Ogólnopolski Turniej o Puchar Solny Karate Kyokushi

7 medali i IV miejsce w klasyfikacji drużynowej limanowskich karateków z ARS Klub Kyokushinkai Limanowa

W minioną sobotę 7 czerwca 2014 r w hali sportowej Solne Miasto w Wieliczce odbył się IV Turniej o Puchar Solny Karate Kyokushin. W tegorocznym turnieju, którego organizatorem był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai wzięło udział 365 zawodników z 29 polskich miast oraz z Czech. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak (8 Dan), a sędzią technicznym sensei Bogdan Świątkowski (4 Dan).  W wielickim turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi karatecy z Limanowej  i Laskowej – członkowie ARS Klub Kyokushinkai Limanowa zdobywając łącznie 7 medali i zajmując IV miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Na podium miejsca zajęli:
1. Zaczyk Karolina – I miejsce w konkurencji kata
2. Sowa Jakub – I miejsce w konkurencji kata chłopców 10-11
3. Sowa Jakub – II miejsce w konkurencji kumite chłopców 10-11 lat -45 kg
4. Sroka Małgorzata – III miejsce w konkurencji kumite kadetek +40 kg
5. Sułkowski Karol – III miejsce w konkurencji kumite kadetów +50 kg
6. Sukiennik Renata – III miejsce w kumite młodziczek -55 kg
7. Poręba Emilia – III miejsce w kumite młodziczek +55 kg

Wszyscy członkowie ARS Klub Kyokushinkai, którzy brali udział w rywalizacji sportowej na wielickim tatami się z dobrej strony, a na szczególne wyróżnienie za swoją postawę i ducha walki zasługują Dawid Jonik i Jakub Kądziołka, którzy podobnie jak Jakub Sowa rywalizowali w najmocniej obsadzonej kategorii wiekowej i wagowej.  W konkurencji kumie, w drodze do finału musieli uznać wyższość jedynie swojego klubowego kolegi – Jakuba Sowy, a Kuba Kądziołka dodatkowo walczył z gorączką i mimo niej wygrywał wszystkie walki przed czasem.

Udział w turnieju w Wieliczce był ostatnią imprezą sportową, w której brali udział limanowscy karatecy w pierwszym półroczu tego roku. Turniej potwierdził, że limanowskie Kyokushin Karate stoi na wysokim poziomie, a praca Arkadiusza Sukiennika i Roberta Dziedzica przynosi dobre efekty nie tylko sportowe, ale i wychowawcze. Przed wakacjami młodych karateków czeka jeszcze egzamin na wyższe stopnie, a następnie doroczna „Sajonara” przy ognisku kończąca sezon, podczas której odbędzie się konkurs kabaretowy z udziałem członków klubu.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich! Osu!

Puchar Solny Karate Kyokushin

Puchar Solny Karate Kyokushin