących w kata. Jak na zawodnika rozpoczynającego rywalizację wśród seniorów to dobry wynik. Bartek rywalizował również w konkurencji kumite seniorów -75kg. W pierwszej walce przyszło mu rywalizować z zawodnikiem z Krakowa. Początkowy przebieg walki dawał nadzieję na wygraną Bartka. Niestety w drugiej połowie zawodnik z Krakowa trafił Bartka w żebro, które jak się okazało nie było w pełni zaleczone po niedawno przebytej kontuzji (pęknięciu). Bartek nie mógł dalej kontynuować walki.

Tegoroczne mistrzostwa zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai nie zaliczą do najszczęśliwszych. Tym razem ewidentnie towarzyszył im pech. Najlepszym przykładem jest walka Dariusza Wajdy, który walkę wygrał, ale niestety przegrał w wyniku dosyć dyskusyjnej dyskwalifikacji. Ale zawody w Leżajsku to już historia, z której wyciągniemy wnioski na przyszłość. Cieszyć należy się z sukcesu Dariusza Wajdy oraz generalnie dobrej postawy pozostałych zawodników.

Udział zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa w MMP i MMM w Karate Kyokushin w Leżajsku był możliwy dzięki pomocy Burmistrza Miasta Limanowa – Pana Władysława Biedy oraz firm „JONIEC” i PDM LIMDROG. W imieniu ARS Klub Kyokushinkai składamy wszystkim Państwu wielkie podziękowania za okazane wsparcie i pomoc.

Gratulujemy!

 

MMP w Karate Kyokushin – Leżajsk 2016

MMP w Karate Kyokushin – Leżajsk 2016

MMP w Karate Kyokushin – Leżajsk 2016

MMP w Karate Kyokushin – Leżajsk 2016