MMP Karate Kyokushin – Olkusz 2013

Podwójny brąz Bartłomieja Wajda z Limanowej

W minioną sobotę 9 marca 2013 roku w Olkuszu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate Kyokushin zorganizowane pod egidą Polskiego Związku Karate przez klub karate kyokushin w Bukownie. W zawodach rywalizowało blisko 180 zawodników z województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak (8 dan), a sędzią technicznym shihan Andrzej Karwontka (5 dan).

W tegorocznych zawodach Klub Kyokushinkai ARS Limanowa reprezentowała trójka młodych karateka: Julia Adamczyk, Aleksandra Kopka oraz Bartłomiej Wajda. W zmaganiach młodych limanowskich zawodników wspierali sensei Robert Dziedzic (1 dan) oraz sensei Arkadiusz Sukiennik (2 dan), który był jednym z sędziów tegorocznych zawodów.

Dla Juli Adamczyk udział w tegorocznych mistrzostwach był niestety pechowy. W konkurencji kata Julię dopadła trema, co spowodowało, że nie zakwalifikowała się do następnej rundy. W konkurencji kumite do 55 kg, w której Julia miała startować nie stawiła się wystarczająca liczba zawodniczek. Organizatorzy zaproponowali Juli rywalizację w kategorii Open. Mimo, że Julia nie była w szczytowej formie z racji niedawno przebytej choroby podjęła to wyzwanie, za co należy się jej uznanie. Niestety w pierwszej walce napotkała o wiele cięższą rywalkę i mimo zaciętej walki decyzją sędziów Julia musiała pogodzić się z przegraną. Pozytywnie należy ocenić start Aleksandry Kopka, dla której udział w tegorocznych mistrzostwach był debiutem w rywalizacji sportowej. Ola rywalizowała w konkurencji kata młodziczek. Po pierwszej turze bezproblemowo zakwalifikowała się do finałowej ósemki, a w klasyfikacji końcowej uplasowała się na 5 miejscu, co można uznać za dobry wynik jak na debiutantkę.

Ostatni z trójki zawodników reprezentujących Klub Kyokushinkai ARS Limanowa – Bartłomiej Wajda tegoroczne Mistrzostwa Makroregionu Południowego może zaliczyć do udanych. Bartek rywalizował w konkurencji kumite juniorów do 65 kg oraz w konkurencji kata juniorów. W konkurencji kumite juniorów do 65 kg Bartłomiej Wajda zaprezentował się z dobrej strony. Po zaciętych pojedynkach w 1/8 finału limanowski zawodnik zakwalifikował się do czwórki najlepszych w swojej kategorii. W walce o wejście do finału Bartłomiej decyzją sędziów okazał się słabszy od swojego rywala i w efekcie końcowym w konkurencji kumite zajął III miejsce na podium. W kata – konkurencji, w której sędziowie oceniają perfekcję i precyzję wykonywanych przez zawodnika technik Bartek zakwalifikował się z wysoką lokatą do finału. W rundzie finałowej, do której dostało się ośmiu zawodników Bartłomiej Wajda potwierdził swoje wysokie umiejętności zajmując w klasyfikacji końcowej tej konkurencji III miejsce na podium.

Gratulacje!