ONE WORLD ONE KYOKUSHIN – LIMANOWA 2017
Pół tysiąca młodych karateków rywalizowało w Limanowej na siódmej edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży “ONE WORLD ONE KYOKUSHIN – Limanowa 2017

W sobotę, 17 czerwca 2017r. w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbył się VII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”, którego organizatorem był ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa.

Podczas tegorocznej edycji turnieju w konkurencjach kata i kumite, rywalizowało aż pół tysiąca młodych karateków z 56 klubów z Polski oraz z Austrii, Białorusi, Czech, Rosji, Ukrainy, Węgier i Wielkiej Brytanii, reprezentujących największe światowe organizacje Kyokushin. Sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski (5 dan) z Jasła, którzy koordynował pracę aż 64 sędziów i bezpiecznym przebiegiem turnieju.

Honorowy patronat nad turniejem objęli w tym roku: Pan Wiesław Janczyk – Poseł na Sejm RP, Pan Józef Leśniak – Poseł na Sejm RP, Pan Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Pani Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pan Jan Puchała – Starosta Limanowski, Pan Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa, Pan Jarosław Pachut – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) – Region Limanowa, Andrzej Drewniak – Wiceprezes Polskiego Związku Karate, Sekretarz Generalny Światowej Federacji Kyokushin.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, natomiast współorganizatorami turnieju Urząd Miasta Limanowa oraz Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Turniej rozpoczął się zgodnie z planem o godzinie 930 . Zanim nastąpiła rywalizacja sportowa wszystkich zawodników i licznie zebranych na widowni kibiców przywitał Poseł na Sejm RP i Wiceminister Finansów – Pan Wiesław Janczyk, który ze względu na obowiązki służbowe nie mógł być obecny na oficjalnym otwarciu turnieju, które było przewidziane na godzinę 1430 więc zaszczycił turniej swoją obecnością w godzinach dopołudniowych.

Rywalizacja sportowa odbywała się na trzech matach i tradycyjnie rozpoczęła się od rywalizacji młodych karateków w konkurencji kata, która odbywała się w dwunastu kategoriach wiekowych. Po wyłonieniu zwycięzców w kata około godziny 1200 rozpoczęto rywalizację w konkurencji kumite, w przewidzianych regulaminem turnieju kategoriach wiekowych i wagowych: w 16 kategoriach dziewcząt i w 17 kategoriach chłopców. Podkreślić należy bardzo sprawny przebieg turnieju od strony organizacyjnej.

O godzinie 1430 nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju. Ceremonia otwarcia turnieju jak zwykle miała podniosły charakter i rozpoczęła się od Hymnu Państwowego RP. Prowadzący ceremonię otwarcia w imieniu organizatora turnieju – klubu sportowego ARS Klub Kyokushinkai przywitał wszystkich zaproszonych i zgormadzonych w hali sportowej gości.

Podczas oficjalnego otwarcia turnieju głos zabierali: Pan Józef Leśniak – Poseł na Sejm RP, Pani Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pan Mieczysław Uryga – Wicestarosta Limanowski, Pani Jolanta Szyler – Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Limanowa, Pan Jarosław Pachut – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) – Region Limanowa oraz Wiceprezes Polskiego Związku Karate, Sekretarz Generalny Światowej Federacji Kyokushin – shihan Andrzej Drewniak, który dokonał oficjalnego otwarcia zawodów.

Wszystkie wymienione osoby wyrażały słowa uznania dla organizatora turnieju oraz dla uczestniczących w nim zawodników. Natomiast podczas swojego przemówienia otwierającego zawody shihan Andrzej Drewniak poza słowami pochwał, podziękowań kierowanych w stronę organizatora turnieju, a także władz samorządowych poinformował oficjalnie wszystkich obecnych, że Polski Związek Karate postanowił, aby w 2018 roku jubileuszowe, 45 Mistrzostwa Polski Seniorów w Kyokushin Karate odbyły się w Limanowej, a ich głównym organizatorem był ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa, kierowany przez sensei Arkadiusza Sukiennika. Jak powiedział wiceprezes PZK ma nadzieję, iż powierzenie organizacji tej prestiżowej imprezy będzie doskonałym sposobem uhonorowania zarówno klubu ARS Klub Kyokushinkai i jego lidera jak również pewnego rodzaju podziękowaniem dla władz samorządowych miasta i powiatu limanowskiego, które wspierają sensei Arkadiusza Sukiennika i jego klub w propagowaniu Karate Kyokushin.

Poza wymienionymi wyżej gośćmi podczas otwarcia turnieju obecni byli również: Pan Mieczysław Sukiennik – Radny Rady Miasta Limanowa, Pan Walenty Rusin – Radny Rady Miasta Limanowa, Pani Justyna Tokarczyk – Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego, Pan Paweł Pięta – Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Limanowej.

Podczas ceremonii otwarcia zostały wręczone pamiątkowe statuetki osobom, które wsparły organizację tegorocznego turnieju. Kolejnym punktem ceremonii otwarcia było wręczenie wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju pamiątkowych medali. Wszyscy zawodnicy otrzymali również pamiątkowe gadżety oraz dyplom uczestnictwa w turnieju.

Ceremonię otwarcia turnieju swoimi występami tanecznymi i akrobatycznymi uświetniły dziewczęta z sekcji cheerleaders ARS Klub Kyokushinkai.

