MMP w Karate Kyokushin – Wieliczka 2012

Troje naszych zawodników wróciło z medalami z Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Kyokushin.

W sobotę 17 marca 2012 w hali Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego “Solne Miasto” w Wieliczce odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin.

W tegorocznych mistrzostwach brali udział reprezentanci 22 klubów z województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Biorący udział w zawodach dzieci, młodzież i dorośli rywalizowali w konkurencjach: kumite, kata oraz walki reżyserowane.
Wśród 186 zawodników, którzy uczestniczyli w zawodach znaleźli się również zawodnicy z sekcji karate kyokushin „ARS” działającej przy UKS „Trójka” Limanowa w składzie: Julia Adamczyk, Jakub Gaik, Michał Czaja, Bartłomiej Wajda oraz gościnnie Mariusz Kędzierski.

Nasi zawodnicy kolejny raz zaprezentowali się z dobrej strony i mogą zaliczyć udział w mistrzostwach do udanych. Troje z pięciorga zawodników zajęło miejsca na podium: Mariusz Kędzierski – drugie miejsce w kumite open senior +35 lat, Bartłomiej Wajda – drugie miejsce w kumitesemi kontakt młodzików do 65 kg. Ponad to Bartek rywalizował również w konkurencji kata młodzików. W tej konkurencji uplasował się tuż za podium na 4 miejscu. Natomiast Michał Czaja zajął trzecie miejsce w kumitesemi kontakt młodzików +65 kg.

Sędzią głównym całych zawodów był shihan Andrzej Drewniak (7 dan), natomiast sędzią technicznym shihan Andrzej Krawontka (5 dan). Patronat nad zawodami, których organizatorem był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, zaś od strony medialnej patronował Dziennik Polski.

Gratulacje!