Pięć medali karateków ARS Limanowa – JONIEC Team na SARI CUP w Żorach 

W sobotę 26 czerwca w Żorach odbył się Ogólnopolski Turnieju Karate Kyokushin „SARI CUP”. W zawodach brało udział 330 zawodników z 38 klubów, reprezentujących 7 światowych organizacji Kyokushin. Organizatorem zawodów był Klub Sztuk Walki SHOGUN w Żorach kierowany przez sensei Dariusza Kudyka (3 Dan). Sędzią głównym zawodów był shihan Janusz Piórkowski (5 Dan).

Miasto Limanowa w Żorach tym razem było reprezentowane przez 18 osób, głównie początkujących zawodników: Ćwik Karolina, Magdalena Florek, Magdalena Szewczyk, Anna Szewczyk, Nikola Kądziołka, Natalia Jonik, Justyna Stach, Krystian Kądziołka, Oliwier Kądziołka, Witold Królik, Ćwik Przemysław, Mikołaj Limanówka, Filip Limanówka, Dawid Florek, Adrian Kamenczak, Tomasz Iwański, Patryk Kądziołka, Jakub Sowa.

Jak w każdym turnieju i tym razem naszym zawodnikom towarzyszyli ich najwierniejsi kibice, czyli ich rodzice oraz trener – sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan) i starszy kolega – Jakub Kądziołka, który podczas tego turnieju debiutował w roli sędziego.

Biorąc pod uwagę wysoki poziom zawodów i dużą konkurencję w każdej z kategorii śmiało można stwierdzić, że podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika nie zawiedli i wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze. Pięcioro z nich wywalczyło miejsca na podium. Są to:

  1. Krystian Kądziołka – złoty medal w kata,
  2. Patryk Kądziołka – brązowy medal w kata juniorów młodszych,
  3. Jakub Sowa – brązowy medal w kata juniorów i seniorów
  4. Magdalena Szewczyk – brązowy medal w kumite kadetek
  5. Nikola Kądziołka – brązowy medal w kumite juniorek młodszych.

Na 4 miejscu w konkurencji kata, w swoich kategoriach wiekowych uplasowały się: Karolina Ćwik i Justyna Stach. Justyna Stach podobnie jak Jakub Sowa zgodnie z przyjętym przez organizatora regulaminem rywalizowała w swojej kategorii z juniorkami i seniorkami. Fakt zakwalifikowania się przez naszą zawodniczkę do finałowej piątki najlepszych zawodniczek, a ostatecznie zdobycie 4 miejsca należy uznać za sukces.

Poza podium znaleźli się, ale na duże brawa zasługują po wygranych walkach eliminacyjnych: Tomasz Iwański, Natalia Jonik, Oliwier Kądziołka. Nasi zawodnicy zasługują na wielkie brawa za postawę i umiejętności jakie zaprezentowali w Żorach. Bardzo cieszy postawa Jakuba Sowa, który po blisko trzy letniej przerwie w treningach i startach spowodowanej kontuzją potwierdził swój talent i wysokie umiejętności. Można powiedzieć, że Kuba Sowa potwierdził, iż zdobyty w 2017 roku tytuł wicemistrza Europy nie był przypadkiem i mimo przerwy w treningach Jakub Sowa nadal prezentuje wysoki poziom. W roli sędziego udany debiut odnotował Jakub Kądziołka, co też bardzo cieszy trenera naszych zawodników Sensei Arkadiusz Sukiennika.

Generalnie turniej w Żorach należy uznać za bardzo udany dla naszych zawodników. Szczególnie cieszy postawa najmłodszych zawodników i debiutantów, którzy bez kompleksów stawili czoła swoim rywalom i wywalczyli wysokie lokaty w bardzo wymagającym turnieju.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!  

ARS Klub Kyokushinkai Limanowa składa podziękowania za wsparcie: Firmie JONIEC, Firmie PAK-FOL i PDM LIMDROG oraz Urzędowi Miasta Limanowa na czele z Panem Burmistrzem Władysławem Bieda i Dyrektorowi SP nr 3 w Limanowej – Panu Wiesławowi Wójtowiczowi.