Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin – Jasło 2010.

W sobotę 18 grudnia 2010 roku w hali sportowej MOSiR w Jaśle przy licznie zgromadzonej publiczności odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w konkurencji kumite.

Organizatorem imprezy był Jasielski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Tadeusza Krygowskiego (3 dan).

Zawody objął patronatem oraz zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Jasła Pan Andrzej Czernecki (prywatnie, co ciekawe uprawiający Karate Kyokushin). Sędzią głównym zawodów był sensei Ryszard Kiper (4 dan).

Na macie rywalizowało około 150 zawodników m.in. z Jasła, Tarnobrzega, Nowej Dęby, Krosna, Frysztaka, Przeworska, Sanoka, Przemyśla, Starego Sącza, Warszawy, Kościeliska. Do udziału w Turnieju, w konkurencji kumitezostai zaproszeni również młodzi karateka z ARS Limanowa: Julia Adamczyk, Renata Sukiennik, Andrzej Mrożek, Dariusz Wajda, Bartłomiej Wajda, Maciej Wajda, Igor Bubula, Płachta Ryszard.

Wszyscy wymienieni wykazali się dużymi jak na swój wiek (oraz krótki staż w karate) umiejętnościami oraz duchem walki. Dwoje z nich – Renata Sukiennik i Bartłomiej Wajda zajęli miejsca na podium w swoich kategoriach wagowych:
  1. Renata Sukiennik zdobyła 3 miejsce w kategorii kumie dziewcząt do 30 kg
  2. Bartłomiej Wajda zajął 3 miejsce w kategorii kumie chłopców do 45 kg.

Ponad to miejsca od 5-8, w swoich kategoriach zajęli: Julia Adamczyk, Andrzej Mrożek, Dariusz Wajda, Maciej Ładoś.

Biorąc pod uwagę wysoki poziom turnieju w Jaśle i stosunkowo krótki okres, jaki „nasze” dzieci uprawiają karate oraz na fakt, iż niespełna tydzień wcześniej rywalizowały w wyczerpującym turnieju karate w Kościelisku należy uznać udział w OTKK w Jaśle za udany.

Gratulujemy. Osu!