Jeżeli chodzi o rywalizację sportową to zawodnicy rywalizowali łącznie w 45 kategoriach wiekowych i wagowych, w konkurencjach kumite i kata. Podkreślić trzeba, iż rywalizacja sportowa przebiegała zarówno w konkurencji kata jak i kumite przebiegała na naprawdę wysokim poziomie. Limanowski turniej na przestrzeni lat wyrósł bodaj na najbardziej prestiżowy turniej dla dzieci i młodzieży, w której biorą udział najlepsi zawodnicy z poszczególnych klubów. Dlatego ogromne gratulacje należą się zawodnikom z ARS Klub Kyokushinkai, którzy w klasyfikacji drużynowej kolejny raz uplasowali się na podium tym razem zajmując trzecie miejsce. Limanowianie zdobyli łącznie 16 medale, w tym 2 złote, 4 srebrnych i 10 brązowych. Tym samym zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai ponownie potwierdzili swoje wysokie umiejętności. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął Małopolski Klub Karate Oyama z Wadowic, a miejsce pierwsze przypadło Jasielskiemu Klubowi Kyokushin Karate. Indywidualne wyniki końcowe poszczególnych konkurencji znajdują się w załączonej poniżej tabeli.

Przez wszystkich uczestników turnieju – zawodników, trenerów, zaproszonych gości i obserwatorów turniej oceniany był jak zwykle bardzo dobrze i uznany, jako sukces organizacyjny. Oprawa turnieju w tym elementy wystroju hali w stylu japońskim jak również osoby z obsługi turnieju przebrane w tradycyjne japońskie stroje dodawały turniejowi dodatkowego, niepowtarzalnego klimatu. Rywalizacja sportowa zakończyła się o godzinie 1900. W ceremonii wręczania nagród poszczególnym zawodnikom brali udział: Pan Mieczysław Uryga – Wicestarosta Limanowski, Pan Mieczysław Sukiennik – Radny Rady Miasta Limanowa, Pan Jarosław Pachut – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) – Region Limanowa, Wiceprezes Polskiego Związku Karate, Sekretarz Generalny Światowej Federacji Kyokushin – shihan Andrzej Drewniak oraz shihan Tadeusz Krygowski – Sędzia Główny turnieju. Wręczono 168 pucharów i dyplomów w 12 konkurencjach kata i 33 kategoriach wiekowych i wagowych kumite. Przyznano również wyróżnienia:

  • Wyróżnienie dla najmłodszej uczestniczki turnieju otrzymała Magdalena Szubryt z Limanowej,

  • Wyróżnienie dla najmłodszego zawodnika turnieju otrzymał Kamiński Jan z Nowego Targu,

  • Wyróżnienie “Za ducha walki” przyznano dla Kamila Berkowicza z Jasła,

  • Wyróżnienie “Najlepszy technik turnieju” przyznano dla Elizy Wiskiej z Drawska Pomorskiego, która okazała się bezkonkurencyjna w konkurencji kata juniorek (16-17 lat) oraz kumite juniorek (16-17 lat) -55 kg.

  • Została również przyznana nagroda specjalna Starosty Limanowskiego Pana Jana Puchała dla zawodniczki Justyny Brzuska z Jastrzębia Zdroju.

VII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ONE WORLD ONE KYOKUSHIN został zrealizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Finansowego wsparcia udzieliły również: Urząd Miasta Limanowa, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Gminy Limanowa, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA-region Limanowa. Sponsorami turnieju były firmy: JONIEC, LIMDROG, JACEK WÓJCIK, UCHACZ, MEBLOMET, PAK-FOL, TYMBARK, BROWARS, Zakład Stolarski KORNIK, Firma Budowlana PIOTR WĄTROBA, ELEKTRET, FABER SPORT, Szpital Powiatowy w Limanowej, Firma ABRA – salon łazienek, Bank Spółdzielczy w Limanowej, WASMED, Firma PARTNER, Studio fotograficzne FOTOPOLA.

Patronat medialny sprawowali: TVP Kraków, Radio Kraków, Gazeta Krakowska, Echo Limanowskie, MałopolskaTV oraz Limanowski portal informacyjny limanowa.in. Turniej był relacjonowany na żywo na portalu informacyjnym limanowa.in.

Korzystając z okazji ARS Klub Kyokushinkai składa wyrazy podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które w tym roku udzieliły wsparcia i pomocy w organizacji tegorocznego turnieju ONE WORLD ONE KYOKUSHIN. Szczególne słowa podziękowania kierujemy na ręce Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego – Pani Urszuli Nowogórskiej, jak również na ręce Starosty Limanowskiego – Jana Puchały i Burmistrza Miasta Limanowa – Pana Władysława Biedy. Dzięki Państwa pomocy ten limanowski turniej na długo pozostanie w pamięci setek, a nawet tysięcy osób z kraju i z zagranicy, które miały okazję oglądać bądź uczestniczyć w tym wydarzeniu sportowym. Miasto Limanowa z pewnością będzie kojarzone przez nich w sposób pozytywny nie tylko, jako miejsce gdzie panuje wspaniała, przyjazna atmosfera, ale również, jako miasto ludzi potrafiących organizować największe imprezy sportowe, na prawdziwie europejskim poziomie. Po tegorocznej edycji turnieju możemy bez kompleksów stwierdzić, że w Limanowej kolejny raz odbył się największy i najlepszy nie tylko w Polsce, ale i w Europie turniej Karate Kyokushin dla dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że w przyszłym roku nasz klub będzie mógł również liczyć na Państwa pomoc.

 

One World One Kyokushin 2017

One World One Kyokushin 2017

 

One World One Kyokushin 2017

One World One Kyokushin 2017

 

One World One Kyokushin 2017

One World One Kyokushin 2017

 

One World One Kyokushin 2017

One World One Kyokushin 2017

 

One World One Kyokushin 2017

One World One Kyokushin 2017